Bolu'nun doğa harikası Abant Tabiat Parkı, bu yıl geleneksel horon festivaline ev sahipliği yaptı. Festival, balık severlerin yoğun ilgisini çekti ve buradaki vatandaşlara taze hamsi ikram edildi. Organizasyon, doğal güzellikleriyle bilinen parkta binlerce kişiyi ağırladı.
Türkiye'nin dört bir yanından geleneksel hamsi severler, 13. Abant Horon Festivali'nde buluştu. Bu sene, öğrencilerin de yoğun ilgisi dikkat çekti; 25 farklı üniversiteden öğrenci grupları festivalde bir araya geldi. Festival, özellikle Batı Karadeniz bölgesi başta olmak üzere, Karadeniz yöresine has müzik ve danslarla renklenerek katılımcılara unutulmaz anlar yaşattı. Horon eşliğinde coşkun eğlencenin doruklarına ulaşıldı.