Advert

Köksal’ı yalanladılar

Gebeceler Belediyesine kayyum olarak atanan Vali Yardımcısı Ali Rıza Çalışır’ın iki kat maaş verildiğini iddia ederek, “Sizi Türkiye’ye rezil edeceğim” diyen CHP Milletvekili Burcu Köksal’a Gebeceler Belediyesi cevap verdi; “Vali Yardımcımız Belediye başkanlık görevini de maaş almadan yürütüyor”

Köksal’ı yalanladılar
Köksal’ı yalanladılar Admin
Bu içerik 226 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Afyonkarahisar’da Gebeceler Belediye Başkanı Hüseyin Toğulluk’un ruhsatsız silah taşımaktan ceza alması ve mazbatasının iptal edilmesinin ardından Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Ali Rıza Çalışır belediyeye kayyum olarak atanmıştı. CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, kayyum olarak atanan Vali Yardımcısı Çalışır’a 30 bin TL maaş verildiğini iddia ederken Gebeceler Belediyesinden ise Köksal’ın iddialarına yalanlama geldi.

NE YAŞANMIŞTI

Afyonkarahisar’ın Gebeceler Kasabası’na, Belediye Başkanı Hüseyin Toğulluk ruhsatsız silah taşıma suçundan ceza alınca belediye başkanlığından alındı. Belediye meclis üyeleri yeni belediye başkanını seçmek için 3 kez toplansa da yeterli çoğunluk sağlanamadı.Yaşanan gelişmelerin ardından 3 MHP’li meclis üyesi, AKP’lilerin belediyeye kayyum atamak için baskı yaptığını ileri sürerek partilerinden istifa etmişti.AKP'li meclis üyelerinin yeterli çoğunluğu sağlayamadıkları için katılmadıkları Meclis toplantılarından da sonuç alınamadı. Bunun üzerine Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Ali Rıza Çalışır belediyeye kayyum olarak atandı.

CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, Gebeceler kasabasına kayyum atanmasının istenmemesine rağmen kayyum olarak atanan Vali Yardımcısı Çalışır'a 30 bin TL maaş verildiğini öne sürdü.

KÖKSAL NE DEDİ

“Gebeceler Kasabamıza kayyum atamayın ısrarımıza rağmen atanan kayyum Vali Yardımcısının, belediye başkanlarından iki kat fazla maaş almasına göz yumanlara sesleniyorum, ‘2022 yılında Belde belediye başkanlarının maaşı 17 bin civarındaydı.Kayyuma (Vali yardımcılığı maaşı hariç) belde belediye başkanlarının neredeyse iki katı 30 bin lira maaş ödenmiş. Gebecelerli garip gurabanın hakkını size yedirmeyeceğim. Göz yumanlar sizi Türkiye’ye rezil edeceğim… Hiç merak etmeyin 14 Mayıs’tan sonra iktidarın milletvekili olarak bunun hesabını soracağım….”

BELEDİYE NE DEDİ

“Gebeceler Belediye Meclisince Başkan seçimi yapılamamış olması nedeniyle yasa gereği Vali Yardımcımız Belediye Başkanı olarak görevlendirilmiştir. Vali Yardımcımız öncesinde kendi bir aylık maaşını depremzedeler için bağış olarak yatırmış, yaşanan deprem afeti nedeniyle Belediye başkanlık görevini de maaş almadan yürütme kararı almıştır. Bu karar Belediye Meclisi toplantısında tüm üyelere sözlü olarak ifade edilmiş, yazılı olarak da feragat dilekçesi sunulmuştur. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” ODAK HABER MERKEZİ

 

#burcuköksal #odakgazetesi #afyon #gebecelerkasabası #hüseyintoğulluk #alirızaçalışır
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
1 Haziran’a kadar devam edecek
1 Haziran’a kadar devam edecek
Başkan Zeybek’den Demir’e yeni görev
Başkan Zeybek’den Demir’e yeni görev