Advert
Advert
Advert

İKTİDAR BİZİ TAKİP EDİYOR…

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı İbrahim Derviş Suna, “Hükümet depolarda çürüyen patatesleri neden görmez. Üstüne üstlük çiftçiye zulüm edercesine ithalat yapar. Bunlar seçim yok diye mi? Halk hiçbir iyiliği de zulmü de unutmaz” dedi

İKTİDAR BİZİ TAKİP EDİYOR…
İKTİDAR BİZİ TAKİP EDİYOR… Admin
Bu içerik 45 kez okundu.

Yeniden Refah Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı İbrahim Derviş Suna, yaptığı yazılı açıklamada patates üreticisinin sorunlarına değinerek, Aile Psikoloğu Yasasının çıkarılmasını önerdi. Suna şunları söyledi: “Patates üreticilerimizden oluşan bir heyet, Bakanlığa anlatamadıkları dertlerini çaresizliğini, emeklerinin heba edilmesini Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan’a anlattılar, çözüm istediler.Siyasi İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Av. Bayram Sakartepe beyin yönlendirmesi ile Ticaret ve Tarım Politika Kurulu olarak iki gün sonrasında 19 Mart’ta sahaya indik. Patates Üreticilerinin Sorunlarını yerinde tespit ve çözümlerimizi belirlemek için Resmi Devlet kurum ve yetkilileri ve üreticilerini ziyaret ettik. Sorunu ilettik ve çözüm için parti politikalarımızı anlattık ve onları dinledik. Depolarda çürüyen Türk çiftçinin alın terini yerinde gördük. Bunları kayıt altına alarak tarihe not düştük.Türkiye kamuoyu gerçekleri ve çözümü Yeniden Refah Partisinde gördü. Parti Raporumuz ve çalışmalarımız İktidar nezdinde takip edilerek sunduğumuz çözümleri, Tarım Bakanlığı Ramazan ayına girerken önerilerimizi dikkate alarak üreticilerimizin depolarındaki Patatesi (maliyetinin altında 0,85kuruş) TMO vasıtasıyla alacağını ve bedelsiz ihtiyaç sahiplerine dağıtacağını açıkladı”

BİZ ÇÖZÜM PARTİSİYİZ

“Biz Yeniden Refah Partisi olarak çözüm partisiyiz” diyen Suna, “Milli Görüşün gerçek adresi Yeniden Refah Partisi olarak geçmişten bugüne Adil Ekonomik Düzen ve siyaseten duruşumuzu bir kez daha kamuoyuna gösterdik. Çözümlerimizin iktidar tarafından dikkate alınıp hayata geçirilmesi ve üreticilerimizin bir nebze de olsa nefes almalarını memnuniyet ile karşılıyoruz.Dün Ayasofya’nın açılması, İstanbul Sözleşmesinin kalkması, bugün Patates Üreticilerimizin emeği ve alın terinin değerlendirilmesindeki öncü rolümüz her alanda devam ediyor, edecektir. 2023 Yeniden Refah, Yeniden Erbakan iktidarının baharın geliş müjdecisi olacaktır.Tohumda dışa bağımlılık sonlanmalıdır. Patates ile ilgili asıl problemimiz yeterli miktarda tohum olmaması yani tohumu ciddi oranda ithal ediyoruz . Tohum yatırımına ve tohum üretimine ağırlık vermemiz lazım. İthalata vereceğimiz parayı eğer tohuma verirsek Türkiye kendi ihtiyacını üreteceği gibi ciddi bir ihracatçı da olabilir. Halen patates üretiminde kullanılan tohumluğun ancak %10 kadarı sertifikalı olup, kalanı tohumluk niteliği olmayan yumrularla yapılmaktadır. Tohumlukta dışa bağımlılığın önüne geçilememiştir” dedi.

>>>ODAK HABER MERKEZİ

 

#yenidenrefahpartisi #siyaset #ticaret #ekonomi #TMO
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çalışmalar tamamlandı
Çalışmalar tamamlandı
Yarım elma gönül alıyor
Yarım elma gönül alıyor