Advert

Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Cavit Erkılınç’ın Cevabı Damga Vurdu! Ayrıntılar Odak’ta

AFYON VALİLİĞİ İLE AFYON GAZETECİLER CEMİYETİNİN DÜZENLEDİĞİ EĞİTİM TOPLANTISININ İLK GÜNÜNDE BASIN İLAN KURUMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ KONFERANSI İLGİ İLE İZLENDİ. TOPLANTIYA GENEL MÜDÜR CAVİT ERKILINÇ İNTERNET MEDYASINA RESMİ İLAN İLE İLGİLİ ÇALIŞMALAR İLE İLGİLİ CEVABI DAMGA VURDU;

Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Cavit Erkılınç’ın Cevabı Damga Vurdu! Ayrıntılar Odak’ta
Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Cavit Erkılınç’ın Cevabı Damga Vurdu! Ayrıntılar Odak’ta Admin
Bu içerik 132 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Genel Müdür Erkılınç, internet medyası ile ilgili olarak sorulan sorular karşısında net konuştu; Yasa çıkmadan ağzımızdan tek kelime duyamazsınız. Kasaptaki ete soğan doğramayız. Basın İlan Kurumu olarak yerel medyayı seviyoruz’ dedi. Erkılınç iki yıldan bu yana pandemi nedeniyle kimseye dokunmadıklarını, pandeminin sona ermesiyle birlikte nekahat döneminin de sona erdiğini, temmuz itibariyle rutine döndüklerini söyledi. Erkılınç yerel medyaya denetim sinyalini verdi.

VALİLİK VE AGC DÜZENLEDİ

24 Temmuz Basın Bayramı etkinlikleri çerçevesinde AGC’nin talebi ve Afyon Valisi Kübra Güran Yiğitbaşı’nın girişimleri neticesinde Basın İlan Kurumu dün Dezenformasyonla mücadele ve Basın Ahlak Esasları Konferansı AKÜ Rıza Çercel salonunda yapıldı. Vali Yiğitbaşı, Belediye Başkanı Zeybek, Rektör Karakaş, Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Erkılınç ile İlimizdeki basın mensuplarının katıldıkları toplantı yaklaşık iki saat sürdü.

VALİ YİĞİTBAŞI YALAN HABERE DEĞİNDİ

Afyon Valisi Kübra Güran Yiğitbaşı konferansta yaptığı konuşmada özellikle yalan haberin salgın haline geldiğine değinerek, toplumun gerçek haberler ile bilgilendirilmesinin önemine vurgu yaptı. Yiğitbaşı; ‘Özellikle kriz ortamlarında ve travmatik dönemlerde doğru habere ihtiyaç daha fazla oluyor. Yalan haber ile tıpkı pandemi gibi mücadele edilmesi önemli ve gereklidir’ dedi.

GENEL MÜDÜR ERKILINÇ’TAN VALİ’YE TEŞEKKÜR

Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Cavit Erkılıç , Vali Kübra Güran Yiğitbaşı’nın Basın İlan Kurumu Genel Kurul Üyesi olduğunu hatırlatarak, ‘Vali Hanım Basın İlan Kurumumuza önemli katkıları olan bir isim. 28 yıl sonra Basın Ahlak esasları değiştirildi. Bu konuda Vali Hanımın görüş ve destekleri oldu. Kendisine verdiği desteklerden dolayı ve burada olmamızı sağladığı için teşekkür ederim’ dedi.

DEMİREL VE ÇAM ÖNEMLİ BİLGİLER AKTARDI

Basın İlan Kurumu İlan Müdürü İdris Çam, Basın İlan Kurumunun yaptığı çalışmaları ve pandemi öncesiyle sonrasına ilişkin olarak bilgilendirmelerde bulundu. Basın İlan Kurumu Danışmanı Cihat Zafer Demirel’de yaptığı sunumda medyanın artık yerel olarak görülmesinin doğru olmadığını, burada yapılan bir haberin doğru etiketleme ve başlıkla küresel hale geldiğine vurgu yaptı.  AYRINTILAR YARIN ODAK’TA >>ODAK HABER MERKEZİ

 

#afyon #kübragüranyiğitbaşı #caviterkılınç #odakgazetesi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sarıgül Kocatepe’ye geliyor
Sarıgül Kocatepe’ye geliyor
Gençler festivale katıldı
Gençler festivale katıldı