İlçeler
Giriş Tarihi : 19-05-2023 13:40

Bayram çoşkuyla kutlandı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Dinar İlçesinde düzenlenen kutlama programına Kaymakam Kemal Duru, Belediye Başkanı Nihat Sarı, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Abdulkerim Yıllık ve Cumhuriyet Başsavcısı Emre Vurmaz katıldı

Bayram çoşkuyla kutlandı

Kutlama programı Cumhuriyet Meydanı’nda İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Abdulkerim Yıllık’ın Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü çelengini sunması ile başladı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla meydandaki tören sona erdi. Akabinde kutlama programı için Dinar Kapalı Spor Salonuna geçildi. Cumhuriyet Meydanı’ndan Kapalı Spor Salonuna kadar protokol, öğretmen ve öğrencilerimizle birlikte Gençlik yürüyüşü gerçekleştirildi.

Program Kaymakam Kemal Duru ve Belediye Başkanı Nihat Sarı’nın Kapalı Spor Salonunda vatandaşın bayramını kutlamasıyla başladı.

GÖSTERİLER YAPILDI

Açılış konuşmasını Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Abdulkerim Yıllık yaptı. Kaymakam Kemal Duru da günün anlam ve önemine binaen konuşmasını gerçekleştirdi. Konuşmaların ardından Gevher Nesibe Teknik Anadolu Meslek Lisesi Halk oyunları ekibi yöresel halk oyunlarını sergilediler. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı konulu şiirlerin okunmasının ardından Taekwondo kursu öğrencileri hazırlamış oldukları gösteriler gerçekleştirdi.

ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

Programda Halk Eğitim Merkezi Kır Efeler Halk oyunları ekibi de oyunlarını sergiledi. Düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere hediyelerinin takdim edildiği törende yarışmacılara ödüllerini Kaymakam Duru, Belediye Başkanı Nihat Sarı ve Cumhuriyet Başsavcısı Emre Vurmaz verdi. HABER: GAMZE KOÇAK

 

ODAK GAZETESİODAK GAZETESİ