Afyon büyük avantaja sahip

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Afyonkarahisar Şubesi'nin 8.Olağan Üye Toplantısı'nda konuşan MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, salgın sürecinde Türkiye ve Afyonkarahisar'a ticaret noktasında büyük işler düştüğünü belirterek, Afyonkarahisar'ın konumunun ticaret açısından büyük avantaja sahip olduğunu söyledi

Afyon büyük avantaja sahip
Afyon büyük avantaja sahip Admin
Bu içerik 102 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Afyonkarahisar Şubesi'nin 8.Olağan Üye Buluşması Atlıspor Tesislerinde gerçekleştirildi. Toplantıya MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, İl Genel Meclisi Başkanı Burhanettin Çoban, MÜSİAD Kütahya Şube Başkanı İsmail Tosun, MÜSİAD Afyonkarahisar Şube Başkanı Ahmet Karakol ve MÜSİAD Afyonkarahisar Şubesi üyesi işadamları katıldı.

ZOR BİR DÖNEM YAŞIYORUZ 

Toplantının açılış konuşmasını yapan MÜSİAD Afyonkarahisar Şube Başkanı Ahmet Karakol, "Mart 2020'de tanıştığımız Kovid-19 pandemisi hem toplumsal hem ekonomik hem de sosyal olarak tüm insanlığa zarar verdiği bir dönemi yaşamaktayız. Doğal olarak küresel bir ekonomik krizi de hep birlikte yaşadığımız bu dönemde bugünki istişare toplantıları son derece önem arz etmektedir. Pandemi sonrasında toplantıların ve kalabalık etkinliklerin düzenlenmesine  getirilen kısıtlamalar nedeni ile Sayın Genel Başkanımızın talimatları doğrultusunda birçok önemli konunun ele alındığı sanal ortamda düzenlenen elektronik buluşmalarla  üyelerimizin yaşadığı sorunlar ve çözümleri ile eğitimler yapılabilmiştir" diye konuştu.

OLUMSUZLUĞA RAĞMEN BÜYÜDÜK

Son dönemde ekonomik hayatta yaşanan sorunların ve aksamaların sektörler bazında farklı etkilerin oluşmasına sebep olduğunu ifade eden Karakol, "Hükümetimizin girişimleri ile iş dünyasına kaynak kullanımı ve maddi destekler sağlanmıştır. Borç yapılandırılması vergi ve kamu alacaklarının yapılandırılması gibi uygulamalarla iş dünyasına destek verilmiştir. Toplamda bugüne kadar dünyada 3 milyon 800 bin kişinin Kovid-19 sebebi ile vefat ettiği ve dünya ekonomisinin minimum yüzde 6 oranında küçüldüğü ve son 100 yıldır böylesine olağanüstü bir durumla karşılaşılamamış olması rağmen, hamdolsun ki ülkemiz büyümesini devam ettiren birkaç ülkeden birisi olmuştur" ifadelerini kullandı.

İNTERNET ALIŞVERİŞLERİ ARTTI

Daha sonra bir konuşan yapan Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde ekonominin temel unsurunun internet alışverişleri olduğunu belirtti. Salgın sürecinde sanal mağazası olanların, dijitale yatırım yapan firmaların büyük bir avantaja kavuştuğuna işaret eden Kaan,"Artık ekonominin temel unsuru internet alışverişleri. Bu süreçte kargo firmaları ve büyük ölçekli e-ticaret yapan internet siteleri başı çekiyor. Bazı ürünlerde satış patlamaları var. Örneğin benim hiç tahmin etmediklerimden biri saç boyası, salgın süresince yüzde 1200 artmış durumda" ifadelerini kullandı.Kaan, salgın sürecinde Türkiye ile Afyonkarahisar’a büyük işler düştüğünü vurgulayarak, kentin konumu bakımından ticaret yapabilmek için büyük bir avantaja sahip olduğunu bildirdi. Kaan, omuz omza mücadele vererek salgından kurtulacaklarını ve normale döneceklerini sözlerine ekledi.

>>ODAK HABER MERKEZİ

 

#müsiad #abdurrahmankaan #burhanettinçoban #ahmetkarakol
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Darbecilerin karşısındayız
Darbecilerin karşısındayız
Arama çalışmaları sonuç verdi
Arama çalışmaları sonuç verdi