Advert

Fabrika gibi okullar

Afyonkarahisar'daki Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri üretimde rekor kırıyor

Fabrika gibi okullar
Fabrika gibi okullar Admin
Bu içerik 125 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Afyonkarahisar'daki Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri üretimde rekor kırıyor

İlimizde bulunan Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri döner sermaye işletmeleri kapsamında 2022 yılında toplam 26 Milyon Türk Lirası ciro yaparak, ilimiz ve ülkemiz ekonomisine büyük katkı sağladı.Öğretmenlerin koordinesinde ve gözetiminde eğitim gören öğrenciler, meslek hayatlarına atılmadan önce iş tecrübeleri ile ilgili ilk adımlarını meslek liselerinde atıyorlar. Bu sayede üretim artışında önemli bir rol oynuyorlar. 


ÖNEMLİ KATKI SAĞLIYORLAR


Afyonkarahisar ilinde Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinde öğretmenler ve öğrenciler tarafından; iç ve dış cephe boya üretimi, el dezenfektanı üretimi, ortam dezenfektanı üretimi, Elektrostatik Toz Boya Makinası Üretimi, Kadın Kültür Evi Marketi iç donatımı, temizlik malzemeleri üretimi, Kadın Kültür Evleri imalatları, her eve bir okul projesi masa ve sandalye imalatı,Z kütüphane imalatları, Bakanlığın ders araçları yapım merkezine sıra, masa takımı, dolap, öğretmen kürsüsü, oyuncak yapım işi yanında ilimizde bulunan okulların sıra yapımları ve tamiratı, 10.000 Okul Projesi kapsamında yer alan Anaokullarının ihtiyaç duyulan donatım malzemelerinin yapım işi,kompanzasyon panolarının bakım, onarım ve yenileme çalışmaları,Temiz Enerji Projesi Altyapı İyileştirme Çalışmaları kapsamında, güneş panelleri kurma çalışması, termostatlı kalorifer petek vanası değişimi, fotoselli aydınlatma, led lamba kurulumu, taşımalı eğitim alan öğrenciler için yemek üretimi, anasınıfı, destek eğitim odası ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri donatım malzemelerinin üretimi, Satranç Masası üretimi, ahşap kalemlik üretimi, cübbe ve kep üretimi, akıllı ev sistemleri yapımı, salon takımları, masa örtüleri, runner -peçete takımları, demir ferforje üretimi,entegre fırın sistemi ile ekmek üretimi, basketbol potası üretimi, masa tenisi üretimi DÖSE kapsamında yapılmış ve bu ürünler satılarak hem ülke ekonomisine hem de ilimizin ekonomisine büyük katkı sağlandı.


ÇOK YOĞUN ÇALIŞIYORLAR


İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetci, "İlimizde bulunan Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri, mezun olan öğrencilere genç yaşta meslek bilinci kazandırarak kaliteli eleman yetiştiriyorlar. Aynı zamanda bu okullarımızda öğrenim gören öğrencilerin yardımlaşma, kardeşlik, merhamet, vicdan, birlik ve beraberlik duygularının pekiştirilmesi amacıyla uygulamaya konulan "Meslek Lisesi Öğrencileri Hayata Dokunuyor  Projesi'' kapsamında öğrencilerimiz, öğretmenleri eşliğinde çevrelerinde bulunan ailelere ihtiyaçları doğrultusunda yardım ve rehberlik, sosyal sorumluluk kapsamında park ve bahçelerde çevre düzenlemesini gerçekleştiriyorlar. Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri geçen yıllarda elde edilen cironun üzerinde gelir sağlayarak adeta bir fabrika gibi çalışıyor. Bu sayede öğrencilerimiz hem aile bütçelerine hem de ülke ekonomisine katkıda bulunmaktadırlar. Şuan geldiğimiz noktada, Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerimize öğrencilerimizin yoğun talep gösteriyorlar. Emeği geçen yöneticilerimize, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum"dedi. ODAK HABER MERKEZİ 
 

#odakgazetesi #afyon #miraçsünnetçi #eğitim
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yeni sezona hazırlanıyorlar
Yeni sezona hazırlanıyorlar
Mermer Sektörü Bilgilendiriliyor
Mermer Sektörü Bilgilendiriliyor