Advert
Advert
Advert

FEDAKARCA ÇALIŞIYORLAR

İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Serhat Korkmaz, her yıl 21-28 Nisan tarihleri arasında kutlanan Ebeler Haftası nedeniyle bir mesaj yayınlayarak vefakar bir şekilde görevlerini yürütün ebeleri kutladı

FEDAKARCA ÇALIŞIYORLAR
FEDAKARCA ÇALIŞIYORLAR Admin
Bu içerik 60 kez okundu.

Ebeler Haftası nedeniyle bir mesaj yayınlayan İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Serhat Korkmaz, “Sağlıklı toplum demek sağlıklı bireyler demektir. Toplumumuzun her bireyinin sağlıklı olması için sunduğumuzun hizmetin kaliteli olmasında sağlık sistemimiz içindeki her çalışanımızın büyük önemi ve yeri vardır. Ebeler de sağlık sistemimizin vazgeçilmez unsurlarıdır. İnsanlık tarihi ile başlayan ebelik mesleği, sağlık göstergelerimizin değerlendirilmesinde ilk sıralarda yer alan anne, bebek ve çocuk sağlığının geliştirilmesinde, anne-bebek ölümlerinin önlenmesinde ve koruyucu sağlık hizmetleri sunumunda çok önemli yer tutmaktadır” dedi.

EĞİTİMCİ ROLLERİ VAR

Uzm. Dr. Korkmaz, “Özellikle birinci basamak sağlık kuruluşlarının en aktif üyelerinden olan ebelerin sağlık görevlisi olmalarının yanı sıra, eğitimci ve danışman rolleri de vardır. Önceden daha çok sağlık evlerinde hizmet veren ebeler, günümüzde bütün sağlık kurum ve kuruluşlarında, aynı fedakârlık ve şefkatle görevlerini sürdürmektedir.  Şefkat ve sevgi sembolü olan bu kutsal mesleğin değerini vurgulamak için her yıl kutlanan 21-28 Nisan Ebeler Haftası vesilesi ile memleketimizin her köşesinde, her kuruluşunda en zor şartlarda bile görevini fedakârca yapan bütün ebe arkadaşlarımızın Ebeler Haftasını kutluyor bu zorlu süreçte görev ve sorumlulukları artmasına rağmen özveriyle çalışan bütün sağlık personelimize de şükranlarımı sunuyor, esenlikler diliyorum” dedi.

 >>>ODAK HABER MERKEZİ

 

#serhatkorkmaz #sağlık #ebelerhaftası #sağlıkmüdürlüğü
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çalışmalar tamamlandı
Çalışmalar tamamlandı
Yarım elma gönül alıyor
Yarım elma gönül alıyor