Zabıta Müdürlüğü ekipleri düzenli denetimler çerçevesinde dilencilere göz açtırmıyor. Vatandaşların manevi duygularını istismar ederek haksız kazanç elde eden dilencilere şehir merkezinin 4 farklı noktasında 3 gün boyunca operasyon düzenleyen zabıta ekipleri, dilencileri Zabıta Karakoluna götürerek üstlerinde bulunan haksız kazançlara el koydu.

DENETİMLER DEVAM EDECEK

Denetimlerde 11 dilencinin üzerinden çıkan 420 TL paraya el konulurken, 5326 sayılı Kabahatler Kanunu 33. Madde hükmüne istinaden her birine idari yaptırım karar tutanağı düzenlendi. Bazı dilencilerin il dışından gelerek yevmiye usulü çalıştığını belirten Zabıta Müdürlüğü, vatandaşların dilencilere itibar etmemesi ve para vermemesi gerektiğini vurgulayarak dilencilere yönelik denetimlerin düzenli olarak devam edeceğini duyurdu.  

VATANDAŞA GÖREV DÜŞÜYOR

Zabıta Müdürlüğünce yapılan açıklamada; “3 gün boyunca yapılan operasyonlarda onlarca dilenci toplanarak Zabıta Müdürlüğümüze götürüldü. Işıklarda, merkezde, cami ve AVM önü gibi işlek sokak ve caddelerden toplanan dilencilerin üst araması yapılarak, üzerlerinde çıkan paralara el konup, Kabahatler Kanununa göre işlem yapıldı. Burada vatandaşlarımıza da önemli görevler düşüyor, bu şahıslara para verilmemesini istiyoruz, verildiği sürece dilenciliğe, duygu istismarına devam ediyorlar. Vatandaşlarımızdan bu tür haksız kazanç elde etmek isteyen kişilere itibar etmemelerini, Belediyemiz Zabıta Müdürlüğü’ne şikâyette bulunmalarını rica ediyoruz” denildi. >>ODAK HABER MERKEZİ

Editör: TE Bilisim