Advert

Vali Yiğitbaşı depremzedeleri yalnız bırakmıyor

Afyonkarahisar Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu Başkanı Prof. Dr. Muharrem Kılıç ile birlikte depremden etkilenen vatandaşları misafir edildiği Kredi ve Yurtlar Kurumu Tınaztepe ve Çiğiltepe Öğrenci Yurtlarını ziyaret etti

Vali Yiğitbaşı depremzedeleri yalnız bırakmıyor
Vali Yiğitbaşı depremzedeleri yalnız bırakmıyor Admin
Bu içerik 154 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Depremden etkilenerek Afyonkarahisar’a gelen ve burada çeşitli öğrenci yurdu, otel ve kamu misafirhanelerinde misafir edilen vatandaşların durumlarını incelemek için ilimizde bulunan TİHEK Başkanı Prof. Dr. Muharrem Kılıç ve beraberindeki heyet ile birlikte yurtları ziyaret eden Vali Yiğitbaşı, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü yetkililerinden yurtlarda kalanların genel durumları ile ilgili bilgi aldı.

Yurtlarda misafir edilen depremzede vatandaşlarla tek tek görüşen, sorun ve taleplerini dinleyen Vali Yiğitbaşı, vatandaşların nakdi ve ayni yardımlar, iş bulma süreçleri ve diğer sorunları ile ilgili meseleleri çözüme kavuşturarak ilgili birimlere bu süreçleri takip etmesi için talimat verdi. Tınaztepe ve Çiğiltepe öğrenci yurtlarında özellikle kadın ve çocukların vakit geçirebileceği, oyun oynayabileceği ve etkinlik yapabilecekleri sosyal alanlarda incelemelerde bulunan Vali Yiğitbaşı ve TİHEK Başkanı Kılıç, oyun oynayan çocuklarla vakit geçirerek sosyal alanların geliştirilmesi ve çeşitlendirilmesi için talimatlarını yineledi. Bu alanlarda depremzede vatandaşlara gönüllü olarak psiko-sosyal faaliyetlerle destek olan öğrenci, kamu personeli ve diğer çalışanlara da teşekkür eden Vali Yiğitbaşı, şunları söyledi:

EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM

“Bu zorlu sürecin hep birlikte üstesinden geleceğiz. Şu anda şehrimizde 13 binden fazla depremzede vatandaşımızı misafir ediyoruz; barınma, yemek, giyim ve tüm diğer ihtiyaçlarını, ilimizin tüm kurumlarını seferber ederek karşılaşıyoruz. Yurtlarımız tüm imkanlarını depremden etkilenen vatandaşlarımıza açtı. Ayrıca gönüllülerimiz burada özellikle psiko-sosyal destek faaliyetlerinde büyük bir özveriyle çalışmalarını sürdürüyor. Kadınlarımız için sosyal faaliyet alanları oluşturduk, çocuklarımız için yurtlarımızın birçok farklı noktasında oyun parkları ve oyun alanları hazırladık ve hepsi burada bir nebze olsun hoş vakit geçiriyor. Tüm bu çalışmalarımız sürecek. Depremzede vatandaşlarımızı şehrimizde en iyi şekilde ağırlayacağız ancak elbette temennimiz her bir ailemizin memleketlerine, oradaki evlerine sağlıklı ve güvenli bir şekilde tekrar dönebilmeleri ve hayatlarına kaldıkları yerden devam edebilmeleri. Burada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum”

Tınaztepe ve Çiğiltepe yurtlarını ziyaretinin ardından Vali Yiğitbaşı ve TİHEK Başkanı Kılıç, Mareşal Fevzi Çakmak Kadın Kültür Evi’ne geçerek burada kadınların depremzede vatandaşlar için çeşitli tekstil ürünleri hazırladıkları atölyede incelemelerde bulundu. Depremzede vatandaşlar için atkı, bere, yelek, yelek ve çorap gibi çeşitli giyim eşyası diken kadınlarla sohbet eden Yiğitbaşı ve Kılıç, emekleri için kadınlara teşekkür etti. >>ODAK HABER MERKEZİ

 

#afyon #kübragüranyiğitbaşı #depreö #ziyaret #depremzede
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bolvadin’de yangın
Bolvadin’de yangın
Türkiye'nin değerleri Avrupa'da
Türkiye'nin değerleri Avrupa'da