Uzun Çarşı cazibe merkezi olacak

İlimizin en önemli merkezleri arasında yer alan Uzun Çarşı’da restorasyon çalışmaları gece gündüz demeden devam ediyor. Dün gece yarısı Uzun Çarşı’da devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, “Afyon’umuzun simgesi olan Tarihi Uzun Çarşı’yı daha modern ve refah bir cazibe merkezi yapmak için durmadan, yorulmadan çalışıyoruz”

Uzun Çarşı cazibe merkezi olacak
Uzun Çarşı cazibe merkezi olacak Admin
Bu içerik 110 kez okundu.

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in vizyon projeleri arasında olan tarihi Uzun Çarşı cephe sağlıklaştırma projesinde çalışmalar devam ediyor. Trafik ve transit geçiş düzenlemeleri, şehrin tarihi mimarisine uygun dizayn edilen modern çarşı dükkanları, iş yerleri ve rekreasyon alanları ile cazibe merkezi haline gelecek yenileme projesi çalışmalarını Belediye Başkanı Mehmet Zeybek Belediye Meclis Üyesi Bahattin Savrukoğluile birlikte yerinde inceledi.

YORULMADAN ÇALIŞIYORUZ

Yüklenici firma tarafından hassasiyetle tarihi dokuya uygun yapılan cephe çalışmalarını Başkan Mehmet Zeybek dün gece yarısı yine yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi aldı. Uzun Çarşı’nın yeni bir kimliğe kavuşması ve ekonomik anlamda esnafların ve şehrin kalkınması adına bu projeyi hayata geçirdiklerini belirten Başkan Zeybek 86 adet cephe iyileştirme yapılacağını söyledi. Başkan Zeybek sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada, “Belediye Meclis Üyemiz Bahattin Savrukoğlu ile birlikte Uzun Çarşı’da devam eden dönüşüm projemizi inceledik. Afyon’umuzun simgesi olan Tarihi Uzun Çarşı’yı daha modern ve refah bir cazibe merkezi yapmak için durmadan, yorulmadan çalışıyoruz”

NELER YAPILACAK

Görsel kirliliğinin önüne geçmek amacıyla proje kapsamında tabelalar traverten olacak şekilde tasarlanacak. Uzun Çarşı yolu 4 metre, kaldırımlar ise 4 metre olacak şekilde yenilenerek toplamda 12 metre uzunlukta alan oluşturulacak. Çevre aydınlatmasıda modern mimariye uygun olacak. Çarşıdaki imar hatalarından kaynaklı problemler, görsel kirlilik, trafik sorunları ortadan kalkacak çarşı silueti de yeni baştan değişecek.. >>ODAK HABER MERKEZİ

 

 

 

 

#afyon #mehmetzeybek #proje #odagkazetesi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Afyonspor Sivas yolunda...
Afyonspor Sivas yolunda...
Diş hekiminden Bilici’ye ziyaret
Diş hekiminden Bilici’ye ziyaret