GÖKHAN KOCAASLAN / GERÇEK
GÖKHAN KOCAASLAN / GERÇEK
Giriş Tarihi : 26-12-2022 15:48

MİLLETVEKİLİ TAYTAK İLE ANKARA’DA BİR GÜN

MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak’ın davetlisi olarak hafta sonu Ankara’daydık. Afyonkarahisar’dan Emirdağ İlçemiz sınırlarına kadar bizi yoğun bir sisli hava karşıladı…

Keyifli ve güzel bir 3 saatlik yolculuğun ardından Ankara Etimesgut Belediyesi Korkut Ata Kongre ve Kültür Merkezi’nin önünde Milletvekili Mehmet Taytak ve danışmanları karşıladı.

Organizasyonun tam anlamıyla kusursuz ve baştan aşağı en ince ayrıntısına kadar özenle hazırlandığını karşılamada anladım.

Milletvekili Taytak, Bengü Türk Televizyonu kurucularından ve Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmış bir isimdir…

Bu yüzden bizlerin rahat etmesi, gün boyunca keyifli bir zaman geçirmemiz için elinden gelenin fazlasını yapmıştır…

Hazırlanan program saati saatine yapılmış…

Kendisine ve danışmanlarına ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Tabi ki bir diğer teşekkürü ise Afyonkarahisar Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sezer Küçükkurt ve Yönetim Kurulu Üyelerine yapmak istiyorum…

Sezer Başkan organizasyonun Afyon’dan çıkış ayağını tam anlamıyla eksiksiz yerine getirdi.

Sabahın ilk ışıklarında otobüsün yanında yer aldı, yola çıkacak tüm gazeteciler ile ilgilendi.

Kendisi bu programa katılmak istemesine rağmen küçük bir rahatsızlığı nedeniyle katılamadı. Kendisine buradan geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum…

 

***

MHP ÖLDÜ DENİLDİĞİNDE BİR MİLLETVEKİLİ ÇIKARDI

Milletvekili Taytak ile öğle yemeği arasında güzel bir sohbet ettik, önce Afyonkarahisar, daha sonra Ankara gündemini değerlendirdik…

Haliyle Sayın Taytak, Afyonkarahisar siyasetini sordu…

Bir arkadaşımızın, “Sayın Vekilim 2023 seçimlerinde MHP’nin Afyonkarahisar’dan 1 Milletvekili çıkarmasının zor olduğu konuşuluyor” demesi üzerine hepimiz buz tuttuk.

Arkadaşımız bunu neye göre söyledi anlamadım -ki Milletvekili Taytak güzel bir cevap verdi: “Arkadaşlar şundan emin olun MHP öldü denildiğinde Afyonkarahisar’dan 1 milletvekili çıkarmıştır. Ben inanıyorum ki, Cumhur İttifakı ruhu ile 2023 seçimlerinde ilimizden güzel sonuçlar alacağız.”

 

***

NİKAH ŞAHİDİ OLDU

Yemeğin ardından Milletvekili Taytak kısa süreliğine izin istedi ve yanımızdan ayrıldı. Danışmanlarına Sayın Vekilimizin nerede olduğunu sorduğumda “Nikah Şahidi olacak oraya kadar gitti” denildi…

Nikah salonunu aramaya başladım…

Korkut Ata Kongre ve Kültür Merkezi o kadar büyük olunca biraz bulmakta zorlandım ama sonuç itibariyle buldum…

Milletvekili Taytak, kendisinden nikah şahidi olmasını istediği gençleri kırmadığını öğrendim…

 

***

ANKARA’DA SİYASET KONUŞULUR

Haliyle Ankara’ya gelinince siyaset konuşulur, hele ki siyasetçi ile gazeteci yan yana geldiyse daha keyifli olur…

Asgari ücretten, EYT’ye ve 6’lı Masa’nın durumuna kadar birçok soru sorduk ve sorularımızın cevabını net bir şekilde aldık…

Sorulan soruların içerisinde en dikkat çekicisi ise MHP Milletvekili Mehmet Taytak’ın 2023 seçimlerinde Ankara’dan mı yoksa Afyonkarahisar’dan aday olacağı yönündeydi…

Bu soruya içtenlikle cevap verdi Sayın Taytak, “Ben Koltuk Sevdalısı değilim. Genel Başkanımız Devlet Bey ne derse onu yaparım. Aday ol derse aday olurum. Yanımda dur derse yanında dururum. Bizler Milliyetçi Hareket Partisi mensupları olarak, vatanımızın ve milletimizin menfaatlerini her zaman ön planda tutan bir anlayışla hizmet etme şiarını ön planda tutuyoruz. Bu anlamda Afyonkarahisar’ımıza önemli hizmetler katmaya devam ediyoruz.  Önümüzdeki seçim döneminde de Allahın izni ile yine elimizden geldiği kadar, en güzel hizmetleri kazandırmaya devam edeceğiz” demesidir.

Milletvekili Taytak, gerek Afyonkarahisar’da, gerekse Türkiye’nin bir çok ilinde sevilen bir isim…

Ülkücü teşkilatlar bir sorun yaşarsa çalacağı ilk kapı Mehmet Taytak’ın kapısıdır…

Bunu neden yazdım çünkü Sayın Taytak’ın dava adamı olduğunu biliyor ve duyuyorum.

Bu yüzden Merhum Başbuğ Alparslan Türkeş’in son MYK Üyelerinden iki isim kaldı. Bunlardan birisi MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli, diğeri ise MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak’tır.

Milletvekili Taytak, 30 yıldır bu hareketin içinde, ideolojik bir insan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin söyleyeceği bir kelimesi bana kalırsa yeterli olacaktır.

***

AFYON’DAN 2 MİLLETVEKİLİ BEKLİYORUZ

Basın toplantısı yapılırken Etimesgut’un MHP’li Belediye Başkanı Enver Demirel de katıldı. Belediye Başkanı Enver Demirel, MHP Milletvekili Mehmet Taytak’ın 2023 seçimlerinde Ankara’dan mı yoksa Afyonkarahisar’dan aday olacağı yönündeki soruya kısa ve öz cevap verdi: “Biz Afyonkarahisar’dan 2 Milletvekili bekliyoruz, siz “Sayın Vekilimize Ankara’dan mı Adaysınız” diye soruldu.

Milletvekilimiz Taytak, hem Afyonkarahisar’da hem de Türkiye’nin her ilindeki ülkücüler tarafından çok seviliyor. Ülkücü teşkilatlarımızda bir sorun yaşasa ilk kendisini bulur. Hemen sorunları çözülür.”

Tam da bu cevap üzerine Demirel’e bir soru geldi, “Ankara’dan Milletvekili Aday Adayı mısınız?” diyerek.

Demirel ise bu soru üzerine, “Milletvekili Aday Adayı ve Aday değilim” cevabını verdi.

***

GİDİP GEZİLİP GÖRÜLMESİ GEREKEN YER

Düzenlenen basın toplantısının ardından MHP Milletvekili Mehmet Taytak ile birlikte Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel tarafından 5 yıl önce yaptırılan Türk Tarih Müzesi ve Parkını gezdik.

Türk Tarih Müzesi ve Parkında, İskit/Saka döneminden başlayarak, Göktürk kağan ve hatunlarını, 16 Türk devleti kurucularını, Selçuklu Sultanlarını, Osmanlı Padişahlarını, Kurtuluş Savaşı komutanlarını, büyük Türk düşünürlerini, Türk Cumhuriyetleri kurucularını, Türk Cumhuriyetleri’ni temsil eden fikir adamlarını ve Cumhuriyet dönemi bilim insanı, şair, yazar ve sanatçılarını temsil eden heykellerin yanı sıra Ergenekon Destanı, Kürşat ve 40 Çerisi, Göktürk Okçuları, Kurtuluş Savaşı Koşan Atlıları, 1453 İstanbul’un Fethi, Kurtuluş Savaşı ve Çanakkale Savaşı kompozisyonları yer almaktadır. Ayrıca beş farklı Atatürk heykeli müzeyi onurlandırmaktadır.

 

***

KONUŞMASI DUYGULANDIRDI

Türk Tarih Müzesi ve Parkında bulunan konferans salonuna geçtik. Belediye Başkanı Enver Demirel, müze hakkında bilgiler verdi. Tarihimiz açısından önemli bilgiler veren Başkan Demirel’in anlattıkları tüylerimizi diken diken etti.

Konuşmasının sonunda Başkan Demirel, Milletvekilimiz Mehmet Taytak hakkında övgü dolu sözler dile getirmesi başta beni gururlandırdığı gibi tüm Afyonkarahisar’lı gazeteci arkadaşlarımızı gururlandırmıştır diye düşünüyorum…

Bu durum karşısında Milletvekili Taytak, kürsüde kısa bir konuşma yaptı ve sesi titreyerek duygulu bir şekilde Belediye Başkanı Enver Demirel’e düşüncelerinden dolayı teşekkür etti.

***

ANITKABİR’DE DUYGU DOLU ANLAR

Türk Tarih Müzesi ve Parkı gezilmesinin ardından Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi istirahat ettiği Anıtkabir’e hareket ettik. Trafik yoğunluğu dolayısıyla biraz gecikmeli ve rötarlı vardık Anıtkabir’e. Kapılar kapalı olduğundan içeri alınmadık.

Tam bu noktada devreye giren Milletvekilimiz Mehmet Taytak ve danışmanları komutanlar ile bir görüşme gerçekleştirdi.

Daha sonra içeriye alındık.

Taytak’ın sevildiği, sayıldığı bir kez daha  görüldü…

Milletvekilimiz Mehmet Taytak ile birlikte Afyonkarahisar basını olarak ATA’nın huzuruna çıktık. Burada yapılan duaların ardından Hacı Bayram Veli Camisine geçtik…

Burada Sayın Taytak’ın “Önce Atamızı Anıtkabir’de ziyaret ettik. Ardından Hacı Bayram Veli Camiine gelerek burada türbesinde ziyaret ettik. Bizler milli ve manevi değerlerimizi ön planda tutan kişileriz” dedi.

-

NELER SÖYLENDİ?
@
GÖKHAN KOCAASLAN / GERÇEK

GÖKHAN KOCAASLAN / GERÇEK

DİĞER YAZILARI Uçacaksın Afyonspor 2023 YILI BÜTÇESİ (6) 2023 YILI BÜTÇESİ (5) 2023 YILI BÜTÇESİ (4) 2023 YILI BÜTÇESİ (3) 2023 BÜTÇESİNE KALDIĞIMIZ YERDEN DEVAM (2) HAYDİ BÜTÇEYİ YAZMAYA BAŞLAYALIM (1) İstediğimiz havaya giremedik 2023 yılı bütçesi ve eğitim 10 YILIN ARDINDAN BÜTÇE 580 MİLYON TL, YA İŞLER AFYONSPOR’A GÖNÜL VERMEK (2) AFYONSPOR’A GÖNÜL VERMEK Alan var, alamayan var En azından görüyorum İNTERNET MEDYA YASASI EKİM’DE GEÇECEK Mİ? AGC-MUSTAFA ÇÖL VE SANDIKLI AKDAĞ BAŞKAN ZEYBEK VE AFYONKARAHİSAR ZATEN BELLİYDİ TAAAA BAŞTAN Konak Mı? Üstün Mü? “OLMADI” İMAM EKSİKLİĞİ VAR MI? Sabırlı olmak lazım Emekler Sinanpaşa İçin Hematoloji Kapanmamalı SİNANPAŞA DENİLİNCE AKAN SULAR DURUR YENİ BAŞKAN KURA İLE BELİRLENDİ Hayal Satmak… ODA SEÇİMLERİ-YAŞANAN GERGİNLİKLER VE GELİŞMELER 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutlu olsun Eğitim şart YAZMAYA DEVAM SÖZ UÇAR YAZI KALIR… Konu siyaset olsun HANGİ İLÇE KAÇ BİN TL ALDI Bütçe arttı-işler azaldı BU YIL EĞİTİME NE KADAR BÜTÇE AKTARILIR GÖRÜNTÜLER YÜREĞİMİZİ ISITTI AMA….. Ne istediniz o hayvandan eliniz kırılsın El insaf... MIŞ-MİŞ’LERİ BIRAKIN ARTIK GÜZELLİKLERİ GÖRÜN Erenler, eski Erenler değil Başa gelmeyince bilinmez Havadan bir başka güzelsin AFYONKARAHİSAR MXGP OF TURKEY-MXGP OF AFYON-GASTRONOMİ V.S Usta Gazeteci Yavuz Donat’ı dinlemek NİCE YILLARA HEP BİRLİKTE ODAK AİLESİ BAKANIMIZA, VALİMİZE, MÜFTÜMÜZE, KAYMAKAMIMIZA AÇIK MEKTUP ŞEVVAL’İN İSTEĞİNE KULAK VERELİM TANITIM DEDİĞİN BÖYLE OLUR…..! BAŞLIĞI SİZ ATIN SİNANPAŞALILAR HAYALİ GERÇEK OLDU “Hatırlarsan hatırlanırsın, unutursan unutulursun.” “BIRAKIN ARTIK ŞU SİLAHLARI” -2- BIRAKIN ARTIK ŞU SİLAHLARI
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
 • Süper LigOP
 • 1Galatasaray3482
 • 2Fenerbahçe3477
 • 3Beşiktaş3474
 • 4Adana Demirspor3466
 • 5Başakşehir FK3456
 • 6Trabzonspor3454
 • 7Konyaspor3449
 • 8Kayserispor3449
 • 9Fatih Karagümrük3447
 • 10Kasımpaşa3443
 • 11Alanyaspor3541
 • 12Sivasspor3540
 • 13MKE Ankaragücü3439
 • 14Antalyaspor3438
 • 15İstanbulspor3435
 • 16Giresunspor3434
 • 17Ümraniyespor3430
 • 18Gaziantep FK3425
 • 19Hatayspor3423
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
02.06.2023
BURÇ YORUMLARI
 • KOÇ
  Koç Burcu
 • BOĞA
  Boğa Burcu
 • İKİZLER
  İkizler Burcu
 • YENGEÇ
  Yengeç Burcu
 • ASLAN
  Aslan Burcu
 • BAŞAK
  Başak Burcu
 • TERAZİ
  Terazi Burcu
 • AKREP
  Akrep Burcu
 • YAY
  Yay Burcu
 • OĞLAK
  Oğlak Burcu
 • KOVA
  Kova Burcu
 • BALIK
  Balık Burcu
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
02.06.2023
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA