Advert

Ankara’daki Afyon’lular kutlamalara erken başladı

Afyonkarahisar Kültür ve Turizm Derneği tarafından Zafer Bayramı kutlamaları kapsamında düzenlenen "Şairlerimizden Ozanlarımızdan Zaferin 100. Yılı" temalı etkinlik, dernek genel merkezinde çok sayıda misafirin katılımıyla coşkuyla kutlandı

Ankara’daki Afyon’lular kutlamalara erken başladı
Ankara’daki Afyon’lular kutlamalara erken başladı Admin
Bu içerik 100 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Kutlamalara katılan misafirler arasında Afyonkarahisar eski Belediye Başkanı Hayrettin Barut, 21. Dönem Afyonkarahisar Milletvekili Müjdat Kayayerli, Belçika'daki Emirdağlı Şair - Ozanımız Kamil Sayın, Karslı Ozan Selahattin Dündar ve Şair Gülümana Songül Dündar da hazır bulundular. Derneğin son yapılan Genel Kurulu'nda üyelerin tamamının oy birliğiyle almış olduğu kararla Kurucu Başkan Prof. Dr. İrfan Ünver Nastattınoğlu'na layık görülen "Onursal Başkanlık" beratı kendisine takdim edilmesinin ardından programın açılış konuşmasını Afyonkarahisar Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Mehmet Ali Özerkan yaptı. Özerkan, Büyük Taarruz ile başlayıp Büyük Zafer'le noktalanan Ulusal Bağımsızlık Savaşının önemini, tüm nedenlerini, sonuçlarını ve kazanımlarını, zafere giden yolda Büyük Taarruz sırasında ilk adımın atıldığı Afyonkarahisar coğrafyasının tarihsel önemini dile getiren bir konuşma yaptı.

DUMLUPINAR AFYONKARAHİSAR'A BAĞLANMALI

Geçmiş dönem Afyonkarahisar eski Belediye Başkanı Hayrettin Barut, Kurtuluş Savaşı'nda Afyonkarahisar'ın önemine değinerek, Dumlupınar'ın tarihi önemi ve il merkezine yakınlığı sebebiyle esasen Afyonkarahisar il sınırları içinde olması gerektiği noktasında görüş beyan ederek, Zafer'in 100. yılının tüm Afyonkarahisarlılara ve ülkemize kutlu olması dileklerini belirtti.

DAHA ETKİN BİR ŞEKİLDE KUTLANMALI

Geçmiş dönem Afyonkarahisar Milletvekillerinden Müjdat Kayayerli de, böyle önemli bir anma etkinliğinde bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, tarihi öneme sahip bir coğrafyanın evlatları olarak, Zafer Bayramı'nın öneminden ve ulusal çapta daha etkin bir şekilde kutlanması gerektiğinden bahsetti.

AFYONKARAHİSAR SEN ANADOLUSUN

Belçika'da yaşayan Emirdağlı hemşehrimiz Kamil Sayın'ın, Gülümana Songül Dündar'ın, Afyonkarahisar Kültür ve Turizm Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Şair ve Yazar Mürşide Oklu Ayhan'ın, zafer şiirleri tüm konukların büyük beğenisine ve coşkusuna sebep olurken Dernek Kurucu Genel Başkan Yardımcısı şair Ahmet Bodur'un "Afyonkarahisar Sen Anadolusun" şiirini seslendiren Müjdat Kayayerli misafirlerden büyük alkış aldı.

İZMİR’İN DAĞLARINDA ÇİÇEKLER AÇAR

Haluk Levent'in söylediği İzmir Marşı klipinde tempo tutan konuklar bir kez daha kendilerinden geçerken salonu alkıştan çınlattılar. Daha sonra Prof. Dr. İrfan Ünver Nastattınoğlu'nun tekrar kürsüye davet ettiği Mehmet Ali Özerkan, Cumhuriyetimizi ikinci yüzyıla taşırken zaferin nasıl kazanıldığıyla ilgili tarihçilerin yapmış olduğu açıklamaların yer aldığı çok önemli bilgileri konuklarla paylaştı. Günün finalini ise Ozan Dündar'ın sazıyla çalıp söylediği Aşık Veysel'in Uzun ince Bir Yoldayım, Mustafa Çobanoğlu'nun Kiziroğlu Mustafa Bey eserlerinin yanında, zaman zaman konukların da eşlik ettiği zafer türküleri, ağıtları ve deyişleriyle tüm katılımcıların büyük heyecan ve coşku yaşamasına sebep oldu. >>ODAK HABER MERKEZİ

 

#afyon #hayrettinbarut #müjdatkayayerli #mehmetaliözerkan #odak #odakgazetesi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sarıgül Kocatepe’ye geliyor
Sarıgül Kocatepe’ye geliyor
Gençler festivale katıldı
Gençler festivale katıldı