Advert

GENÇLERİMİZİN GÖZ BEBEĞİ OLACAK

Afyonkarahisar'ın sosyo-kültürel hayatına katkı sağlayacak, gençlerin ve halkın göz bebeği olacak Millet Kütüphanesi'nin inşa çalışmaları hızla sürüyor. Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Başkan Yardımcıları Murat Öner, Benol Kaplan ve ilgili birim müdürleri ile birlikte inşa çalışmasını yerinde inceledi

GENÇLERİMİZİN GÖZ BEBEĞİ OLACAK
GENÇLERİMİZİN GÖZ BEBEĞİ OLACAK Admin
Bu içerik 166 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’ın yatırım atağı sürerken pek çok proje de hizmete açılmak için gün sayıyor. Tamamlandığında özellikle öğrencilerin eğitim hayatına katkı sağlayacak Millet Kütüphanesi inşaat çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Zeybek ekiplerden bilgi aldı.

"YAZ AYLARINDA HİZMETE ALACAĞIZ"

İnceleme ardından açıklama yapan Başkan Zeybek; “Yapılan çalışmaları yerinde görelim istedik. Kaba inşaat bitti, duvar örme ve sıva işçiliği başlamış. Çalışmalar % 45 seviyesinde devam ediyor. İnşallah, yaz aylarında bu yatırımımızı hizmete alacağız. Tarihi dokuya uygun, Selçuklu mimarisindeki bu eseri Afyon’a kazandırmış olacağız” dedi.

ÇALIŞMALAR YÜZDE 45 SEVİYESİNDE

Afyonkarahisar'ın en büyük kütüphanesi kimliğini taşıyacak olan ve yirmi dört saat boyunca açık kalması planlanan mekanda çok sayıda çalışma alanı yer alacakken, binlerce kitaba da rahatlıkla ulaşılabilecek. Kullanılabilir çatı alanı ile birlikte 2 bodrum kat, zemin kat, çatı kat ve normal katlardan oluşan, toplamda 6 katlı olarak tasarlanan Millet Kütüphanesi’nin inşa seviyesi yüzde 45 oranına geldi.

İçerisinde 630 metrekare ortak çalışma alanı, 60 metrekare sergi alanı, 860 metrekare Afyon ihtisas kitaplığı, 110 metrekare atölye, 525 metrekare kitap kafe, 260 metrekare çok amaçlı salon ve 185 metrekare çocuk kütüphanesi bulunan yatırımımız toplam 4 bin 580 metrekarelik alana sahip. Bodrum katında çok amaçlı salonlar ve çalışma odaları, zemin katında; çocuklar için oyun ve etkinlik alanları, 1. katında kütüphane, 2. katında kütüphane, teras katında ise kafeterya ve dinlenme alanı olacak. Çok amaçlı ve işlevsel şekilde dizayn edilerek hizmete alınacak kütüphane 24 saat açık kalacak.>>ODAK HABER MERKEZİ

#afyon #odakgazetesi #mehmetzeybek #kütüphane #benolkaplan
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
O feci kazadan detaylar geldi
O feci kazadan detaylar geldi
Rüzgar çatıyı yerinde söktü
Rüzgar çatıyı yerinde söktü