Protokol Taş Medrese'de bayramlaştı

Afyonkarahisar Valiliği öncülüğünde, Afyonkarahisar Belediyesinin koordinesinde Kurban Bayramı dolayısıyla düzenlenen genel bayramlaşma töreni Taş Medrese de gerçekleşti.

Protokol Taş Medrese'de bayramlaştı
Protokol Taş Medrese'de bayramlaştı Admin
Bu içerik 302 kez okundu.

Protokol Taş Medrese'de bayramlaştı

Afyonkarahisar Valiliği öncülüğünde, Afyonkarahisar Belediyesinin koordinesinde Kurban Bayramı dolayısıyla düzenlenen genel bayramlaşma töreni Taş Medrese de gerçekleşti.

Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek ve Belediye Başkanı Mehmet Zeybek'in ev sahipliğinde Afyonkarahisar Milletvekilleri, Veysel Eroğlu, Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven, Mehmet Taytak, Burcu Köksal il protokolü, askeri erkan, daire müdürleri, siyasi partilerin temsilcileri, iş adamları, muhtarlar ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin katılımlarıyla düzenlenen bayramlaşma töreninde birlik ve beraberlik mesajları verildi.

KURBAN BAYRAMINI TEBRİK ETTİ

Programın ilk konuşmasını yapan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, tüm Afyonkarahisarlıların Kurban Bayramını tebrik etti.  Kurban Bayramının huzur, sağlık ve bereket getirmesini dileyen Başkan Zeybek, bayramların dini şuur ve duyguların gelişmesine, milli ve manevi değerlerin güçlenmesine, birlik ve beraberlik ruhunun kuvvetlenmesine vesile olduğunu söyledi.

ÖMÜR DEDİĞİN BİR GÜNDÜR

Başkan Zeybek, “Can Yücel’in söylediği gibi “Ömür dediğin üç gündür; dün geldi geçti, yarın meçhuldür. O halde ömür dediğin bir gündür; o da bugündür.” Bu günümüz geçmişimizden daha bereketli, daha hayırlı olsun. Bayramların mazlum coğrafya da yaşayan Müslüman kardeşlerimizin kurtuluşuna vesile olmasını temenni eder, hepinizin bayramını tebrik ediyorum” dedi.

ÇOK MUTLU OLDUM

Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek ise, Gizemli Şehir Afyonkarahisar’da bir bayrama daha kavuşmanın mutluluğunu yaşadığını söyleyerek, “ Zorlu bir süreçten sonra birlikte bayram kutluyoruz. Pandemi sürecinden sonra her birimiz, ailelerimiz, yakınlarımız hastalıkla mücadele etti. Kaybettiklerimiz de oldu. Afyonkarahisar’a geldiğimde geçen yıl ilk bayramı birlikte kutlamıştık. Bir yıl sonra tekrar bir aradayız. Çok mutlu olduğumu ifade etmek isterim. Sağlık çalışanlarımıza minnet duyuyorum” dedi.

AFYON ŞEHİT VE GAZİLER DİYARI

“Afyonkarahisar’da kontrolü hiçbir zaman elden kaçırmadık” diyen Vali Çiçek, “Emniyet ve jandarma ekiplerimizin, Vefa Sosyal Destek ekiplerimizin de bu süreçte ciddi katkısı oldu. Gece gündüz demeden çalıştılar, alanda denetimler yaptılar. Dün şehit ve Gazi ailelerimizi ziyaret etme fırsatım oldu. Afyonkarahisar Şehit ve Gaziler diyarı. Evlerine moral vermek, evlat olmak için gittiğimde onlar bize moral veriyor, dualar ediyor. Her gittiğimde bambaşka duygularla ayrılıyorum. Onlara da büyük minnet duyduğumu bir kez daha ifade etmek istiyorum” diye konuştu.

MUTLULUK ÇOK FARKLI

Bu topraklarda bayram kutlamanın mutluluğu çok farklı olduğunu vurgulayan Vali Çiçek: “Ben gizemli şehir diyorum öylesine söylemiyorum.  İçinde bulunduğumuz bu mekan bambaşka tarihi bir alan. Kalenin eteklerinden itibaren ilçelerle birlikte tarih sanki bizimle konuşuyor bu şehirde. Binlerce yıl öteden, ilk Türk boylarının yerleşiminden itibaren milletimizin sesi kulaklarımızda çınlıyor. Bu topraklarda bayram kutlamanın mutluluğu çok farklı. Bu vesileyle tüm hemşehrilerimin bayramını kutluyorum. İslam coğrafyasındaki zulmün son bulmasını temenni ediyor, hepinize güzel bir bayram temenni ediyorum” ifadelerini kullandı. 

DEVLETİN SALGINLA MÜCADELESİ SÖZ EDİLDİ

Bayramlaşma programında Afyonkarahisar Milletvekilleri Veysel Eroğlu, Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven, Mehmet Taytak ve Burcu Köksal birer konuşma yaparak tüm hemşehrilerimizin Kurban Bayramı’nı tebrik ettiler. Yapılan konuşmalarda tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan pandemi döneminde devletimizin salgınla mücadeledeki başarısından söz edildi.

İYİ BAYRAMLAR DİLİYORUM

Ardından İl Emniyet Müdürlüğünü ziyaret eden Vali Gökmen Çiçek ve protokol üyeleri, emniyet teşkilatının bayramlarını kutladı. Bu bayramda fedakârca görev yapan emniyet mensuplarına teşekkür eden Vali Çiçek, iyi bayramlar diledi. İl Jandarma Komutanlığını da ziyaret eden Vali Gökmen Çiçek ve protokol üyeleri, ailelerinden uzakta bir bayram geçiren Mehmetçik ve jandarma teşkilatının bayramını kutladı. Bu bayramda da özveriyle görev yapan teşkilata teşekkür eden Vali Çiçek, iyi bayramlar diledi.

#başkanzeybek #valiçiçek #kurbanbayramı #taşmedrese
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dilencilere Göz Açtırmadılar
Dilencilere Göz Açtırmadılar
TERCİH MARATONU HEYECANLANDIRDI
TERCİH MARATONU HEYECANLANDIRDI