Advert

TÜRKİYE TEK YÜREK

Orman ve Su İşleri eski Bakanı AK Parti İlimiz Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu deprem bölgesinde incelemelerini sürdürüyor. Milletvekili Eroğlu, “Necip Türk Milleti, devletiyle birlikte tek yürek oldu, depremin yaralarını sarıyor”

TÜRKİYE TEK YÜREK
TÜRKİYE TEK YÜREK Admin
Bu içerik 750 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Deprem bölgesinde incelemelerine devam eden AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, “Türkiye, 6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş’ta vuku bulan 7,7 ve 7,6 şiddetindeki depremler ve daha sonra özellikle 21 Şubat 2023 tarihinde Hatay’da meydana gelen 6,4 şiddetindeki depremle birlikte, 11 ilimizi etkileyen asrın felaketinin yaralarını sarmaya çalışıyor. Depremde hayatını kaybeden bütün vatandaşlarımıza, kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına Allah’tan sabr-ı cemil niyaz ediyorum. Yaralılara da acil şifalar temenni ediyorum.Daha önce depremin ilk anında bölgeye giderek başta Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi, Adıyaman’ın Gölbaşı ve Besni ilçeleri, Şanlıurfa, Kilis, Hatay’ın Hassa, Kırıkhan, Antakya, Belen ve İskenderun ilçelerini ziyaret etmiş ve koordinasyon merkezlerinde yapılan çalışmalara katkı sunmuştum. Ziyaretimde özellikle İskenderun başta olmak üzere Hatay’ın bazı ilçelerini tekrar incelemeye geleceğimin sözünü vermiştim. Söz verdiğim üzere 27 Şubat Pazartesi günü Hatay’a giderek bazı incelemelerde bulundum”

GÖNÜLLERİ FETH ETTİLER

“AK Parti Afyonkarahisar İl Teşkilatımız Kırıkhan’ın gönlünü fethetti” diyen Eroğlu, “Hatay programımızın ilk durağı, depremden en çok etkilenen ilçelerden biri olan Kırıkhan olmuştur. Kırıkhan’da koordinatör olarak vazife yapan Mersin Valisi Sayın Ali Hamza Pehlivan, Hatay Milletvekilimiz Sayın Hüseyin Yayman ve Kırıkhan Belediye Başkanı Sayın Ayhan Yavuz ile birlikte; Adalar, Kalekamberli ve Sucu Mahallelerimizde incelemelerde bulunduk. Gittiğimiz her yerde teşekkür ve dualarla karşılandık. Hem bölgede çalışma yapan yetkililer hem de depremden etkilenen vatandaşlar AK Parti Afyonkarahisar İl Teşkilatımızın yaptığı yardımlardan bahsettiler. ‘Afyonkarahisar Teşkilatı bizimle ekmeğini paylaştı, her ne ihtiyacımız varsa gidermek için seferber oldular’ dediler.Mahalle ziyaretlerimizden sonra Kırıkhan Afet Acil Durum Merkezine geçerek yapılan çalışmalar ile alakalı Mersin Valimizden bilgi aldım. Daha sonra Kırıkhan’a incelemelerde bulunmak üzere gelen Milli Savunma Bakanımız Sayın Hulusi Akar ve Genelkurmay Başkanımız Sayın Orgeneral Yaşar Güler ve Kırıkhan’daki diğer yöneticilerle birlikte toplantı gerçekleştirdik. Özellikle kahraman ordumuz ve silahlı kuvvetlerimizin yaptığı müstesna çalışmalar dolayısıyla Milli Savunma Bakanımız Sayın Hulusi Akar’a, Genelkurmay Başkanımız Sayın Orgeneral Yaşar Güler’e ve beraberinde gelen askeri heyete şükranlarımı sundum” dedi.

YEMEK DAĞITIMI SÜRÜYOR

Üniversitelerin çalışmalarından da bahseden Milletvekili Eroğlu, “AK Parti Afyonkarahisar İl Teşkilatımız Kırıkhan’da tesis ettiği Koordinasyon ve Lojistik Merkezini ziyaret ettik. Teşkilatımız, Sayın Başkan Hüseyin Ceylan Uluçay’ın talimatı ve koordinasyonu ile depremin ilk anlarından itibaren Kırıkhan’ın gıda, yemek, giyecek, temizlik malzemesi, soba gibi her türlü ihtiyacını karşılamak için seferber olmuş. İl Başkan Yardımcımız Sayın Kadir Satılmış ve teşkilat mensuplarımızın hummalı çalışmalarına şahitlik ettik. Özellikle Afyonkarahisarlı hayırsever kardeşlerimizin gönderdiği bütün yardım malzemelerini gruplara ayırarak depolarına almışlar. Her gün bu malzemelerden Kırıkhanlıvatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılıyorlar.Ayrıca Afyon Kocatepe Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Aşçılık Programı hocalarımız ve öğrenci kardeşlerimizin depremzede vatandaşlarımıza yemek verdiği alanı ziyaret ettik. Bundan 100 yıl önce İstiklal Harbinde nasıl ki Afyonkarahisarlı hemşehrilerimiz elinde avucunda ne varsa askerimizle paylaştıysa, bugün de Kırıkhanlı kardeşlerimizle aynı anlayışla ekmeğini paylaşmaktadır. Kocatepe Üniversitemize ve Kırıkhan’da vazife yapan hoca ve çalışanlarımıza çok teşekkür ettik” dedi.

BARAJLARDA SIKINTI YOK

Barajları havadan incelediklerini dile getiren Eroğlu, “Hükümetimiz döneminde Hatay’a 7 baraj inşa ettik. Deprem sonrasında Yarseli Barajı ve Büyük Karaçay Barajı başta olmak üzere maalesef barajlarda tehlike olduğuna dair şaiyalar ortaya çıkmıştı. DSİ ekiplerimiz bu barajları incelemiş ve herhangi bir sıkıntı olmadığını belirtmişlerdi. Ben de bir mühendis olarak Hatay’daki Yarseli Barajı, Antakya’ya içmesuyu sağlayan Büyükkaraçay Barajı ve Reyhanlı Barajını havadan helikopterle tek tek inceledim. Allah’a şükür barajlarımız dimdik ayakta. Bakanlığım döneminde İskenderun ilçemizin içmesuyu ihtiyacını karşılamak için içmesuyu isale hattı ve çok modern içmesuyu ileri arıtma tesisi inşa etmiştik. Tesisin testlerini yaparak çalışır halde Hatay İçmesuyu ve Kanalizasyon İdaresine (HATSU) devri yapılmıştı. Maalesef her ne sebepten bilemiyorum tesis çalıştırılmamış ve 5,5 yıldır atıl durumda kalmış. Depremle birlikte İskenderun’da içmesuyu ihtiyacı hat safhaya yükselince 12 Şubat 2023 tarihindeki İskenderun ziyaretimde İskenderunlular benden bu tesisle alakalı yardım istediler. Bunun üzerine Ankara’ya gelince bu proje üzerinde çalışmalar yaptım. İçmesuyu isale hattının maalesef bir bölümü sökülmüş ve haliyle içmesuyu arıtma tesisi de atıl kalmış. Eksik borular için Samsun Makinanın sahibi Sayın Adnan Yücel ile görüştüm. Kendisi sağ olsun ihtiyaç olan 750 metre uzunluğunda 1.500 mm’likdüktil font boruları üreterek bilabedel DSİ’ye teslim etti. En az 50 milyon TL tutarındaki bu yardımından dolayı kendisine çok teşekkür ettim.” ODAK HABER MERKEZİ

 

#veyseleroğlu #DSİ #akparti #odakgazetesi #deprem
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
O feci kazadan detaylar geldi
O feci kazadan detaylar geldi
Rüzgar çatıyı yerinde söktü
Rüzgar çatıyı yerinde söktü