Bugün yerel basında Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Hastanesi’nde görülen farelere ilişkin çıkan haberlerin ardından AFSÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Başhekimliğinden açıklama geldi.

ANINDA MÜDAHALE EDİLDİ

Hastanedeki hasta ve hasta yakınlarının en iyi sağlık hizmetinden yararlanabilmeleri için tüm görüş ve önerilerinin dikkate alındığı ifade edilen açıklamada, bir hasta yakınının hasta odasında bulunan buzdolabında haşere olduğunu fark edildiği ve derhal müdahale edilerek gerekli önlem ve hijyenin sağlandığı kaydedildi.  

Açıklamada, hastane yönetimi olarak sağlık tesislerinin vatandaşların en kaliteli hizmeti alması gereken kurumlar olduğunun bilinciyle çalışıldığı ifade edildi.

BÜTÜN GÖRÜŞ VE ÖNERİLER DİKKATE ALINIYOR

AFSÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Başhekimliği tarafından yapılan açıklama şu şekilde;

‘’Hastanemiz ile ilgili yayınlanan bir habere ilişkin açıklama yapılması gerekli görülmüştür.

Afyonkarahisar’ın tek eğitim ve araştırma hastanesi olarak hizmet veren AFSÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezinde günübirlik hastaların yanı sıra kliniklerimizde de hasta ve hasta yakınlarına azami gayretle sağlık hizmeti verilmekte ve hizmetlerimizin kalitesinin yükseltilmesi amacıyla bütün görüş ve öneriler dikkatle değerlendirilmektedir.

Bir hasta yakınının hasta odasındaki buzdolabında haşere olduğunu haber vermesi üzerine, personelimiz buzdolabındaki meyve poşetinde haşere olduğunu tespit etmiş ve gerekli müdahaleyi derhal yapmıştır.

Tesisimizde her yıl, haşere ve kemirgenler ile mücadele için yetkili firmalarla anlaşma imzalanmakta ve personelimiz gözetiminde düzenli aralıklarla önleyici çalışmalar yapılmaktadır. Haşere veya kemirgenlerin görülmesi durumunda ise ivedilikle gerekli önlemler alınarak ek ilaçlama yapılmaktadır. Habere konu olay üzerine de hemen müdahale edilerek tekrar ilaçlama yapılmıştır.

Hangi uygulayamaya müstehcen içeriklere karşı gelişmiş yapay zeka analizlerine odaklandı? Hangi uygulayamaya müstehcen içeriklere karşı gelişmiş yapay zeka analizlerine odaklandı?

Hastane yönetimi olarak sağlık tesislerinin bütün vatandaşlarımızın en kaliteli hizmeti alması gereken kurumlar olduğunun bilinciyle çalışmaktayız.

İletişim kanalları herkes için sürekli açık olup gelen bütün görüş ve önerileri değerlendirerek hizmet kalitesini yükselttiğimiz hastanemizin, Afyonkarahisar ve bölgemizde ihtiyaç duyulan nitelikli sağlık hizmetini, yeni yatırımları ve iyileştirme çalışmaları ile birlikte artan oranda sunmaya devam edeceğinin bilinmesini isteriz.

Kamuoyuna saygıyla duyururuz.’’

Kaynak: ODAK HABER MERKEZİ