Ortaokul ve Lise Araştırma Projeleri Final Sergisi ve Ödül Töreni Ankara'da Yapıldı

26-30 Mayıs 2024 tarihleri arasında Ankara'da düzenlenen Ortaokul ve Lise Araştırma Projeleri Final Sergisi ve Ödül Töreni'nde, toplam 384 proje yarıştı. Yarışmada, öğrencilerimiz önemli başarılara imza atarak 2 ikincilik, 3 üçüncülük ve 1 teşvik ödülü kazandı.

Işıklar Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencileri, danışman öğretmenleri Sibel Ercan rehberliğinde hazırladıkları sosyoloji projesi ile Türkiye ikinciliği elde etti. Öğrenciler Meryem Sarı ve Kübra Keziban Bahçe'nin bu başarısı büyük takdir topladı.

Tuğgeneral Yöner’den Yiğitbaşı’na ziyaret! Tuğgeneral Yöner’den Yiğitbaşı’na ziyaret!

Dumlupınar Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri, danışman öğretmen Muhammet Öztürk eşliğinde hazırladıkları Türkçe projesi ile Türkiye ikincisi oldu. Zeynep Rana Yeşilyurt, İhsan Bakaner ve Ayşe Dudu Dönmez'in bu başarısı okullarını gururlandırdı.

"Tarih Projesi ile Üçüncülük"

2204-A Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması'nda, Dumlupınar Bilim ve Sanat Merkezi'nden danışman öğretmen Muhammet Öztürk'ün rehberliğinde Melih Yiğit Karan, Aleyna Melek Orak ve Ayşe Irmak Altıntaş'ın hazırladığı tarih projesi Türkiye üçüncüsü oldu.

Değerler Eğitimi ve Biyoloji Projelerinde Başarılar

2204-B Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması'nda, Dumlupınar Bilim ve Sanat Merkezi'nden danışman öğretmen Muhammet Öztürk'ün rehberliğinde Melek Taşpınar ve Ecem Dilara Durgut'un hazırladığı tarih projesi Türkiye üçüncüsü olarak ödül aldı. Aynı yarışmada, Sinanpaşa Bulca Şehit Necati Yatkak Ortaokulu'ndan danışman öğretmen Yasin Duru'nun rehberliğinde Meryem Kandemir'in değerler eğitimi projesi de üçüncülük kazandı.

Kaynak: Ali KÜÇÜKKARTAL