Advert
Advert
Advert

TOPLANMA ALANLARI GÜNCELLENDİ

Sandıklı Belediyesi tarafından Hüdai Kaplıcaları dâhilolmak üzere 21 farklı noktada “Afet ve Acil Durum Toplanma Alanı” oluşturuldu ve toplanma alanı levhalarının dikim işlemleri tamamlandı

TOPLANMA ALANLARI GÜNCELLENDİ
TOPLANMA ALANLARI GÜNCELLENDİ Admin
Bu içerik 98 kez okundu.

Afet ve acil durumlar sonrasında geçici barınma merkezleri hazır olana kadar geçecek süre içerisinde yaşanacak paniği önlemek ve sağlıklı bilgi alışverişini sağlamak amacıyla vatandaşların tehlikeli bölgeden uzaklaşarak güvenli bir şekilde toplanabileceği ve fiziksel tehlikesi bulunmayan toplanma alanlarına ait bilgiler güncellendi. Sandıklı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından üzerinde koordinat bilgileri yer alan karekodlu Afet ve Acil Durum Toplanma bilgilendirme tabelaları hazırlanarak belirlenen yerlere yerleştirilerek,Afet Yönetimi ve Karar Destek Sistemine girişi yapıldı.

Karekod ile tespit

Deprem olduğu zaman artçı sarsıntılar devam edeceğinden, yetkililerin “Evinize Girebilirsiniz” talimatı verilene kadar bu alanlarda bulunulması önem arz ediyor. Ayrıca vatandaşlar e-devlet hizmetini kullanarak Acil Toplanma Alanı’nın sorgulanması halinde mahallesinde bulunan toplanma alanlarını öğrenebilecek. Ayrıcaakıllı telefonların karekod okuma özelliği iletabelalar üzerinde bulunan karekodlar okutularak toplanma alanı hakkında da bilgi sahibi olabilecekler.

>>>ODAK HABER MERKEZİ

 

#odakgazetesi #covid19 #afetyönetimi #sandıklıbelediyesi #deprem #AfetveAcilDurumToplanmaAlanı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çalışmalar tamamlandı
Çalışmalar tamamlandı
Yarım elma gönül alıyor
Yarım elma gönül alıyor