Advert
Advert
Advert

TEKNOFEST ELEMESİNİ GEÇTİ

Rahmiye Sare Palalı Teknik Koleji öğrencilerinin yaptığı insansız hava aracı (İHA) projesi TEKNOFEST kurulu tarafından ön elemeyi geçti

TEKNOFEST ELEMESİNİ GEÇTİ
TEKNOFEST ELEMESİNİ GEÇTİ Admin
Bu içerik 70 kez okundu.

İlimizde ücretsiz kolej eğitimi veren Rahmiye Sare Palalı Teknik Koleji bilindiği üzere öğretmen ve öğrencilerinin kurduğu takımlar ile Havacılık, Uzay ve Teknolojisi Festivali olan Teknofeste başvurusunu yapmıştı. Kolejin Motorlu Araçlar Teknolojisi Alan Şefi ve Öğretmeni Abdülkadir Yıldırım’ın danışmanlığını yaptığı ve kolej öğrencilerinden oluşan Gökbayrak takımı 2021 TEKNOFEST Liseler Arası İnsansız Hava Aracı (İHA) yarışması KTR değerlendirme aşamasını başarı ile geçti.

RSP TEKNOFEST’te iddialı

Konu hakkında açıklama yapan Rahmiye Sare Palalı Teknik Koleji Motorlu Araçlar Teknolojisi Alan Şefi ve Öğretmeni Abdülkadir Yıldırım.  “Öğrencilerimiz ile birlikte kurduğumuz Gökbayrak takımı 2021 TEKNOFEST Liseler Arası İnsansız Hava Aracı (İHA) yarışması KTR değerlendirme aşamasını başarı ile geçmiştir. Bu ilimiz ve okulumuz açısından büyük bir başarıdır. Türkiye’deki binlerce okul arasından yüksek bir puanla aşamayı geçmek hepimizi çok mutlu etti. Öğrencilerimiz ile gurur duyuyoruz emeği geçen herkese teşekkür ederiz” dedi. Okul yönetimi olarak başvuru aşamasını geçtikleri için mutlu olduklarını ifade eden Okul Müdürü İbrahim Çakal ise, “Emeği geçen öğrenci ve öğretmenlerimize teşekkür ederiz. Daha önce yarışmaya başvuran öğrencilerimizi madalya ile ödüllendirmiştik. Bu öğrencilerin aşamaları geçmesi bizi daha da mutlu ettik” dedi.

>>>ODAK HABER MERKEZİ

#teknoloji #teknofest #insansızhavaaracı #iha
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çalışmalar tamamlandı
Çalışmalar tamamlandı
Yarım elma gönül alıyor
Yarım elma gönül alıyor