Gurur duyuyoruz!

Türk Eğitim-Sen Genel Merkezi, zaferin kazanıldığı topraklarda 81 il’den gelen Şube Başkanları ile birlikte ‘Başkanlar Kurulu Toplantısı’nı ilimizde gerçekleştirdi. Toplantı da konuşan Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, Büyük Zaferin 100. yılında Afyonkarahisar’da olmaktan gurur duyduklarını söyledi

Gurur duyuyoruz!
Gurur duyuyoruz! Admin
Bu içerik 106 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Büyük Zaferin 100. yılında Türk Eğitim-Sen ‘Başkanlar Kurulu Toplantısı’nı ilimizde gerçekleştirdi.  Toplantıya Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan ve Genel Başkan Yardımcıları, Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, MHP İl Başkanı Mehmet Kocacan, 81 ilin şube başkanları, Türk Eğitim Sen Afyonkarahisar Şube Başkanı Muhtar Demirci ve yönetimi ve çok sayıda sendika üyesi katıldı.  Saygı duru ve istiklal marşının okunmasından sonra konuşan Türk Eğitim Sen Afyonkarahisar Şube Başkanı Muhtar Demirci, böylesine anlamlı bir hafta da başkanlar kurulu toplantısını yapmanın gurunu yaşadıklarını söyledi. “Cumhuriyetin kazanıldığı topraklara hoş geldiniz” diyen Başkan Demirci, Türk Eğitim Sen Afyonkarahisar Şubesi olarak kısa zaman içerisinde üye sayılarını arttırdıklarını ve promosyon anlaşmaları konusunda başarılı sonuçlar elde ettiklerini ifade etti.

 

GEYLAN, “CUMHURİYETİN 100. YILINDA AFYONKARAHİSAR’DA OLMAK GURUR VERİCİ”

Büyük Zaferin 100. yılında Afyonkarahisar’da olmaktan gurur duyduklarını söyleyen Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, Sendika çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Geylan, “Yasalaştırılan 3600 ek gösterge meselesi bir kısım çalışanlar adına memnuniyet uyandırmadı. Türkiye Kamu-Sen olarak biz öncesinde parlamento safhasında gayretimizi ortaya koyduk. Teklif ilk halinden son haline gelesiye kadar çok değişikliğe uğradı. Türkiye Kamu-Sen’in ortaya koyduğu bir takım talepler arasında bazıları kanuna yansıdı ama eksikleri var. Eksiklerle alakalı inşallah 1 Ekim'den sonra meclis açıldığında mağduriyeti giderilmemiş kesimlerle alakalı yasal hakkımızı arayacağız” dedi.

 

GEYLAN, “ENFLASYON FARKINI AYLIK OLARAK MEMURLARA ÖDEYENİZ”

Ekonomik taleplerle ilgili beklentilerini de açıklayan Başkan Geylan, “Türkiye Kamu-Sen’in aylık yapmış olduğu AGİ araştırmasına göre Temmuz ayında 4 kişilik bir ailenin asgari geçim akdi 16 bin 482 TL, tek kişinin ise yoksulluk sınırı ise 7 bin 511 TL olarak hesaplanmıştır.  Türkiye Kamu-Sen olarak bu süreçte, hem ek zam talebimiz, hem refah payı ödememiz hemde enflasyon farkını aylık şekilde maaşa yansıtılması talebimizdir. Dolayısıyla Türkiye Kamu-Sen şunu diyor, memuru enflasyona ezdirmeyeceğiz iddiasının altını doldurmak istorsanız. Enflasyon farkını aylık olarak memurlara ödeyeceksiniz” diye konuştu.

 

MİLLETVEKİLİ TAYTAK, “BİZ ONURLANDIK, BİZ GURURLANDIK”

Toplantı da konuşan MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, “Afyonkarahisar’da düzenlemiş olduğunuz bu toplantı da biz onurlandık, biz gururlandık. Öğretmenlerimizin dün akşam Kocatepe’ye 100 yıl önceki ruh ile yürümüş olmaları ve toplantı için bu ili seçmiş olmaları Türk Eğitim- Sen’in hangi oku takip ettiğini, hangi yöne baktığını gayet net bir şekilde gösteriyor. Gerçekten Türk Eğitim- Sen bugün gerek bizim genel merkezimizde gerekse tüm alanlarda çok saygılı ve onurlu bir yerdesiniz. Bu sizlerin çabası, duruşu ve sizlerin tavrınızı göstermesi ile oldu. Türk Eğitim- Sen siyasetin dışında kendi mensuplarına ve ülkenin milli meseleleri ile ilgili yiğitçe tavrını ortaya koyan bir anlayış içerisindedir.”

Yapılan konuşmaların ardından günün anısına verilen hediye takdimi ile toplantı sone erdi.

>>ODAK HABER MERKEZİ

#eğitimsen #kamusen #talipgeylan #afyon #zaferhaftası #100yıl
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şehit annesi son yolculuğuna uğurlandı
Şehit annesi son yolculuğuna uğurlandı
DKMP’de yangın tatbikatı
DKMP’de yangın tatbikatı