Advert

DEVALI KADINLAR YÜRÜDÜ

İstanbul Sözleşmesi’nden çekilme kararına tepki gösteren DEVA Partili kadınlar Parti Genel Merkez binası önünde buluşarak, kararın iptali için dava açmak üzere Danıştay’a yürüdüler

DEVALI KADINLAR YÜRÜDÜ
DEVALI KADINLAR YÜRÜDÜ Admin
Bu içerik 83 kez okundu.

İstanbul Sözleşmesi, tam adıyla “Kadına Yönelik Şiddet ve Aile İçi Şiddetin Önlenmesi ve Bunlarla Mücadeleye Dair Avrupa Konseyi Sözleşmesi” neden çekilme kararına tepki gösteren DEVA Partili kadınlar kararın iptali için Danıştay’a dava açtı. Yapılan basın açıklamasında “İstanbul Sözleşmesi’nden çekilme kararı hukuka aykırıdır, yok hükmündedir. Tanımıyoruz” ifadeleri kullanıldı.

 ‘Geleneksel aile yapısı için tehdit değil’

Danıştay önünde yapılan basın açıklamasında, “İstanbul Sözleşmesi aile kurumu ya da geleneksel aile yapısı için bir tehdit değildir. Aksine aile kurumu içinde şiddet gören kadın ve kız çocuklarını koruyan, şiddeti yaşam boyu süren işkence ve kader olmaktan çıkaran bir sözleşmedir. Şiddetin toplum ve aile yapısı içinden arındırılmasını sağlayan koruyan, önleyen mekanizmalar içeren uluslararası uygulanan bir anlaşmadır” ifadeleri kullanıldı.

>>>ODAK HABER MERKEZİ

 

#odakgazetesi #siyaset #devapartisi #istanbulsözleşmesi #kadınaşiddetehayır #avrupakonseyi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sahte gelinlere 100 bin lira kaptırdı
Sahte gelinlere 100 bin lira kaptırdı
Bonzai ele geçirildi
Bonzai ele geçirildi