Siyaset
Giriş Tarihi : 25-05-2023 17:45   Güncelleme : 25-05-2023 20:30

Vatandaş MHP’ye güveni sandıkta gösterdi

14 Mayıs’ta yapılan Milletvekili Genel Seçimlerin ardından MHP’den Afyonkarahisar Milletvekili seçilen Mehmet Taytak mazbatasını aldı

Vatandaş MHP’ye güveni sandıkta gösterdi

14 Mayıs’ta yapılan Milletvekili Genel Seçimlerin ardından MHP’den Afyonkarahisar Milletvekili seçilen Mehmet Taytak mazbatasını aldı

Afyon Kocatepe Üniversitesi yerleşkesi içerisinde bulunan İbrahim Küçükkurt Konferans Salonunda düzenlenen mazbata töreninde MHP Afyonkarahisar Milletvekili ve MYK Üyesi Mehmet Taytak mazbatasını Hakim Özgür Türkseven’den aldı. Mazbatasını almasının ardından konuşma yapan MHP’li Vekil Mehmet Taytak, “Unutmamak gerekir ki hiçbir zafer tek başına elde edilemez” dedi. 

“OMUZ OMUZA, SIRT SIRTA VERDİK”

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “Omuz omuza, sırt sırta verdik” sözlerine dikkat çekerek konuşmasına başlayan Mehmet Taytak, “Bugün burada bu ana şahit olan siz kıymetli kardeşlerim hepinizi selamlıyorum. Unutmamak gerekir ki hiçbir zafer tek başına elde edilemez. Genel Başkanımızın son kullandığı söz gibi “Omuz omuza, sırt sırta verdik” beraberce hem Türkiye'de yüzde 10 barajını aştık hem de Afyonkarahisar’da oyumuzu artırarak 1 Milletvekili ile Milliyetçi Hareket Partisi'nin Ankara’da Gazi Mecliste temsil edilmesini sağladınız. Allah hepinizden razı olsun. Gönül isterdi ki Mayıs akşamında Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da Külliye'deki görevinin devam etmesi ile birlikte 323 Milletvekili Cumhur İttifakı Milletvekili ile zaferini Pazar akşamı tamamlamış olsaydık. Ancak bunda da bir hayır var ki Sayın Cumhurbaşkanımız Cumhurbaşkanlığı için gerekli olan oyu aldı ancak sistem gereği seçimler 28 Mayıs’a kaldı. Demek ki büyük bir oy oranı ile inşallah Sayın Cumhurbaşkanımızı Külliye’de görevinin devam etmesini sağlayacağız” dedi.  

“AFYON’DAN 4 MİLLETVEKİLİ İLE MECLİSTE OLACAĞIZ”

“Biz o günde söyledik bugünde söylüyoruz. Genel Başkanımızın söylediğimiz gibi “Adayımız belli, kararımız netti, milletimiz de bizimle beraber oldu, Recep Tayyip Erdoğan Pazar günü 28 Mayıs akşamı görevine devam edecek 29 akşamı Fetih ruhu ile uyanacağız ve yolumuza devam edeceğiz” diye ifade eden Taytak, “77 bin üzerinde Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar’ımızda oy aldık. 2018 yılına göre de 3 puan bir artışla yüzde 16 üzerinde oy aldık. MHP Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’ye ve bizlere güvenerek oy veren tüm Afyonkarahisarlı hemşehrilerimin önünde saygıyla eğiliyorum. Onlar vatan, millet, bayrak ve en önemlisi Cumhur İttifakı olarak Afyonkarahisar’da 4 Milletvekili ile mecliste olacağız.   Bu seçimler sadece birilerin Milletvekili olması, birilerin bir yerde olması için ortaya çıkmış bir durum değil. Bu seçimler var olmanın, yok olmanın seçimiydi. Hakla batılın seçimiydi. Evet kazandık. Allah’ın izni ile kazandık. Bayrağı tercih edenler, vatanı, milleti tercih edenler hem Cumhur İttifakı'nda Milletvekilliğinde 323 Milletvekili ile meclisteki büyük çoğunluğu sağladık hem de cumhurbaşkanımızı her şeye rağmen batının bütün oyunlarına rağmen, FETÖ’ye rağmen, PKK’ya rağmen, Amerika ve Avrupa Birliğine rağmen patates, soğan dediler. Sonrada şimdi Suriye’ye çevirdiler oklarını ama milletimiz vefadan ve milletinden, bayrağından yana oldu” diye konuştu.

“TÜRK MİLLETİ OLARAK ONURLU VE GURURLU İNSANLARIZ”

 “Birileri yapacağız diyor yapıyor. Birileri de yaptırmayacağız diye uğraşıyor, her gün bir tiyatro ile karşı karşıyayız” sözleriyle dikkat çeken Taytak, “Onun için gece gündüz yine çalışacağız. Rehavete düşmeyeceğiz. Kazandık demeyeceğiz ve nihayetinde o gün inşallah yüksek bir oy oranı ile Cumhurbaşkanımızı görevinin devamını sağlayacağız ki artık Batı, Amerika desin ki; “Bükemedik bu bileği gidelim öpelim” Ogün uzak değil, o günler çok yakın çünkü o günlerin bir sahibi var birisi Genel Başkanımız bilge liderimiz Devlet Bahçeli, diğeri ise Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır.

Artık Türkiye güçlü,  artık masada aldığını alan, masada alamadığını da sahaya inip vura vura alan bir noktadayız. Bizler Türk Milleti olarak onurlu ve gururlu insanlarız. Daha önce atalarımızın yaptıkları ile övünüyorduk. Ancak atalarımıza layık bir döneme girdik. Artık Cumhurbaşkanımız dünya lideri onun arkasında da dağ gibi duran önce ülkem ve milletim diyen sonra partim ve ben diyen ve hiçbirşey istemeden hiçbirşey beklemeden ülkesi ve vatanı için nasıl bir fedakarlık yapması gerekiyorsa yapan bir liderimiz Genel Başkanımız Devlet Bahçeli var. İki yüreği kimse bükemez. Biz artık bundan sonra iki büyüğümüzün arkasında bizde dağ gibi duracağız” ifadelerini kullandı.

“BİZİM BİRLİKTELİĞİMİZ PAZARA KADAR DEĞİL, MEZARA KADAR”

Taytak sözlerini şöyle tamamladı, “Görüyorsunuz son haftalarda olanları bir siyasi partinin belki de bir ilçede üyesi olmayan adamları Millet İttifakına toplamak için Genel Merkezin kapısında bekliyorlar. Bir başkası beraber yola çıkıyorlar birisi sağa gidiyor birisi sola gidiyor. Ama biz ne dedik; “Bizim birlikteliğimiz pazara kadar değil, mezara kadar. Sonunda kadar milletimiz arkamızda durdu. Arkadaşlarımız özveri ile çalıştılar. Mayıs’tan bugüne kadarda çalışmaya devam ediyoruz.  14 Mayıs akşamı Bolvadin’de arkadaşlarımız Milletvekilliğini kazandık değince bir tören hazırlamışlar İl Başkanımız, İlçe Başkanımız ile beraber karar verdik ve biz bugün bu töreni yapmayalım. Allah nasip ederse Cumhurbaşkanımızın yerini sağlama alıp ondan sonra yapacağız. Biz doğru düşünüyoruz. Biz doğru yapıyoruz. Başkası eğri yapar, başkası şaşı bakar o bizi bağlamaz. Biz adam gibi doğduk, adam gibi yaşayacağız ve davamızdan, ülkümüzden, geçmişimizden, mazimizden zerre kadar taviz vermeyeceğiz. Bu birlikteliğimizi inşallah sonuna kadar sürdüreceğiz. Ben tüm teşkilatlarımdan helallik istiyorum. Bizimle beraber gecenizi gündüzünüze kattınız. Allah bizi milletimize mahcup etmesin. Cenabı Allah bu milletin yar ve yardımcısı olsun. Ne Mutlu Türküm diyene.”  HABER: BETÜL ÖZDEMİR

ODAK GAZETESİODAK GAZETESİ