Reklamı Geç
Advert

“Güçlerimizi birleştirelim’

Vali Kübra Güran Yiğitbaşı, çalışmalarını ve etkinliklerini takip ettiği ve takdirle karşıladığı Kent Konseyi Kadın Meclisi üyelerini, Kent Konseyinde ziyaret etti

 “Güçlerimizi birleştirelim’
 “Güçlerimizi birleştirelim’ Admin
Bu içerik 127 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Kadın Meclisi Başkanı Canser Kuzu ve kadınlardan oluşan yönetim kurulu tarafından karşılanan Vali Yiğitbaşı’nın ziyaretinde Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İhsan Akar ile Kent Konseyinden isimler hazır bulunurken, Başkan Kuzu'dan faaliyetleri hakkında detaylı bilgiler aldı.Ziyarette konuşan Kadın Meclisi Başkanı Canser Kuzu, son 4 yılda yaptığı tüm faaliyetleri anlattı.

DEMOKRATİK BİR PLATFORM

Kadın Meclisi Başkanı Canser Kuzu Afyonkarahisar Valisi Kübra Güran Yiğitbaşının ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirirken kadın meclisinin ilkelerinden bahsetti. Meclis Başkanı Kuzu, "Kadın Meclisi; katılımcılık, sürdürülebilirlik, yaşanabilirlik, kentsel hakların geliştirilmesi; hoşgörü ve uzlaşma ilkeleri ışığında; düşüncelerini açıkça söyleyebilme, çözüm üretebilme, karar alabilme ve uygulayabilme mekanizmaları geliştirmeyi sağlayan ve kendi sorunlarına sahip çıkmalarını özendiren demokratik bir platformdur” diyerek konuştu. Meclis Başkanı Kuzu konuşmasında kadınların şehir yaşamında herhangi bir ayrım gözetmeksizin temsil edilmesinin altını çizdi. Kuzu konuyla ilgili olarak ayrıca, ”Bizde bu düşüncelerle yola çıkarak önceliğimiz ilimizdeki kadın ve kız çocuklarımıza elimizi uzattık. En kötü günlerinde de en mutlu günlerinde de yanlarında olmaya çalıştık” ifadelerini kullandı.

TOPLUMUN AYNASIYIZ

Kadın Meclisi Başkanı Canser Kuzu konuşmasının sonunda İlimizde başka platform ve derneklerce Kadın ve Çocuklara yönelik düzenlenen etkinliklere de sınırsız destek verdiklerini ifade ederek “Terör örgütünce çocuklara dağa kaçırılan Diyarbakır Annelerine ilk desteği veren Kadın gurubu olarak başlattığımız bu hareket ülke çapına yayıldı” dedi. Düzenli olarak her hafta etkinliklerini sürdürüdüklerini belirten Meclis Başkanı Kuzu faaliyet raporunu dosya şeklinde Afyonkarahisar Valisi Kübra Güran Yiğitbaşı’na sunmayı da ihmal etmedi. Kuzu konuşmasının sonunda birlik ve beraberlik vurgusu yaparak “Kadın, Toplumun Temel Direği ve Aynasıdır. Kadın gülerse emin olun dünya güler. Biz bu hareketle durmadan, yorulmadan çalışacağız” diyerek desteklerinden dolayı Vali Yiğitbaşı’na teşekkür etti.

‘BİRLİK VE BERABERLİK FORMÜLÜ”

Ziyarette konuşan Vali Yiğitbaşı ise, Kadın meclisinin çalışmalarını yakından takip ettiğini belirterek; “Aranızda bulunmaktan çok mutluyum. Şehrimiz birçok potansiyeli bünyesinde barındıran ve keşfedilmeyi bekleyen bir hazine. Birbirimizle hep iletişimde olalım ve güçlerimizi birleştirelim inşallah.”dedi. Vali Yiğitbaşı Meclis Başkanı Kuzu’nun “Birlik ve beraberlik” çağrısına güç birliği formülüyle karşılık verdi. Vali Yiğitbaşı, “Sizlerin yardımları, bakış açıları ve önerileri benim için çok kıymetli. Şehrimize tüm hizmetlere odaklanıp birlik ve beraberlik içinde çalışmalıyız. Sosyal meselelerle ilgili, can yakıcı meselelerle ilgili hep iletişim içinde olmalıyız.  Sizleri çok enerjik ve güç birliği içinde gördüm. Bu beni çok mutlu etti. Bu şehir için bu memleket için ne yapabilirim diye düşünüp çıktığınız bu yolda hep birlikte olacağız inşallah. Bu günkü tanışıklığımız ve birlikteliğimiz inşallah çok güzel hizmetlere vesile olur” dedi.

Ziyarette Kent Konseyi Kadın Meclisinin tüm üyeleriyle teker teker tanışan Vali Yiğitbaşı; Başkan Canser Kuzu ve meclis üyelerine başarılar diledi. >>ODAK HABER MERKEZİ

#canserkuzu #kübragüranyiğitbaşı #kentkonseyikadınmeclisi #kübragüranyiğitbaşı #odakgazetesi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kaymakam Topcu makamında ağırladı
Kaymakam Topcu makamında ağırladı
YERİNDE TESPİT YERİNDE ÇÖZÜM
YERİNDE TESPİT YERİNDE ÇÖZÜM