Advert

ÖZEL DERS ALMADI, DERSHANEYE GİTMEDİ

Afyonkarahisar’da herhangi bir dershaneye gitmeden girdiği üniversite sınavlarında, eşit ağırlık branşında Türkiye 25.832’nsi olarak büyük bir başarıya imza atan Senem Kocaağa düzenli ders çalışmanın öneminin büyük olduğunu söyledi

ÖZEL DERS ALMADI,  DERSHANEYE GİTMEDİ
ÖZEL DERS ALMADI,  DERSHANEYE GİTMEDİ Admin
Bu içerik 118 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

ÖZEL DERS ALMADI,

DERSHANEYE GİTMEDİ

İLK 25 BİNE GİRDİ

 Afyonkarahisar Kocatepe Anadolu Lisesi’nde okuyan ve ailesinin imkânları yetersiz olduğu için dershaneye gidemeyen 18 yaşındaki Senem Kocaağa, herhangi özel bir ders almadan hazırlandığı üniversite imtihanlarında eşit ağırlık puan türünde Türkiye genelinde 25 bin 832’inci olarak büyük bir başarıya imza attı. Arkadaşları, özel dershanelerde ve özel öğretmenlerden aldıkları eğitimlerle üniversiteye hazırlanırken,  Kocaağaise, Kütüphanede,  evde kendi imkânları ile üniversite sınavına hazırlandı. Kocaağa’nın ortaokuldan liselere geçiş sınavı olan TEOG sınavında Türkiye derecesi aldığı öğrenildi.

TERCİH KRİZE TAKILDI

Bir yıl boyunca zaman zaman gittiği kütüphanedeki kaynak kitapların, sakin ve huzurlu çalışma ortamının, elde ettiği başarıda çok büyük bir katkısı olduğunu belirten Senem Kocaağa , “Ailemin ekonomik imkânları yetersiz olduğu için dershaneye gidemedim. Evimizde kendi başıma hazırlanmak zorundaydım.  2 kardeşiz ve kardeşlerimden dolayı evde de pek sakin ortam bulamadığım günlerde kütüphaneye giderek üniversite sınavına hazırlandım.  Açıklanan sınav sonuçlarına göre almış olduğum puan ile Türkiye’deki birçok üniversitenin Hukuk fakültelerine girebiliyorum. Henüz tercih yapmadım. Aile bütçeme uygun olan bir fakülteyi tercih edeceğim”

BURS DESTEĞİNE İHTİYACIMIZ VAR

Kızının üniversite sınavına almış olduğu soru-cevap hazırlık test kitapları ile hazırlandığını söyleyen annesi Hatice Kocaağa, “Üniversiteye giriş için açıklanan puankızımın hukuk fakültesinde okumasına yetiyormuş.  Ekonomik durumuyuz kızımı büyük şehirlerde okutmaya yetmiyor. Eğitimi seven hayırseverlerin desteğine ihtiyacımız var.  Üniversitelerde çocuk okutmak günümüz şartlarında bizim gibi ailelerin bütçelerin çok üzerinde.  Kızıma burs verecek kişi ve kuruluşların destekleri olursa kızımı en azından Afyon Kocatepe Üniversitesi Hukuk fakültesinde okumasını istiyorum” dedi.

AHMET SARLIK/ODAK ÖZEL HABER

#eğitim #odakgazetesi #teog #senemkocaağa
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çalışmalar hız kesmeden devam ediyor
Çalışmalar hız kesmeden devam ediyor
Kaymakam Bilici'den Kadın Kültür Evi ve Kooperatifine Ziyaret
Kaymakam Bilici'den Kadın Kültür Evi ve Kooperatifine Ziyaret