Advert

Programlar hız kesmeden devam ediyor

12 Mart Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Dinar’ı ziyaretinin Yıldönümü vesilesiyle ilçede İstasyon Gar’ından Cumhuriyet Meydanı’na kadar temsili yürüyüş gerçekleştirildi.

Programlar hız kesmeden devam ediyor
Programlar hız kesmeden devam ediyor Admin
Bu içerik 155 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Cumhuriyet Meydanında Belediye Başkanlığı Çelengi Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı tarafından Atatürk anıtına sunuldu. Akabinde 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’u anma programı için Belediye Kültür Sarayına geçildi. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmaları Dinar Kaymakamı Kemal Duru ve Belediye Başkanı Nihat Sarı yaptı.

ÖDÜLLER KAYMAKAM DURU’DAN

Program öğrencilerin Kuran’ı Kerim tilaveti, oratoryo gösterisi, okul korosu dinletisi ve İstiklal marşının yazılış sürecini anlatan tiyatro gösterileriyle devam etti. İstiklal Marşını en güzel okuma yarışmasında birinci olan Şehit İzzet Taşbaş İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Sude Nur Duman İstiklal Marşını okudu. Akabinde yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerini Kaymakam Kemal Duru, Belediye Başkanı Nihat Sarı ve Cumhuriyet Başsavcı Vekili Şeyma Duman’ın vermesinin ardından kutlama programı sona erdi. ODAK HABER MERKEZİ

 

#kemalduru #dinar #odakgazetesi #afyon #nihatsarı #12mart
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bolvadin’de yangın
Bolvadin’de yangın
Türkiye'nin değerleri Avrupa'da
Türkiye'nin değerleri Avrupa'da