Advert

TÜRKİYE KAZANACAK!

AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı İl Koordinatörü Hüseyin Sezen milletvekili aday adaylığını açıkladı. Sezen, “Hep birlikte el ele, omuz omuza yürüyeceğiz ve birlikte kazanacağız. Afyonkarahisar halkımız kazanacak, Türkiye kazanacak” dedi

TÜRKİYE KAZANACAK!
TÜRKİYE KAZANACAK! Admin
Bu içerik 272 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

10 Mart 2023 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 14 Mayıs'ı Genel Seçim tarihi vermesi ve 11 Mart'ta Resmi Gazetede yayımlanmasının ardından seçim çalışmaları içinde start verildi. 14 Mayıs Genel seçimlerinin Resmi Gazete'de yayımlanmasının ardından AK Parti Genel Merkezide seçim takvimini yayımlayarak 13 Mart 2023 itibariyle milletvekilliği aday adaylığı başvurularını almaya başladı.

Henüz 2 gün olmasına rağmen aday adaylığı başvurularının oldukça yoğun olduğuna dikkat çeken AK Parti Afyonkarahisar Seçim İşleri Başkanı Talha Hüseyin Akkaya "Her dönem olduğu gibi bu dönemde AK Parti'ye büyük bir teveccüh var"dedi. AK Parti Afyonkarahisar eski İl Başkanı ve AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı İl Koordinatörü Hüseyin Sezen, AK Parti Afyonkarahisar Parti binasında gerçekleşen basın toplantısı ile 28. Dönem Milletvekilliği Aday Adaylığını  duyurdu. Sözlerine ülkemizi yasa boğan asrın felaketinde hayatını kaybeden vatandaşlara rahmet dileyerek başlayan Sezen, depremden etkilenen tüm vatandaşlara da geçmiş olsun dileklerini iletti.

"ŞEREF VE ONUR DUYUYORUM"

Hüseyin Sezen, 28. Dönem Milletvekilliği Aday Adaylığına başvurma sebebini şu sözlerle açıkladı, "Yüzyıllardır süre gelen bu hak davasında bir nefer olarak, Nemrut'un ateşini söndürmek üzere bir karınca misali su taşımak için buradayız. Bizim yarınla ilgili bir hesabımız yok. Yarını hesap eden başarılı olamaz. Yarının tek sahibi Allah'tır. Kadere inananın kederi olmaz. Biz bu davaya 20 senedir, gençlik kollarından bu yana emek verdik. Önce gençlik kollarında parti bayrakları astık, seçim çalışmaları yaptık, sayın Cumhurbaşkanımızın İstanbul seçimlerinde yanındaydık, orada çalıştık. Daha sonra il yönetiminde ana kademede bulunduk. Yönetim kurulu üyeliği yaptık, seçim işleri başkanlığı yaptık, siyasi işler bşkanlığı yaptık. Ve nihayetinde benimde şeref ve onur duyduğum AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığını sayın Cumhurbaşkanımız tebliğ etti. Daha sonra biz bu bayrağı Hüseyin Ceylan Uluçay kardeşime devrettik. Ankara Genel Merkez Teşkilat Başkanlığında görev aldım ve bugün itibariyle bu görevimiz devam ederken inşallah 14 Mayıs seçimlerinde "Görev istenmez verilir" şiarıyla herhangi bir görev içerisinde bizde varız diyerek milletvekilliği aday adaylığına talip oldum" dedi.

"ERDOĞAN'I MUZAFFER KILACAĞIZ"

10 Nisan 2023 tarihinde, milletvekilliği aday adaylığı için yapılan başvuruların netleşeceğini söyleyen Sezen, başvurusunun sonucu ne olursa olsun 2023 Genel Seçimlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yanında olmaya devam edeceğini belirtti.

2023 Genel Seçimlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın AK Parti Teşkilatları ve vatandaşlarla birlikte yüksek bir oy oranı alarak Cumhurbaşkanı Erdoğan için "Muzaffer kılacağız" ifadelerini kullandı.

Seçim sürecinde kırgınlıklara ve dargınlıklara mahal verilmeyeceğinin altını çizen Sezen," Bizim tek umudumuz sayın Cumhurbaşkanımızı yeniden o koltukta, Cumhurbaşkanı olarak görmek" dedi.

11 MİLYON ÜYELİ EN BÜYÜK PARTİ

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne de değinen Sezen, "Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminde meclis önemli. Yasama organında da inşallah sayın Cumhurbaşkanımızın elini rahatlatacak şekilde nitelikli bir çoğunlukla, AK Parti Milletvekillerimizin çoğunluk sağlayacağını düşünüyorum. Dolayısıyla Afyonkarahisar'ın tüm ilçe ve köylerinde de sayın Cumhurbaşkanımızın açıklamış olduğu gibi yüz yüze bir şekilde gece gündüz demeden tüm vatandaşlarımızın kapısını çalacağız" ifadelerini kullandı.

Sezen sözlerine şöyle devam etti, "AK Parti Afyonkarahisar'da 100 bini geçen üyesiyle, Türkiye genelinde ise 11 milyondan fazla üyesiyle Türkiye'nin gelmiş geçmiş en büyük partisidir. Kuruluşundan bu güne görev yapan başta AK Parti Milletvekillerimiz, İl ve ilçe teşkilatlarında görev alan, il ve ilçe yönetim kurulu üyelerimiz ve hali hazırda olan tüm teşkilat mensuplarımız ile birlikte inşallah 2023 seçimlerinde de durmadan yorulmadan çalışacağız. Bunun sözünü şimdiden veriyorum" dedi.

İTTİFAK DEĞİL KOALİSYON

6'lı masayı ittifak değiller sözleriyle eleştiren Sezen, "Bir senedem fazladır 6'lı masa dediğimiz koalisyon, ben koalisyon diyorum çünkü onlar kesinlikle ittifak değiller. Daha kendi aralarında bir mutabakat sağlayamamışken, her gün masayı devirirken, Türk milleti bu süreçte 2023 sonrasında ülkemizi, Dünya'nın bu zor günlerinde de istikrarlı bir yönetimle inşallah sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın tekrar göreve gelmesini istiyorum" diye konuştu.

Afyonkarahisar halkının adaletine güvendiğini ifade eden  Sezen, "Ben Afyonkarahisar halkının irfanına, vicdanına, aklına, adaletine herşeyine güveniyorum. Türkiye Cumhuriyeti büyük bir devlettir. 2000 yıldan fazladır bizim bir devlet geleneğimiz vardır. 'Anadolu irfanı' yine irfanını gösterecek. 14 Mayıs'ta da sayın Cumhurbaşkanımız şuana kadar seçilmiş en yüksek oy oranıyla tekrar seçilecek ve meclis'te de nitelikli bir çoğunlukla AK Parti olarak, ülke iktidarında olmaya devam edecek"dedi.

2023 VİZYONU

AK Partinin kuruluşundan bu yana pek çok kriz atlattığına ve 2001 yılında yine bir kriz nedeniyle vatandaşın teveccühüyle iktidara geldiğine değinen Sezen, "Bu süreç 2012'ye kadar çeşitli krizlerle devam etti. 2012'de biz ne zaman IMF'yi bu ülkeden defettik, ondan sonra uluslararası güçler sahaya indi. 17-25'leri yaşadık, gezi parkı davasını yaşadık, 15 Temmuz bu ülkeye cehennem yaşattılar. Allah bu milletimizden razı olsun. Bu yapılan sadece AK Parti'ye değil, Türkiye Cumhuriyeti'ne yapılan bir darbe girişimiydi. Bu milletin gücü ve ferasetiyle o günleride atlattık. İnşallah AK Parti daha yeni başlıyor. Daha yapılacak çok şey var. 20 senede sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ilk gün yola çıktığında 2023 vizyonuyla bir vizyon ortaya koydu. Şimdiye kadar hiç kimsenin yapamadığını işleri 20 senede yaptık. Koalisyon hükümetinin 14 Mayıs seçiminden sonra 15 Mayıs'ta neyle ilgili ve taahhütte bulunduğu ne var? Vaatleri arasında ne var? Hala daha bakanlık pazarlıkları, milletvekilliği pazarlıkları var. Ama Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan 2023 vizyonunu ortaya koydu ve yapmadığı iş kalmadı" ifadelerini kullandı.

KATILIM YOĞUNDU

Sezen sözlerine şöyle devam etti, "2023'e kadar hedeflediğimiz herşeyi sizlerin yardımıyla bu milletin ferasetiyle ve desteğiyle gerçekleştirdi. Allah hepsinden razı olsun. Şimdi ise yeni 'Türkiye Yüzyılı' manifestosu yayınladık. İnşaallah Türkiye yüzyılı tüm dünyada, Türkiye'nin güç olacağı, denge kuracağı bir ülke olmak için var gücümüzle, sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde çalışıp koşturacağız. Bu günden itibaren gece gündüz demeden 14 Mayıs seçimleri için her kadememizle birlik olup çalışacağız."

Basın toplantısına, AK Parti Yönetim Kurulu Üyeleri, İlçe Başkanları, teşkilat mensuplarının yanı sıra, İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban ve İl Genel Meclis üyeleri, Sivil Toplum Kuruluşları, iş insanları ve çok sayıda vatandaş katıldı. >>ODAK ÖZEL HABER NURBANU SOY

#AKParti #hüseyinsezen #afyon #odakgazetesi #14Mayıs2023 #seçimler #RTE #Cumhurbaşkanı #Ak Parti
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
1 Haziran’a kadar devam edecek
1 Haziran’a kadar devam edecek
Başkan Zeybek’den Demir’e yeni görev
Başkan Zeybek’den Demir’e yeni görev