Advert

Eğitimde muazzam yatırımlar yaptık

Orman ve Su İşleri eski Bakanı AK Parti İlimiz Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, “Afyonkarahisar’ımıza eğitimde en büyük yatırımlar hükümetimiz döneminde yapılmıştır”

Eğitimde muazzam yatırımlar yaptık
Eğitimde muazzam yatırımlar yaptık Admin
Bu içerik 104 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

İlimize eğitim alanında yapılan yatırımlarla ilgili açıklamalarda bulunan Orman ve Su İşleri eski Bakanı AK Parti İlimiz Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, “Ege’nin yıldızı, ülkemizin gözbebeği Afyonkarahisar’ımız, Hükümetimiz döneminde muazzam yatırımlara ev sahipliği yapmıştır. 2021 yılı sonuna kadar ilimize her alanda kazandırdığımız toplam 40 milyar TL’den fazla yatırım ile Afyonkarahisar’ı en gelişmiş iller arasına dâhil ettik. Kısa zamanda Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ilimizi teşrifleri ile birlikte 3 milyar 213 milyon TL’lik 290 eserin resmi açılış merasimi gerçekleştirilecektir. Böylece ilimize yapılan merkezi hükümet yatırım miktarının 50 milyar TL’ye yaklaşacağı tahmin edilmektedir. Bu miktara Merkezi Hükümetin Belediyelere ve İl Özel İdaresine gönderdiği ödenekler dahil değildir”

İLİMİZ İÇİN GECE GÜNDÜZ ÇALIŞIYORUZ

Milletvekili Eroğlu, “Yaptığımız bu muazzam yatırımlarla yetinmeyerek Afyonkarahisar için gece gündüz çalışıyor ve ilimize yeni yatırımlar kazandırmanın gayretini taşıyoruz. Ancak hizmet aşkı nedir bilmeyenler, memleket sevdasını yüreğinde hissetmeyenler bizim yaptığımız bu yatırımları anlayamazlar. Afyonkarahisar’a tekbir çivi dahi çakmayanlar, benim 25 Temmuz günü ilimize yaptığımız yatırımları değerlendirdiğim konuşmamın içinden cımbızla bir ifademi çekerek sözde beni tenkit etmişler. Ama onlar hiç tasalanmasınlar, benim kıymetli hemşehrilerim memleketine hizmet edenlerle ilimize tek bir çivi dahi çakmayanların ayrımını çok iyi yapar. Bu vesileyle gerçekleştirdiğim basın toplantısında, eğitimle alakalı bir cümle ile beni tenkit etmeye kalkışanlara eğitim alanında yaptığımız muazzam yatırım ve hizmetleri anlatma imkânı verdikleri için teşekkür ediyorum”

600 MİLYON TL’LİK YATIRIM

“Eğitimde ilimize muazzam yatırımlar yaptık” diyen Prof. Dr. Eroğlu, “Hükümetimiz döneminde en öncelikli konu her zaman eğitim olmuştur. Her yıl bütçeden en fazla payı eğitime ayırarak; gençlerimize, yavrularımıza ve ülkemizin geleceğine verdiğimiz ehemmiyet bilinmektedir. 2002 yılında merkezi bütçeden eğitime ayrılan miktar sadece 7,5 milyar TL iken, biz 2022 yılı bütçesinden eğitime 274 milyar TL gibi muazzam bir ödenek ayırarak her zaman olduğu gibi eğitime yine en fazla payı ayırdık. Bu da eğitime verdiğimiz ehemmiyetin açık bir göstergesidir. Bu minvalde Afyonkarahisar’ımıza da son 19 yılda takriben 600 milyon TL’lik muazzam bir eğitim yatırımı gerçekleştirdik”

EĞİTİMİN 3 TEMEL ESASI

3 temel esas üzerine vurgu yapan Milletvekili Eroğlu, “İstanbul Teknik Üniversitesinde, Ana Bili Dalı Başkanlığı ve profesör olarak hizmet etmiş bir akademisyen olarak iyi bir eğitimin 3 temel esas üzerine kurulması gerektiğini söyleyebilirim. Bunlardan birincisi fiziki şartların iyileştirilmesidir. Biz AK Parti Hükümeti olarak eğitimde fiziki şartları Avrupa standartlarının üzerine çıkarttık. Afyonkarahisar’da 2002 yılında 599 olan okul sayısını 886’ya yükselttik. Böylece ilimizdeki toplam derslik sayısını 6.033’den 9.865’e çıkarttık. Benim Afyon’da okuduğum dönemde 65-70 kişilik sınıflarda eğitim görürken, şimdi ise dersliklerde eğitim gören öğrenci sayısı 15 ila 30 arasına inmiştir. Afyonkarahisar’ımızda 2002 yılında 6.140 olan öğretmen sayısını neredeyse iki katına çıkartarak 10.156’ya yükselttik. Kara tahta ve tebeşir dönemini sonlandırarak teknolojik sınıflar kurduk. Sınıflarımıza ADSL bağlantıları sağlayarak akıllı tahta dönemini başlattık. Eğitimi teknolojiyle birleştirdik ve kalitesini arttırdık. Velilerin ve öğrencilerin en büyük mes’elesi olan ders kitabı alma sıkıntısını ortadan kaldırdık. Hükümetimiz döneminde öğrencilerimize ders yılının ilk günü kitaplarını ücretsiz olarak dağıtıyoruz. Bu çerçevede Afyonkarahisar’ımıza 57 milyon TL maliyetinde takriben 28 milyon kitabı ücretsiz dağıttık. Eğitimde başarıyı yakalamak için ikinci husus, öğretmenler ve okul yöneticilerinin şevk ve heyecanla çalışmasıdır. Bu hususta, Milli Eğitim Bakanlığımızın koordinasyonunda her yıl eğitim, seminer vesempozyumlar düzenlenmektedir”

HEDEFLERİMİZİ GENÇLER GERÇEKLEŞTİRECEK

“Üçüncü husus ise öğrencilerimizin ve velilerimizin gayretidir. Bu üç temel husus üzerinde çalışmalarımız başarılı bir şekilde devam etmektedir” diyen Eroğlu, “Nitekim 2022 yılı LGS Sınavında Afyonkarahisar Fevzi Çakmak Ortaokulundan bir evladımız bütün soruları doğru cevaplayarak 500 tam puan almış ve Türkiye Birincisi olarak ilimizi gururlandırmıştır. İnşallah bundan sonrada Afyonkarahisar merkez, 17 ilçe 40 belde, 420 köy ilimizi eğitim alanında gururlandırmaya devam edecektir.Eğitimde Afyonkarahisar çok önemli yatırım ve hizmetler alarak büyük bir gelişim göstermiştir. Ancak bu yeterli değildir. Hep birlikte büyük bir seferberlik yaparak ilimizin eğitimde sağladığı başarılara yenilerini eklememiz gerekmektedir. Yavrularımızın eğitimde sağlayacağı başarı Aziz Milletimizin geleceğini de tayin edecektir. Bizler ülkemizin 2023 yılı hedefleri için gece gündüz çalışıyoruz. İstanbul’un fethinin 600. yılı olan 2053 Hedeflerini gençlerimiz gerçekleştirecektir. Sultan Alparslan'ın, Anadolu’nun kapılarını Türklere açmasının 1000. yılı olan 2071 Hedeflerine yeni doğan yavrularımız ulaşacaktır. Üç kıtaya hükmetmiş olan Osmanlı Cihan Devletinin 800. Kuruluş yılı olan 2099 Hedeflerini ise yeni doğacak yavrularımız gerçekleştirecektir. Bütün bu büyük hedeflere ulaşmanın yegâne şartı iyi bir eğitim ile olacaktır. Biz AK Parti Hükümetleri olarak son 19 yıldır bu nitelikli ve kaliteli eğitim için gerekli altyapı ve sistemi tesis ettik ve etmeye devam ediyoruz”

AYİNESİ İŞTİR KİŞİNİN LAFA BAKILMAZ

Milletvekili Eroğlu, “Afyonkarahisar’da 2020 yılı, Sevgi Yılı ilan edildi. Valiliğimiz koordinasyonunda yapılan güzel çalışmalar ile ilimiz en mutlu iller sıralamasında 2. sıraya yükseldi. 2021 yılı Aile Yılı idi. Aile, bir toplumun temelini, adeta hücresini oluşturan en mühim yapı taşıdır. Bir milleti ayakta tutan en önemli unsur ailedir. Valimiz başta olmak üzere, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve bütün kamu kurum ve kuruluşlarımızın katkılarıyla 2022-2023 yılını Eğitimde Seferberlik Yılı ilan ettik. Eğitim meselesi herkesin meselesidir. İktidar muhalefet bu konuda destek vermesi gerekmektedir. Her alanda olduğu gibi, eğitim alanında da bir fikri ve icraatı olmayanlar her zaman yaptığı gibi konuşmaya devam ediyorlar. Ziya Paşa’nın meşhur ifadesinde olduğu gibi “Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz.” Benim kıymetli hemşehrilerim, son 19 yılda Afyonkarahisar merkez ve ilçelerini çok güzel bir şekilde ihya edenlerin karnesini çok iyi bilmektedir. Onlar konuşur AK Parti yapar.” ODAK HABER MERKEZİ

 

#afyon #eğitim #veyseleroğlu #siyaset #
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sarıgül Kocatepe’ye geliyor
Sarıgül Kocatepe’ye geliyor
Gençler festivale katıldı
Gençler festivale katıldı