AFSÜ, kuruluşundan bu yana dünya çapında tanınmış akademik kuruluşlarla birçok bilimsel iş birliği geliştirdi. Son olarak, 6 ülkeden 13 üniversite ile yeni anlaşmalar imzalandı.

Prof Dr Nurullah O

Rektör Okumuş'un Açıklaması

AFSÜ Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş, üniversitenin şu anda 15 farklı ülkedeki 36 akademik kurumla anlaşması bulunduğunu belirtti. Okumuş, "AFSÜ olarak küresel görünümümüzü güçlendirmeyi hedefliyoruz. Öğrencilerimizin ve personelimizin uluslararası akademik deneyimlerini artırmaya devam edeceğiz" dedi.

Yeni Anlaşmaların Detayları

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından denkliği tanınan Kosova, Arnavutluk, Ukrayna, Gürcistan, Azerbaycan ve Özbekistan'daki üniversitelerle AFSÜ arasında yeni Uluslararası Mutabakat Zabıtları (MoU: Memorandum of Understanding) imzalandı. AFSÜ Uluslararası İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi'nin girişimi ile hayata geçirilen bu anlaşmalar ile AFSÜ'nün MoU yaptığı ülke sayısı 8'e, anlaşma sayısı ise 20'ye yükseldi.

Akademik Değişim Programları

Erasmus+ KA131 Yükseköğretim Öğrenci ve Personel Hareketliliği Değişim Programı kapsamında, AFSÜ mensupları 7 Avrupa ülkesindeki 16 üniversite ile anlaşma sağladı. Bu anlaşmalar, uluslararası öğrenci ve personel değişim hareketliliğine olanak sağlayarak farklı coğrafyalardaki çeşitli üniversitelerde akademik faaliyetler gerçekleştirilmesini sağlıyor.

Ortak Hedefler

MoU'lar ile AFSÜ'nün akademik süreçlerini uluslararası standartlara uygun hâle getirmek ve öğrencilerin mesleki gelişimine katkı sağlamak, ortak araştırmalar yapmak, bilimsel bilgi ve teknik materyal alışverişi yapmak, ortak bilimsel toplantılar düzenlemek, yenilikçi projeler geliştirmek ve bunları tanıtmak için iş birliği yapılması amaçlanıyor. Ayrıca, tüm ortak faaliyetlerde, taraf üniversiteleri kapsayan sosyal yardım çalışmaları yürütülmesi hedefleniyor.

Belediye Başkanı Köksal sehpayı havaya uçurdu! Belediye Başkanı Köksal sehpayı havaya uçurdu!

Afsü0