Güncel
Giriş Tarihi : 22-05-2023 09:46   Güncelleme : 22-05-2023 10:40

Gölada’nın havuz sefası, Erkmen’e milyona patladı

İlimiz Erkmen Belediyesi sınırları içerisinde yer alan Gölada Konutları'nda bulunan yüzme havuzları bölgedeki kanalizasyonlarda sürekli olarak arızalara neden oluyor.

Gölada’nın havuz sefası, Erkmen’e milyona patladı

İlimiz Erkmen Belediyesi sınırları içerisinde yer alan Gölada Konutlarında bulunan yüzme havuzları bölgedeki kanalizasyonlarda sürekli olarak arızalara neden oluyor. Son olarak yaklaşık bir aydan bu yana bölgedeki kanalizasyon arızaları ile uğraşan Erkmen Belediyesinin bu işler için kasasından bir milyon TL den fazla bir bedel çıktığı öğrenilirken, Gölada Sitesinde bulunan iki ayrı yüzme havuzunda AFJET sularının kullanıldığı, bu suların reenjekte edilmek yerine bölge kanalizasyonuna basılması nedeniyle arızaların oluştuğu bildirildi.

GÖLADA EVLERİNİN HAVUZ SEFASI

İlimiz Erkmen Beldesi sınırları içerisinde yer alan Gölada evlerinin ortak alanında bulunan bay ve bayan ayrı yüzme havuzlarında kullanılan AFJET sıcak sularının AFJET sistemine geri verilmesi yerine, Erkmen Kanalizasyon sistemine deşarj edilmesi nedeniyle bölgede sık sık kanalizasyon arızaları meydana geliyor. Sisteme geri verilmesi ve sonrasında sıcak su havzasına reenjekte edilmesi gereken sıcak suların kanalizasyon arızalarına neden olmasının bedeli ise Erkmen Belediyesine son bir yıl içerisinde yaklaşık bir milyon TL oldu.

AFJET ESKİ GENEL MÜDÜRÜ BURADA

AFJET eski Genel Müdürü Yusuf Ulutürk’ün Gölada evlerinde oturduğunu ve buradaki evi satın aldığını belirten ilgililer, “Genel Müdür Yusuf Bey aslında bu konuyu gayet iyi biliyor ve bu duruma genel müdürlüğünden itibaren göz yumuyor. Buradaki yüzme havuzları 30 derece ısıtılıyor ve burada AFJET suları kullanılıyor. Burada kullanılan suların AFJET sistemine geri verilmesi hem bölge sıcak su kaynakları açısından, hem de kanalizasyon sisteminin işleyişi açısından önemli. Ama maalesef bu duruma göz göre göre AFJET Yönetimi seyirci kalıyor” dediler.

AFJET’E DEFALARCA YAZI YAZILMIŞ

Konu ile ilgili olarak AFJET Genel Müdürlüğüne defalarca yazı yazıldığına dikkat çeken ilgililer, “Ne eski Genel Müdür, ne de yeni Genel Müdür bu konuda bir şey yaptılar. Erkmen Belediyesinin kanalizasyonu bu bölgedeki AFJET sularının kanalizasyona verilmesi nedeniyle arızalanıyor. Hem AFJET suları boşa gidiyor, hem reenjekte edilmiyor, hem de vergiler boşa gidiyor. Gölada’daki bir kaç zenginin keyfi olacak diye bu duruma AFJET Yönetiminin seyirci kalmasına anlam veremiyoruz. Erkmen Belediyesinin zararı Gölada sakinlerince karşılanmalıdır” dediler. ODAK ÖZEL HABER/GÖKHAN KOCAASLAN

ODAK GAZETESİODAK GAZETESİ