Zafer Bayramı destandır

AK Parti İlimiz Milletvekili Ali Özkaya 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Milletvekili Özkaya, “Kahraman anaların ilmek ilmek dokuduğu destansı bir Zaferin Bayramıdır”

Zafer Bayramı destandır
Zafer Bayramı destandır Admin
Bu içerik 95 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınlayan AK Parti İlimiz Milletvekili Ali Özkaya, ““Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde, 26 Ağustos'ta başlayan ve 30 Ağustos 1922'de bir zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muhaberesi, önemli bir askeri başarı olmanın yanında milletimizin vatan ve millet sevgisinin, eşsiz kahramanlığın, güçlü birlik ve beraberliğin de unutulmaz sembolüdür.Düşünün ki bir millet, on yıllardır Afrikada, Balkanlarda, Orta Doğuda yıllarca süren harpler silsilesinin içinde kalmıştır. Koca İmparatorluğun, büyük devletlerin kimi yerde bizzat hücumu, kimi yerde taşeron milletlerle olan hücumları karşısında nüfusu kırılmış, ekonomisi çökmüştür. Aziz milletimiz Anadoluda bir avuç toprağa mahkum edilmeye çalışılmıştır. Böylesine karanlık bir durumda, kader bu ya; bitti artık bu iş, gömdük koskoca Osmanlıyı dedikleri yerden, yaktıkları yıktıkları illerin küllerinden, Karahisardan yeniden bir şahlanış, yeni bir başkaldırış, yeni bir zaferin ilk ışıkları doğmuştur”

BİZLERİN EN BÜYÜK GÖREVİ

“Taşeron Yunan kuvvetleri asıl destekçileri tarafından silaha, gıdaya her türlü lojistiğe boğulurken, yıllarca süren savaşların getirdiği yokluk ve sefalet içindeki Anadolu halkı aylarca süren taarruz hazırlıkları sırasında ekmeğini, hayvanını, malını orduya tahsis etmiş, canını milletine devletine vakfetmiştir” diyen Özkaya, “ Anadolu halkının eşsiz desteği karşısında birkaç gün önce tekbir sesleriyle Kocatepe’den hücuma kalkan ordunun 30 Ağustos günü güneş gibi parlayan kesin zaferi tarih sayfalarında yerini almıştır. İşte bu önemli gün nice yiğitlerin, bebeğini beşikte bırakıp cepheye koşan nice kahraman anaların ilmek ilmek dokuduğu destansı bir Zaferin Bayramıdır. Başkomutanlık muharebesinin önemi sadece iki ordunun karşılaşıp birinin diğerine üstün geldiği bir mücadele şeklinde gelecek nesillere anlatılamaz. Bu savaşta, şehit düşen yiğitlerin, gazilerin, fedakar anaların birkaç cümleyle anlatılamayacağı gibi. Tarihini, geçmişini bilmeyen milletler tarih sahnesinden yok olup giderler. Bu sorumluğun bilincinde olarak, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza yaşanan kahramanlıkları, çekilen ızdırapları, yapılan fedakarlıları ve süreci anlatmak biz anne ve babaların en büyük ödevidir.Böylesine güzide bir zaferle bu eşsiz vatanı bizlere miras bırakan Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere şanlı tarihimizin her döneminde canını feda eden tüm şehitlerimize ve bugün hayatta olmayan tüm gazilerimize Allahtan Rahmet diliyor, Milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum.” ODAK HABER MERKEZİ

 

#odakgazetesi #afyon #zaferhaftası #aliözkaya #akparti
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Afyonspor Sivas yolunda...
Afyonspor Sivas yolunda...
Diş hekiminden Bilici’ye ziyaret
Diş hekiminden Bilici’ye ziyaret