Güncel
Giriş Tarihi : 23-05-2023 15:23

Özkaya: “Siyasal faturayı kaybederek ödeyecek”

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, Afyonkarahisar Belediyesi tarafından düzenlenen Basın Mensupları buluşmasında, gazeteciler ile bir araya geldi

Özkaya: “Siyasal faturayı kaybederek ödeyecek”

Belediye seçimlerinde ve milletvekilliği seçimlerinde sıkça söylenen 100 Yataklı Hastane'nin yapılması hakkında konuşan AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, “Afyonkarahisar’da en önemli yeni dönemdeki yatırımlarımızdan birisi, üç tane yer tespit ettik 100 Yataklı Hastane'nin yapılması için. Bu bizim için olmazsa olmaz. Yerlerini tespit ettik inşallah bir yerde netleşeceğiz” dedi.

YAŞANMASI EN UCUZ

TOKİ konutlarının devam ettiğini belirten Özkaya, “Muhteşem eserler meydana çıkıyor. Artık bloklardan çatıların kapatılmaya başlama noktasına geldi. Bütün ıslak zemin malzemeleri falan hepsi gelmiş. Oradaki 1250 konutu 3 bin konuta çıkarmak arzusundayız. Arzumuz o ki Afyonkarahisar’da sosyal konut ihtiyacını en üst seviyede karşılayalım. Türkiye’nin yaşanması en ucuz şehirlerinden birisi olan Afyonkarahisar’ın daha da konut açısından da kira sıkıntısını kaldıralım” diye konuştu.

“DOYA DOYA YAŞAYACAĞIZ”

Askeri havaalanı sivil uçuşlara açılması hakkında konuşan Özkaya: “Daha önce izah ettiğimiz sebeplerle başlatamadık ama inanıyorum ki önümüzdeki yıl orayla ilgili ve sivil havacılıkla ilgili Afyonkarahisar’da çok önemli bir gelişme hep beraber yerine getireceğiz. Bunu da yaşayarak göreceğiz. Üç ay sonra teleferiğimizle Afyonkarahisar Kalesi’ne çıktığımızda o güzelliği doya doya yaşayacağız” dedi. Ayrıca hıdırlık tepesinin şehrin yeşil alan ihtiyacını karşılayacağını tepesiyle birlikte yepyeni bir Afyonkarahisar olacağını, o bölgeden bir yol açıldığında Afyonkarahisar trafiğinin rahatlamasına katkı vereceğini kaydetti.

“KÜSTAH SÖZDEN VAZGEÇSİNLER”

Özkaya, “Önümüzde Pazar günü bir seçim var Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ilk turda 49.52 oy aldı, dünya tarihinde bu şekilde bu oyla kalan oldu mu bilmiyorum. Bu kadar büyük oy. Hani diktatör diktatör diyorlardı ya Amerikan gazetesinin söylediği gibi, ‘Diktatörler ikinci tura kalmaz, artık lütfen bu saygısız küstah sözden vazgeçiniz’  dedi Amerikan dergisi ekonomisti. Bütün bu küstah sözden herkesin vazgeçmesini buradan çağrıda bulunuyorum.”

“YENİLMEYE MAHKUMDUR”

Cumhurbaşkanı'nın  21 yıllık iktidarında 18 seçime girdiğini ve bunlardan büyük başarılarla çıktığını söyleyen Özkaya, “Sinan Ogan da ‘Cumhur İttifakı'nı destekleyeceğim terör örgütünün ve onun siyasal uzantısının Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı belirleme hakkı yoktur’ dedi. Bu duygu çok önemli. Meral Akşener, ‘Millet İttifakı'nın terörle bu kadar yan yana anılmasına hayretler içerisinde kaldığını böyle bir şey beklemiyordum’ sözü de aslında Türk Milleti'nin ferasetini hep vurguladığı ferasetin arifliği ve agahlığını görememenin bir siyasal sonucudur. Türk Milleti terörden çok çekmiştir. Teröre ufacık bile sempati ile bakan ona ufacık meyil edeni hiç affetmediğini bu seçimler bir kez daha gösteriyor. Yenilmeye mahkumdur. Siyasal faturayı hayatı boyunca kaybederek ödeyecektir” diye konuştu.

“UTANIR İNSAN”

Milletvekili Özkaya, “CHP milletvekili demiş ki HÜDAPAR problem çıkaracaktı, yemin etmeyecekti. 20 Ekim 1991 seçimlerinde PKK terör örgütünün yandaşları ve destekleri ilk defa meclise kim soktu, ilk defa bu meclisin kürsüsünde hangi örgütün mensupları biz Kürtçe konuşacağız dedi, meclise kim soktu bunu?  CHP. Utanır insan AK Parti'ye söz söylemeye. HÜDAPAR’dan varmış HDP’nin en yüksek oy kaybettiği yer o bölge, Kemal Kılıçdaroğlu'nun tarih boyunca ilk defa en yüksek oy aldığı Tunceli’den Van’a kadarki bölge. Hayatında 1500 kişiyi toplayamayan Sayın Kılıçdaroğlu gidipte o toplantıları nasıl yapıyor, FETÖ ve terör örgütünün destekleriyle. İstanbul’da son mitinglerinde Türk Bayrağı'nın açılmasına bile tahammül edemeyen bir zihniyetle yol yürürseniz ondan sonra gelip biz neden kaybettik diye düşünürsünüz.” //HABER: FADİME ÖZKARAN

ODAK GAZETESİODAK GAZETESİ