Dün erişime kapatılan Afyonkarahisar Belediyesi’nin resmi internet sitesi “afyon.bel.tr” adresi bugün yeniden erişime açıldı. Dün siteye girmeye çalışan vatandaşlar, “Sitemiz şu anda güncellenmektedir” ifadesiyle karşılaşmıştı.

YSK, kaç il ve ilçedeki itirazları reddetti? YSK, kaç il ve ilçedeki itirazları reddetti?

Afyonkarahisar Belediyesi

Bugün yeniden erişime açılan internet sitesinde AK Parti’nin mevcut Belediye Başkanı Mehmet Zeybek yerine, resmi olmayan sonuçlara göre Afyonkarahisar’da belediye başkanı seçilen Cumhuriyet Halk Partili Burcu Köksal’ın fotoğrafı ve özgeçmişi yer aldı.

afyonkarahisar belediyesi

‘’KÖKSAL ÇOK İSTEKLİYMİŞ’’

Henüz mazbatasını almayan CHP’li Burcu Köksal’ın aksine, yerel seçimlerde CHP’nin kazandığı komşu illerimiz Kütahya, Uşak ve Denizli’nin resmi internet sitelerinde CHP’nin adayları değil hala mevcut belediye başkanlarının fotoğrafları ve özgeçmişlerinin duruyor olması, Afyonkarahisar’daki bazı vatandaşlar tarafından, ‘’Burcu Köksal çok istekliymiş. Daha mazbatasını almadan ve makamına oturmadan belediyenin internet sitesini güncelletmiş’’ şeklinde yorumlandı.

Denizli Belediyesi

Kütahya Belediyesi

Uşak Belediyesi

DİĞER İLLERDEKİ SONUÇLAR

Öte yandan, Uşak’ta AK Partili Belediye Başkanı Mehmet Çakın seçimi kaybetmiş CHP’nin adayı Özkan Yalım kazanmıştı. Yine resmi olmayan sonuçlara göre, Kütahya’da MHP’li Alim Işık kaybetmiş, CHP’li Eyüp Kahveci kazanmış, Denizli’de ise AK Partili Osman Zolan kaybetmiş, CHP’li Bülent Nuri Çavuşoğlu seçimi kazanmıştı.