Advert

ARTIK GİTMELERİ GEREKİYOR

Yeniden Refah Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Gufran Çetinel yaptığı yazılı basın açıklamasında Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan’ı, işaret ederek “Şikayet ettiğimiz şeylerin düzelmesini istiyorsak Milli Görüş’ün doğal lideri olan Dr. Fatih Erbakan’ın arkasında saf tutmamız zorunludur” dedi

ARTIK GİTMELERİ GEREKİYOR
ARTIK GİTMELERİ GEREKİYOR Admin
Bu içerik 134 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Ulusal ve yerel gündeme dair açıklamalarda bulunan Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Gufran Çetinel, Siyonizm’e uşaklık yapmayı kendisine vazife bilen Amerika ve İsrail’in,Suriye’nin kuzeyinde bir terör devleti oluşturmak istediklerini ifade etti.

İl Başkanı Çetinel, yaptığı açıklamada iç ve dış politikaya dair çarpıcı mesajlar verdi.

DAVANIN İÇERİĞİNİ ANLAMAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘Rahmetli Erbakan, Menderes ve  Türkeş’in güttükleri istiklal ve istikbal davasının son temsilcisiyiz’ sözlerini değerlendiren Yeniden Refah Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Gufran Çetinel, “Rahmetli Erbakan Hocamızın davası içerik olarak sadece başörtüsü, Kur’an Kursları açmak veya sadece Taksim’e cami yapmak olsaydı haklı olabilirdi. Zaten hep insanların dini hassasiyetlerini içeren konu başlıklarını öne çıkartıyorlar. Paylaşımda adalet, yargıda adalet, yönetimde adalet ne olacak şeklinde sorduğunuzda cevap veremiyorlar.Tüyü bitmemiş yetim hakkı, Türkiye’nin borca batırılması, 20 yılda 520 milyar dolar borç faizi ödemesi ne olacak? Halkın yüzde 45’inin açlık sınırı, yüzde 85’inin yoksulluk sınırının altında olması, milletin kaynaklarının faize, imtiyazlılara ve israfa gitmesi, dış politikada Büyük Ortadoğu Projesi, Amerikan’ın Irak Operasyonu’na, NATO’nun Libya Operasyonu’na destek… Bütün bunları Erbakan Hocamızın davasıyla özdeşleştirmemiz mümkün değil. Yani AK Parti iktidarının çizgisi ve icraatları Erbakan Hoca’nın davasını temsil olarak nitelendirilemez” dedi.

Yeniden Refah Partisi’nin baraj sorunu yok! 

Yeniden Refah Partisi olarak seçimlere hazır olduklarını belirten Yeniden Refah Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Gufran Çetinel, parti olarak baraj problemi yaşamadıklarını vurguladı. İl Başkanı Çetinel“Bizim akademisyenler gözetiminde yaptırdığımız 3 ankette yüzde 9,5 ve 10,5 arası sonuca ulaştık. Bizim baraj problemimiz yok. Seçime kadar da 500 bin üyeye hızla ulaşacağız ve bunu ispat etmiş olacağız. Meclis’te yer alan ve anketlerde yüzde 20 gösterilen partiler kadar üye sayımız olmuş olacak ve dolayısıyla bizim de baraj problemimiz olmadığı görülecektir. Diğer anketler bizi yüzde üç gösteriyorlar en fazla çünkü anket için ararken seçeneklerde Yeniden Refah Partisi'ni saymıyorlar, Yeniden Refah Partisi diyeni kararsızlara ekliyorlar” diyerek anket firmalarının birilerinin istedikleri sonuçları gösterdiklerini kaydetti.  

Mültecilerin dönmesi ABD ve İsrail'in terör devleti planını engeller

Ekonomiden sonra ülke gündemini en çok işgal eden ikinci konu olan ‘sığınmacılar’ konusunda da açıklamalar yapan Yeniden Refah Partisi Afyonkarahisar İl başkanı Gufran Çetinel, sığınmacıların ülkelerine bir an evvel dönmesinin Amerika ve İsrail’in Kuzey Suriye’deki terör devleti planına engel olunması açısından da önem arz ettiğini belirtti. İl Başkanı Çetinel“Bir an evvel derken sabahtan akşama, bugünden yarına otobüsler gönderelim demiyoruz. Bu konuda iktidarın Suriye yönetimi ile bir an önce masaya oturması lazım ve mültecilerin dönüşü için oradaki şartların uygun hale getirilmesi lazım. İran yönetimi de aracı olmaya hazır. Bunun artık başka çaresi yok. Burada tabii önemli olan nokta şu can güvenliğinin temin edilmesidir. Esad’ın dönmeleri ile ilgili olumlu çağrıları var. İnatlaşmayı bırakıp ekonomik ve sosyal açıdan mültecilerin dönüşü ilgili bir an evvel bir plan program oluşturulmalıdır. Hep şunu söylüyoruz; ‘Bülbülü altın kafese koymuşlar illa vatanım demiş’ ben çoğunluğun da dönmek istediğini düşünüyorum” dedi. Ülkemizdeki Suriyeli sığınmacıların gerekli şartlar hazırlanarak ülkelerine dönmelerinin sağlanması, bu terör devletinin kurulmasının engellenmesi bakımından son derece önemli olduğunu ifade eden İl Başkanı Çetinel parti olarak bu konuda çok net olduklarını belirtti.

EYT sorunu bir an evvel çözüme kavuşturulmalı

Çok tartışılan Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) konusunda da değinen Yeniden Refah Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Gufran Çetinel,bu konunun seçim malzemesi yapılmamasını ve bir an evvel çözüme kavuşturulması çağrısında bulunarak, “Bu sene 329 milyar lira faize verilecek. 26 milyar lira tutan EYT’lilerin taleplerine kırk tane toplantı yapıyorlar. ‘Mart’ta mı yapsak, Ocak’ta mı yapsak, Aralık’ta mı yapsak’ bunu konuşuyorlar. Yılbaşı’nı niye bekliyorsunuz? On katını faize bir senede zaten veriyorsunuz. Bunun mutlaka çözülmesi lazım” diyerek hükümetin bu konuda samimiyetsizlik örneği sergilediğini belirtti.

İkinci kez aldatıldık lafını duymak istemiyoruz

Son günlerin skandal sayılabilecek gündem başlığı olan Kamu Personeli Seçme Sınavı hakkında da görüş bildiren Yeniden Refah Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Gufran Çetinel, on binlerce vatandaşımızın umutlarının bu tür bir şaibeye maruz kalmasının kabul edilebilir bir durum olmadığını ifade etti. İl Başkanı çetinel açıklamasında “KPSS ile ilgili ortaya atılan iddiaların son derece vahim olduğunu sınavda ter döken insanlarımızın emeklerinin bu şekilde heba edilmesini asla kabul etmiyoruz. İlgili makamların bir an evvel harekete geçmesi ortaya çıkan iddiaların gerçeklik kazanması durumunda sınavın acilen iptal edilmesi gerektiğini düşünüyorum” diyerek ikinci kez “Aldatıldık” cümlesini duymak istemediklerini ifade etti. ODAK HABER MERKEZİ 

 

#siyaset #gufrançetinel #refahpartisi #odakgazetesi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çalışmalar hız kesmeden devam ediyor
Çalışmalar hız kesmeden devam ediyor
Kaymakam Bilici'den Kadın Kültür Evi ve Kooperatifine Ziyaret
Kaymakam Bilici'den Kadın Kültür Evi ve Kooperatifine Ziyaret