Güncel
Giriş Tarihi : 19-05-2023 10:37   Güncelleme : 19-05-2023 11:13

Çalışacağız ve başaracağız

Milliyetçi Hareket Partisi ilçe başkanları, 14 Mayıs seçimleri sonrası tekrar Afyonkarahisar’dan milletvekili seçilen Mehmet Taytak’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. İlçe başkanlarına teşekkür eden Milletvekili Taytak, “28 Mayıs’taki Cumhurbaşkanlığı seçimleri için Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Beyefendi'nin tekrar seçilmesi için çalışacağız ve başaracağız” dedi

Çalışacağız ve başaracağız

14 Mayıs genel seçimler sonrası Milliyetçi Hareket Partisi’nden tekrar Afyonkarahisar milletvekili seçilen Mehmet Taytak’a, parti binasında MHP’li ilçe başkanları hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyarette 28 Mayıs’ta yapılacak olan cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimleri için izlenecek yol haritası çıkartıldı. Ziyarette konuşan Teşkilatlardan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Osman Gürışık, seçim döneminde vermiş oldukları desteklerinden dolayı ilçe başkanlarına teşekkür etti.

İLÇELERDE OYUMUZ ARTTI

MHP İl Başkanı Ahmet Kahveci ise, “14 Mayıs seçimleri öncesi tüm ilçe başkanlarımız milletvekili adaylarımız ile birlikte kısa zamanda yoğun bir şekilde çalıştınız. Seçim sonuçlarına baktığımızda il genelinde tamamına yakın ilçelerimizde oylarımızı artırdık. Milletvekili aday arkadaşlarımın adına, il yönetim kurulum adına teşekkür ediyorum. Bu seçimlerde en büyük kazancımız ise bize hainlik eden ve bizim barajı aşamayacağımızı söyleyen bizden ayrılan hainlerin gerimizde kalması olmuştur. Cumhurbaşkanlığı seçimini ise cumhur ittifakı olarak ikinci turda kazanacağımıza inanıyorum. 28 Mayıs’ta yapılacak olan seçimlerde kendi bölgelerimiz de seçimlerin kazanılması için yoğun bir şekilde çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

BİR ALGI OLUŞTURDULAR

İlçe başkanları toplantısında konuşan Milletvekili Taytak, “14 Mayıs’ta yapılan seçimler öncesinde Milliyetçi Hareket Partisini % 4’lerde, % 5’lerde gösteriyorlardı. O dönemde Meral Akşener bazı illere gönderildi, oralarda esnaf geziyor gibi davrandılar ve onların oylarını % 20’lere falan çıkarmışlardı. Onların oyu arttıkça, Milliyetçi Hareket Partisi'nin oyları düşüyor mantığı oluşturuldu. Her seçim öncesi Milliyetçi Hareket Partisi barajı aşamayacak diye bir algı oluştururlar. Cumhurbaşkanlığı başkanlık sistemi içerisinde barajın % 7’ye indirilmesi ile ilgili, bu seferde ‘MHP barajı aşamayacağı için kendine göre ayarladı’ dediler. Allaha şükür 2 dönemdir, MHP barajı aşıyor, iki dönemdir de İYİ Parti barajı aşamıyor”

KUTLU DAVANIN NEFERLERİYİZ

Taytak, “Bizler sıradan bir siyasi partinin sıradan bir il başkanı, ilçe başkanı, milletvekili değiliz. Bizler kutlu bir davanın, Allah rızası için kurulmuş bir yapının içinde mücadele veren, şehidi olan, gazisi olan, mağduru olan, mahkûmu olan siyasi bir partinin içerisindeyiz. Sayın genel başkanımız güzel bir sözü vardır, ‘Biz Allah’tan isteriz, verirse biz yaparız, vermezse verdiğine yardım ederiz.’ Şuanda Cumhur ittifakı'ndaki beraberliğimizin, rahmeti ve bereketi ile çok önemli milli meseleleri çözdük. Biz şimdi 28 Mayıs’taki Cumhurbaşkanlığı seçimleri için cumhurbaşkanımızın tekrar seçilmesi için çalışacağız ve başaracağız” dedi. >>ODAK HABER MERKEZİ

 

ODAK GAZETESİODAK GAZETESİ