Advert

Hem yarıştılar hem kazandılar

Afyonkarahisar Merkezde bir okul öncü etkinliklere imza atıyor. Atatürk İlkokulunda öğrenci velilerine yönelik gerçekleştirilen ödüllü kitap okuma yarışmasının sınavı geçtiğimiz cumartesi günü yapıldı.

Hem yarıştılar hem kazandılar
Hem yarıştılar hem kazandılar Admin
Bu içerik 126 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Yarışma sayesinde, çocuk eğitimi konusunda çok önemli bir isim olan Yazar Doğan Cüceloğlu’nun  “Geliştiren Anne-Baba” isimli kitabını okuyan öğrenci velileri, hem kitap okuma alışkanlığı kazanıp hem de ebeveynlik konusunda kendilerini geliştirdi. Yarışma hakkında bilgi veren Okul Müdürü İsa Urhanoğlu, “Bu yarışma ile Atatürk İlkokulu ailesi olarak veli ve öğrencilerimize kitap okuma sevgisini aşılamayı hedefledik. Aynı zamanda velilerimizin kendilerinin ebeveynlik becerilerini geliştirmede katkı sağlamayı amaçladık” ifadelerini kullandı.

DERECEYE GİREN VELİLERE BÜYÜK ÖDÜL

Okudukları kitaptan 40 soruluk sınava giren öğrenci velilerini sınav sonrasında birde ödül bekliyor. Sınav sonucunda ilk üçe verilecek ödüller ise şöyle; birinciye çeyrek altın, ikinciye gram altın, üçüncüye yarım gram altın şeklinde takdim edilecek. Sınava giren veliler yarışma sonuçlarını okulun web sitesinde ilan edilen duyurudan öğrenebilecek. Ödül töreni ise sınav sonuçları açıklandıktan sonra gerçekleştirilecek.

Bu yarışma ile okulda kitap okuma seferberliği başlatılması, okumaya teşvik ve kitap okumanın alışkanlığa dönüşmesi için bir adım olduğunu ifade eden Müdür Urhanoğlu, “Gerçekleştirilen bu etkinlik ve verilecek olan ödüllerle kitap okumanın altın değerinde olduğunun mesajını da veriyoruz” dedi. ODAK HABER MERKEZİ

 

 

 

#eğitim #doğancüceloğlu #odakgazetesi #atatürkilkokulu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çözümün garantisini veriyorum
Çözümün garantisini veriyorum
Bolvadin’de yangın
Bolvadin’de yangın