İlçeler
Giriş Tarihi : 25-05-2023 16:58

Eğitimle öğrencilerin yetenekleri artıyor

Hocalar’a bağlı Yeşilhisar köyünde Yunus Emre İlkokulu'nda “Okuma bayramı” etkinliği düzenlendi

Eğitimle öğrencilerin yetenekleri artıyor

Hocalar’a bağlı Yeşilhisar köyünde Yunus Emre İlkokulu'nda düzenlenen “Okuma Bayramı” etkinliğine Kaymakam Vekili Hakan Kara, İlçe Jandarma Komutanı, İlçe Milli Eğitim Müdürü, okul öğretmenleri ve vatandaşlarla birlikte katıldı.

Etkinlik kapsamında Ana Sınıfı ve 1. Sınıfların düzenlediği skeç, şiir dinletisi ve müzik gösterisini öğrencilerin aileleriyle birlikte izleyen Kaymakam Kara daha sonra okumayı yeni öğrenen çocuklara belge ve madalyalarını takdim etti. Öğrencilerin okuma alışkanlığı kazanması konusunda İlçe Milli Eğitim bünyesinde yapılan çalışmalar kapsamında, erken dönemde okuma alışkanlığı kazanan çocukların kelime hazinesi ve düşünme yeteneği artması hedefleniyor.

Bu bağlamda çocukların yaratıcı zeka, dinleme ve konuşma yeteneği gelişeceğinden ailelerin de bu tip etkinliklere katılımı teşvik etmesi önemli olduğuna değinildi. Kaymakam Kara, etkinliğe katılan ailelerin ve özellikle Yeşilhisar köyünden etkinliğe katkısı olan vatandaşlara, etkinliği düzenleyen öğretmenlere ayrı ayrı teşekkür etti. >>HABER: SEDA CAN

ODAK GAZETESİODAK GAZETESİ