Advert

PİCKLEBALL TÜRKİYE TURNUVASI AFYON'DA

Spor şehri Afyonkarahisarımızı marka şehir haline getiren Belediye Başkanı Mehmet Zeybek'in öncülüğünde Türkiye'de ilk kez şehrimizde düzenlenen Pıickleball Türkiye Turnuvası Akarçay'da başladı. 3 gün sürecek turnuva ardından başarılı sporcular ödüllendirilecek

PİCKLEBALL TÜRKİYE TURNUVASI AFYON'DA
PİCKLEBALL TÜRKİYE TURNUVASI AFYON'DA Admin
Bu içerik 78 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Sadece şehrimizde kortu Belediye tarafından yapılan sahalar 7'den 77'ye her yaştaki sporcuyu ağırlamaya devam ediyor. Bu kapsamda pickleball oynayan sporcular bu kez de Türkiye Turnuvasında buluştu. Belediye ve Uluslararası Pickleball Federasyonu ( IFP) Türkiye Temsilciliği tarafından düzenlenen yarışma gösteri maçı ile başladı. Takımlar, açılış maçlarında büyük mücadele sergiledi. Eğlenceli ve heyecanlı anların yaşandığı turnuva 7 Ağustos'ta final müsabakaları ve ödül töreni ile sona erecek.

Afyonkarahisar Zeybekleri halk oyunları gösterisinin de yapıldığı mücadelede sporculara destek vermek için Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, eşi Sevim Zeybek ve Başkan Yardımcısı Murat Öner'de programa katılım sağladı.

PICKLEBALL TÜRKİYE'DE İLK KEZ AFYONKARAHİSAR'DA

Türkiye'nin ilk ve tek Pickleball Spor Kulübü 2020 yılında, bu sporun Türkiye 'de ilk oynandığı yer yani Afyonkarahisar'da kuruldu. İlklerin Belediye Başkanı Mehmet Zeybek'in öncülüğünde pıckleball sporunun yaygınlaşması ve sevdirilmesi amacı ile de ilk pıckleball sahası Akarçay'da Belediye tarafından hizmete sunuldu. İlk Türkiye Pickleball şampiyonası da Başkan Mehmet Zeybek’in destekleri ve Uluslararası Pickleball Federasyonu ( IFP) Türkiye Temsilcisi Mustafa Türk'ün girişimleri ile şehrimizde yapılıyor. Geleneksel hale getirilecek Türkiye Turnuvası ardından bu alanda çeşitli şampiyonaların da yapılması hedefleniyor.

SPORA VE SPORCUYA TAM DESTEK

Açılış maçları yapılmadan önce sporculara başarılar dileyen Belediye Başkanı Mehmet Zeybek spora ve sporcuya her zaman destek vermeye devam edeceklerini belirtti. Başkan Zeybek; “Türkiye'de ilk kez bu sporun Afyonkarahisar'da kortunu ve turnuvasını yapmaktan ötürü mutlu ve gururluyuz. Her zaman spora ve sporcuya olan desteğimiz devam edecek. İlk kez Türkiye'de Afyonkarahisar'da hayata geçen ve kortu bulunan pıckleball sporunu şehrimizde yaygınlaştıracağız. Yediden yetmişe herkesi sportif faaliyet sahalarımıza sağlıklı yaşama ve spor yapmaya davet ediyorum. Tüm sporcularımıza ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum dedi.

Uluslararası Pickleball Federasyonu ( IFP) Türkiye Temsilcisi Mustafa Türk'te açıklamasında Belediye Başkanı Mehmet Zeybek'e desteklerinden dolayı teşekkür etti.  ODAK HABER MERKEZİ

 

#spor #mehmetzeybek #afyonkarahisar #pıxkleball #IFP
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çalışmalar hız kesmeden devam ediyor
Çalışmalar hız kesmeden devam ediyor
Kaymakam Bilici'den Kadın Kültür Evi ve Kooperatifine Ziyaret
Kaymakam Bilici'den Kadın Kültür Evi ve Kooperatifine Ziyaret