Advert

Toplantı gündeminde ne vardı?

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, mahalle muhtarlarının taleplerini ve isteklerini yüz yüze dinleyerek. Belediye Meclis Salonunda gerçekleştirilen muhtarlar toplantısında, mahallelerde sürdürülen belediye hizmetleri ele alındı.

Toplantı gündeminde ne vardı?
Toplantı gündeminde ne vardı? Admin
Bu içerik 214 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Belediye hizmetlerinin daha verimli ve daha etkin hale gelmesi için istişare ve değerlendirme toplantıları yapmayı sürdürüyor. Başkan Zeybek, halka en nitelikli hizmeti sağlamada etkin rol oynayan muhtarlar ile istişare toplantısında bir araya geldi.

Toplantıya Belediye Başkan Yardımcıları Murat Öner, Barış Dal, Muhtarlık ve Sosyal Hizmetler Müdürü Mustafa Demirhüyük ve birim müdürleri katıldı. Afyonkarahisar Muhtarlar Derneği Başkanı Suat Uygur ve muhtarların sorun ve talepleri değerlendirildi, belediyenin yapmış olduğu yatırımlar ve çalışmalar ile ilgili bilgiler paylaşıldı.

TOPLANTILAR SIKLAŞACAK

en iyi casino siteleri

Muhtarların görüş ve önerileri alınarak, yeni çalışmaların istişaresi de yapıldı. Toplantıda muhtarların sorunlarını dinleyen Başkan Zeybek, iletilen taleplerin en kısa sürede giderileceğini söyledi. Sık sık yapılan istişare toplantıları ile Başkan Zeybek tarafından talimatı verilen çalışmaların daha nitelikli hale gelmesi sağlanıyor.

Muhtarlar Dernek Başkanı Suat Uygur’da toplantıda Hatay Kırıkhan’a giderek çalışma yaptıklarını anlattı. Uygur,  “Sayın Başkanımız ve Sayın Valimizi talimatı ile Hatay’ın Kırıkhan ilçesine giderek depremzedelere berber hizmeti verdik. İhtiyaçlarını karşıladık. Bayan kuaförlerimizle birlikte de çadır kentlere gitmek istiyoruz. Oradaki kardeşlerimizin sizlere çok çok selamları var” diye konuştu.

Muhtarlar ise düzenli şekilde toplantı yaparak talep ve istekleri alan Başkan Zeybek’e teşekkür etti.

DEPREM BÖLGESİNDE YAPILAN HİZMETLER AKTARILDI

Başkan Zeybek asrın felaketi olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli depremler ardından Belediyenin bölgede yapmış olduğu hizmetler ve devam eden çalışmalar hakkında bilgiler paylaştı. Kendisinin de bölgeye gittiğini oradaki çalışmaları koordine ettiğini aktaran Başkan Zeybek yeniden Hatay’a gideceğini duyurdu.

Belediye kapsamında başlatılan yardım kampanyasına destek sağlayan Muhtarlara teşekkür eden Başkan Zeybek, “Sizlere teşekkür ediyorum. Allah sizlerden razı olsun. Mahallelerde organize olarak yardım kampanyamıza destek sağladınız. İlk anda 2 saat içinde 3 tır malzeme toplandı. Akşama kadar bu sayı fazlalaştı. 18 kamyon/tır yardımı yola çıkardık. İlk yardımımız Türkoğlu’na gönderdik. Depoya ilk yardımı gönderen şehir Afyonkarahisar’dı. Zabıta ekiplerimiz de tek tek köy ve mahallelere giderek yardımları depremzedelere ulaştırdı. Hemşehrilerimize de ayrıca teşekkür ediyorum. Aşevimiz de Hatay Antakya’da konuşlandı. Günlük 20 bin kişiye sıcak yemek çıkardı. Askerlerimiz, görevlilerimiz ve depremzedelerimize yani orada bulunan herkese 3 öğün ikramda bulunduk.  Başkan Yardımcılarımız deprem bölgesinde görev aldı. Çalışmalara destek verdi. 18 damperli kamyon, 9 iş makinesi 22 çöp kamyonu, 100 temizlik elemanımız, 2 vidanjör bölgede hala hizmet veriyor. Su arıza ekiplerimiz alt yapıyı yapıyor, konteyner kentlerin içme suyu ve kanalizasyon şebekelerini döşüyor. YÜNTAŞ A.Ş. iştirakimizden elektrikçi arkadaşlar ve cenaze aracımız da Hatay’da hizmet vermeye devam ediyor. Toplamda 500’e yakın personelimiz Hatay’da idi. Hatay Milletvekili bizlere ve ekiplerimize çalışmalarımızdan ötürü teşekkür etti. Yeni görev yerimiz İskenderun olarak belirlendi. Ekiplerimiz İskenderun’da da çalışmalarına aynen devam ediyor. Hatay’da Belediye Başkanları toplantısı olacak, katılacağım. Allah bir daha böyle bir felaketi yaşatmasın” dedi.

“13 BİN DEPREMZEDEYİ MİSAFİR EDİYORUZ”

Başkan Zeybek, “İlimizde 13 bin depremzedeyi misafir ediyoruz. 1000 depremzede daha Afyon’a gelecek. Sayın Valimiz ile birlikte şehrimizde ağırladığımız kardeşlerimizi ziyaret ettik. Hepsi de bizlere teşekkür ederek “Afyon’dan Allah razı olsun. Bizi bağrınıza bastınız, bizim acımıza ortak oldunuz. Bu iyiliğinizi unutmayız” diyorlar. Türk Milleti olarak çok yardımsever bir milletiz. Sayın Cumhurbaşkanımıza biz güveniyoruz. Bir yıl içinde kalıcı konutlar yapılarak teslim edilecek. Zor bir süreç, Allah Milletimizin yardımcısı olsun” ifadelerini kullandı.

“AFYON HALKI BELEDİYEMİZE İNANDI, GÜVENDİ”

Başkan Zeybek, “Belediyemizin yapmış olduğu yardım kampanyası ile 137 tır/kamyon yardım gönderdik. Allah yüz bin kere razı olsun. Afyon halkının duyarlılığı sayesinde oldu. Afyon halkı Belediyemize inandı, güvendi. Belediyemiz öncülük etti. Hangi ilden ne istendiyse oraya gönderdik. Mahalle fırınlarımız çalıştı. Köylerimiz güçleri neye yetiyorsa çalıştı. El birliği gönül birliği, güç birliğini burada çok iyi gördük. İyi ki böyle bir Milletin ferdiyiz. Böyle bir yardımlaşma Dünyanın hiçbir ülkesinde yoktur.”

SU TASARRUFUNA İLİŞKİN ALINAN ÖNLEMLER PAYLAŞILDI

Kuraklık tehdidine karşı Afyonkarahisar Belediyesi tarafından alınan önlemler de muhtarların bilgisine sunularak kendi mahallelerinde bu tedbirlerin yerine getirilmesi için gereken çalışmaların yapılması istendi. Başkan Zeybek, konuya ilişkin yaptığı açıklamada; “Merdiven yıkamalarını hortumla yapılmasını yasakladık. Apartmanlara bilgilendirici broşürler dağıttık. Sokakta halı yıkamak da yasak. Şebeke suyundan bahçe sulamak da yasak. Sizlerde mahallenizde bu şekilde davrananları ikaz edin, bizlere bildirin. Akdeğirmen Barajında doluluk oranı %11,5. Kuyulardan destek alıyoruz. Bunun için suyu verimli ve tasarruflu kullanmak mecburiyetindeyiz. Park ve Bahçelerde sulama kuyusu yoksa sulama yapmayacağız. Bazı alanlarda zaten kuru peyzaj uygulamasını hayata geçirdik, bunu da yaygınlaştırmayı hedefliyoruz” dedi. >>ODAK HABER MERKEZİ

#mehmetzeybek #afyon #odakgazetesi #muhtar #belediyemeclisi #sutasarrufu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
O feci kazadan detaylar geldi
O feci kazadan detaylar geldi
Rüzgar çatıyı yerinde söktü
Rüzgar çatıyı yerinde söktü