Advert

15 GÜNDE 50 MİLYON

Asrın Felaketi olarak kabul edilen ve 11 İlimizi etkileyen deprem sonrasında Afyon Valisi Yiğitbaşı’da kollarını sıvayarak 15 Şubat’ta bir yardım kampanyası başlatmıştı

15 GÜNDE 50 MİLYON
15 GÜNDE 50 MİLYON Admin
Bu içerik 149 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

İlimiz iş dünyasının destek verdiği kampanyada henüz bir ay bile dolmadan toplanılan yardım miktarının 50 milyon TL ye yaklaştığı öğrenildi. Halkımız ve ilgililer bu kampanyayı başlatması ve bizzat ilgilenmesi nedeniyle Vali Yiğitbaşı’na teşekkür ettiler

KOORDİNASYONUN BİZZAT YÖNETTİ

6 Şubat 2023 saat 04.17’de merkezi Kahramanmaraş olan ve 11 İli etkileyen depremlerde 46 binden fazla insanımız can vermişti. Türkiye’nin her yerinden ve dünyanın çeşitli merkezlerinden Asrın Felaketi olarak adlandırılan deprem felaketi sonrasında yardımlar bölgeye ulaştırılmaya başlanmış ve kısa sürede tüm ihtiyaçların giderilmesini yönelik çalışmalar hız kazanmıştı. Afyon Valisi Kübra Güran Yiğitbaşı’da mesaisinin çoğunluğunu Afyon AFAD Merkezinde yaparak bölgeye gönderilen yardımları bizzat koordine etmişti.

VALİ YİĞİTBAŞI, İŞADAMLARINI ARADI

Afyon olarak tüm ilçelerden ve merkezden deprem bölgesine tırlar ve kamyonlar ile gönderilen ihtiyaç malzemelerinin yanı sıra nakit yardım kampanyasını da başlatan Vali Kübra Güran Yiğitbaşı ilk startı 15 Şubat 2023’te vermişti. O günden itibaren pek çok işadamını bizzat arayan Vali Yiğitbaşı’nın çağrısına işadamları da olumlu cevap verdiler ve kısa bir sürede önemli miktarda yardım toplandı. Bazı işadamlarının nakti yardımlar yanı sıra ihtiyaç malzemelerinin temini noktasında da destek oldukları öğrenildi.

REKOR ŞUAYP-ADNAN DEMİREL’DE                

Vali Yiğitbaşı’nın başlattığı nakti yardım kampanyasına 7 milyon 500 bin TL ile destek veren DEMMER ve DEMMAK Yönetim Kurulu Başkanı Şuayp Demirel ve iş adamı Adnan Demirel bu kampanya da en yüksek bağışı yapanlar olarak yer aldılar. Demirel kardeşleri isminin açıklanmasını istemeyen ama ODAK’ın edindiği bilgilere göre Emirdağ’daki bir şirketin sahibi olduğu öğrenilen hayırseverde 7 milyon TL bağışladı. Kampanya da isminin açıklanmasını istemeyen bir başka hayırsever de, İlimiz et ve sucuk sektörünün öncülerinden olan şirketin sahipleri idi. Bu hayırseverler de 5 milyon TL bağışladılar.

 

KAMPANYAYA KİMLER DESTEK VERDİ?

Şuayp-Adnan Demirel    7 Milyon 500 bin TL

İsmi gizli hayırsever        7 Milyon TL

Orhan Yavuz                   6 Milyon TL

Salim-Çetin Pancar        5 Milyon TL

İsmi gizli hayırsever       5 Milyon TL

Ali Korkmaz                   3 Milyon TL

Kadir Sayın                   2 Milyon TL

Fransa Fatih ve

Selimiye Cami Dern.     1 Milyon 500 bin TL

Necmettin Ayyıldız         1 Milyon 200 bin TL

Haluk Taktak                  1 Milyon 30 bin TL

Mehmet Kumartaşlı        1 Milyon TL

Haydar Kaya                  1 Milyon TL

Ömer Aktan                    1 Milyon TL

Hüseyin-Erkan Çelik       1 Milyon TL

İstanbul AFSİAD             1 Milyon TL

Celal-Yunus Koca           500 bin TL

Bekir Şapçı                      500 bin TL

Hocalar İlçe Gönüllüleri   762 bin TL

Hüseyin Çetinbaş            300 bin TL

Avrupa Dişliler Derneği   100 bin TL

#afyon #deprem #odakgazetesi #kübragüranyiğitbaşı #AFAD
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
1 Haziran’a kadar devam edecek
1 Haziran’a kadar devam edecek
Başkan Zeybek’den Demir’e yeni görev
Başkan Zeybek’den Demir’e yeni görev