Advert

Dinarelli'de ikinci hasat heyecanı yaşandı

Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı, eşi Rahime Sarı hanımefendi ile birlikte Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı'nın katılımlarıyla Dinar Dinarelli Lavanta Tesislerinde bu yıl 2.si Düzenlenen Lavanta Hasat Şenliği programına katıldı

Dinarelli'de ikinci hasat heyecanı yaşandı
Dinarelli'de ikinci hasat heyecanı yaşandı Admin
Bu içerik 91 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı, eşi Rahime Sarı hanımefendi ile birlikte Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı'nın katılımlarıyla Dinar Dinarelli Lavanta Tesislerinde bu yıl 2.si Düzenlenen Lavanta Hasat Şenliği programına katıldı.

VALİ YİĞİTBAŞI DİSTİLASYON ÜNİTESİNİN AÇILIŞINI GERÇEKLEŞTİRDİ 

Lavanta hasadıyla başlayan olan programda; Afyonkarahisar Valisi Doç.Dr Kübra Güran Yiğitbaşı belediye bandosu eşliğinde tesis önünde karşılandı. Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı, Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı’na meşhur belediye bandosu hakkında bilgi verdi.Karşılamanın yapılmasının akabinde tesiste yetiştirilen lavantaların bu yılki ilk hasadını Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, Milletvekili Ali Özkaya, Dinar Kaymakamı Selami Kapankaya ve Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı gerçekleştirdi.

Hasadın yapılmasının ardından ise Dinarelli Lavanta Tesisleri içerisine yapılan Distilasyon ünitesi açılışına geçen Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr Kübra Güran Yiğitbaşı, Milletvekili Ali Özkaya, Dinar Kaymakamı Selami Kapankaya ve Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı ünitenin açılışını gerçekleştirerek, distilasyon ünitesinin işleyişi hakkında yetkililerden bilgi aldılar.

Programda günün anlam ve önemini belirten konuşmalar kapsamında Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı bir konuşma gerçekleştirdi.

TESİS İÇİNDE İNCELEMLERDE BULUNDU

Belediye Başkanı Nihat Sarı konuşmasında; “İlçemizde bu yıl 2.si düzenlenen lavanta hasadı şenliğine hepiniz hoş geldiniz, şeref verdiniz. Böylesi güzel bir lavanta tesisini ilçemize kazandıran ve bu etkinliği düzenleyen kaymakamlığımıza ve emeği geçen tüm personele teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum” dedi.

Akabinde ise Dinar Kaymakamı Selami Kapankaya, Milletvekili Ali Özkaya ve Afyonkarahisar Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı konuşmalarını gerçekleştirdiler.

Çobanlar ilçemizde şehidimizin olması dolayısıyla programda yer alan konser ve müzik dinletileri iptal edilerek, konuşmaların tamamlanmasının ardından Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı ve beraberindeki heyet tesis içerisinde yer alan ürün satış reyonunu ziyaret edip, ürünler hakkında yetkililerden bilgi almasıyla program son buldu. ODAK HABER MERKEZİ

 

#odakgazetesi #kübragüranyiğitbaşı #aliözkaya #selamikapankaya
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gençler festivale katıldı
Gençler festivale katıldı
Denizlispor’da 3 eksik
Denizlispor’da 3 eksik