Güncel
Giriş Tarihi : 25-05-2023 16:29   Güncelleme : 26-05-2023 13:37

HEDEF 2023 DEĞİL HEDEF 2071

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal ve Millet İttifakı Milletvekilleri ve il başkanları düzenlenen kahvaltılı basın toplantısıyla bir araya geldi

HEDEF 2023 DEĞİL HEDEF 2071

Cumhurbaşkanlığı 2.tur seçimleri yaklaşırken siyasi partilerdeki seçim çalışmaları da hız kazandı. Millet İttifakı Milletvekilleri ve İl Başkanları, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal’ın ev sahipliğinde kahvaltılı basın toplantısında bir araya geldi. Millet İttifakı Milletvekillerinin konuşmasının ardından söz alan DP Genel Başkanı Gültekin Uysal, sözleriyle iktidara yüklendi.

“NORMAL ŞARTLARDA BİR REKABET YAŞAMADIK”

Sözlerine, seçim sürecinde yoğun çalışmalar yürüten teşkilat mensuplarına “İsimsiz Kahramanlar” diyerek teşekkür ederek başlayan DP Genel Başkanı Gültekin Uysal, “Zor bir yoldan geliyoruz. Normal şartlar altında bir rekabet yaşamadık yaşamıyoruz da. Kamu bayraklarını yağmalamak için örgütlenmiş, görüntüsü siyasi parti olan bir organize suç şebekesiyle karşı karşıyayız. Siyasi partiler millete hizmet etmek için kurulmuştur. Oysa yerelden genele, yerelden yerele kamu bayraklarını bilerek ve isteyerek kitabına uydurarak kravatlı soyulmasına son vermek için bu mücadeleyi taşıyoruz. Devletlerin, toplumların, milletlerin hayatlarında bir hüküm alanı vardır.  Bu anlamda sadece 4-5 yıllık bir döneme damga vurmayız. Yıllarımızı bağlayacak bir takım ana papuçların yerlerine otururuz. Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları Kocatepe’den başlayarak Dumlupınar’da ve en nihayetinde 9 Eylül’de İzmir’de Türk Milletine ve Türkiye Cumhuriyeti’ne bir yüz kazandırmıştır. Böyle bir dönemde bizim de mücadelemiz Türkiye Cumhuriyeti’ne ve aziz milletine yıllar kazandırabilmek için mücadele ediyoruz. Bu nedenle her hayır ve toplumun ortak değerlerini siyaset alanında bir rekabet haline getirmekten çekinmeyen ve kendilerini kurtarmak için bu ülkeyi yakmayı göze almış bir anlayışla karşı karşıyayız” dedi.

ARTIK DİŞE DİŞ, KORA KOR

Verdikleri mücadelenin kutsal olduğunun altını çizen Başkan Uysal, “Biz bu bayrağı Türkiye Cumhuriyeti’nin bir taşını bile eksiksiz kendimizden sonra gelen nesillere aktarmak durumundayız. Bugün ülkede Cumhuriyetin değerini, demokrasimizin değerini, laikliğin değerini özellikle kaybetmeye yüz tuttuğu andan itibaren alın teri dökerek emek vererek mücadelesini vererek vahim halde bulduğumuz değerleri daha da anlamlandırıyoruz. İstiyoruz ki bu ülkede herkes yarınından emin olsun.  İstiyoruz ki bu ülkede herkes eşit fırsatlara sahip olsun. İstiyoruz ki bu ülkede nimeti de, külfeti de birlikte paylaşalım. Bir avuç insanın ailesiyle birlikte aslan payı aldığı ve onların dışında kalan 85 milyon vatandaşa kaldığı Türkiye’ye itirazımız var. Bu nedenle bu itirazımızı yükseltiyoruz, sesimizi de yükseltiyoruz sözümüzü de. İftiralar, yalanlar, akla hayale gelmeyecek iftiralar bütün bunları yaşayarak geldik ama bu özellikle ikinci tur sürecinde kanımıza dokunan bu iftiralara karşı artık dişe diş, kora kor. Hangi alanda, hangi sokakta, meydanda, pazarda gösterilen cüretkârlığa aynı nispette cevap vermek mecburiyetindeyiz. Türkiye’de terör örgütleriyle iş birliği yapma ayrımı Erdoğan’a aittir. Yeri gelir FETÖ ile iş birliği ile yapar, devleti iyileştireceğiz der, milyonlarca gencimizin hayalini çalmak için ÖSYM’den başlayarak soruları çalarlar. Yeri gelir PKK ile iş birliği yaparlar, yeter ki değirmenlerine su taşısınlar. Ne zaman ki seni başkan yapmayacağız dediler o gün yollarını ayırdılar. Şimdi de bu yetmedi Hizbullah gibi bir terör örgütünü meclise taşımak gibi bir vebalin altına girdiler” diye konuştu.

İKTİDAR İTİRAFBEYANNAMESİ YAYINLADI

AK Parti hükümetini sert sözlerle eleştiren Uysal, AK Parti hükümetinin tek gayesinin 85 milyonun değil, yalnızca bir kişinin refahını gözetmek olduğunun altını çizerek, artık millete söyleyecek sözlerinin kalmadığını 21 yılın sonunda anladıklarına dikkat çekti.

Başkan Uysal, “2023 hedeflerinden bahsedenleri duyuyor muyuz? Küçük bir hata olmuş 2071’e kalmış küçük bir hata olmuş haberiniz olsun. Milletimize mazeret bırakmayacak şekilde yetki, güç ve zaman vermiş olmasına rağmen bugün 21 yılın sonunda seçim beyannamesiyle adeta 21 yıllık bir itirafname olarak kamuoyuna beyanda bulunuyorlar. Bu nedenle bu ülkenin imkan kıtlığı problemi yok. Bu ülkenin insan kıtlığı problemi yok. Bu ülkenin tek bir problemi var bu ülke namuslu ellerde olsun yeter. Yeter ki ülkesinde, milletin hak ve hukukunu korusun. Güzel bir Anadolu tarihimiz var bunu hepimiz biliriz. Hırsız eğer evin içindense kapı kilit tutmaz. Devleti yönetenlerin milletin kaynaklarını soymak, kendi şahsi zaiyatlarını uluslararası alanda milli güvenlik açığına dönüştüğü bu noktada daha büyük bir felaket ne olabilir ki?” ifadelerini kullandı.

“YANLIŞLARIN BEDELİNİ MİLLETİMİZ ÖDÜYOR”

AK Parti iktidarının yalnızca Suriye politikasında var olduğunu söyleyen Başkan Uysal, “Türkiye’yi karşı karşıya bıraktıkları meydan okumalar, uzun asırlar sıcak denizlerin hayalini güden Rusya’nın, alıcı komşumuz haline gelmesi, orada ortaya çıkmış iktidar boşluğu dolayısıyla Erdoğan eliyle, AKP eliyle bir PKK devletinin fiilen ABD gözetiminde kurulur hale gelmesi ve beraberinde milyonlarca sığınmacının Türkiye’ye göç etmek mecburiyetinde Suriye iç krizinden bu yana bedelini Türkiye’nin ödüyor olması. Her geçen saniye derinleşen bir problemle karşı karşıyayız. Demokratik bir tehdite dönüşmüş bu sorun Erdoğan yönetimindeki bir Türkiye’nin çözme imkanı yok. 3 gün evvele sat arap birliğinde Türkiye Osmanlıcılık hayaliyle işgal ediyor dedi. Bunun söylendiği hesapta yeni bir dönemi başlatabilme imkanı yok. Biz kendi insanımızın milli güvenliğini, milli devlet olarak, üreten bir devlet olarak hareket etmek kendi önceliğimizdir. Bu güveni sağlayacak politikalara da destek sağlamalıyız. Türkiye’nin kudretini aşan bir takım iddialarla maalesef gücümüzü gereksiz yere sınattık. Bu yanlışların bedelini, Fırat Kalkanı’nda, Afrin’de şehitler vermek pahasına milletimiz ödüyor. Biz istiyoruz ki bu yanlışların bedelini milletimiz ödemesin. Ben de bugün memleketin Afyonkarahisar’dan başlayarak milletin kürsüsünden hak bildiğimizle ses vermeye, feryatlara kulak vermeye gayret edeceğiz” ifadelerini kullandı. >>HABER: NURBANU SOY

ODAK GAZETESİODAK GAZETESİ