Afyonkarahisar İl Sağlık Müdürlüğü, anne ve bebek sağlığının geliştirilmesi amacıyla Bakanlık tarafından yürütülen programlara katkı sağlıyor. Bu kapsamda, yenidoğan ölümlerinin azaltılması için yüksek teknolojiye dayalı, uzman ağırlıklı yenidoğan bakımı yanında temel yenidoğan bakım hizmetlerinin geliştirilmesi gerektiği vurgulanıyor.

Afyonkarahisar İl Sağlık Müdürlüğü'nden Yenidoğan Bakımı Eğitimleri!

Sadece 3 ceviz kırsanız yeter! O ürünle birleştirince zımba gibi olacaksınız Sadece 3 ceviz kırsanız yeter! O ürünle birleştirince zımba gibi olacaksınız

Temel Yenidoğan Bakımı Eğitim Programı

Sağlık Müdürlüğü tarafından yürütülen "Temel Yenidoğan Bakımı Eğitim Programı", 2013 yılından bu yana hekim dışı sağlık personeline yönelik düzenleniyor. Bu eğitimlerin amacı, ülke genelinde yenidoğan bakımında standardizasyonu sağlamak ve güncel bilgilerin kullanılmasını teşvik etmektir. İl genelinde kamu, özel ve üniversite hastanelerinde, doğum salonlarında, entegre hastanelerde ve 112 Acil Yardım Hizmetlerinde çalışan tüm sağlık personelinin katılımına açıktır.

Ramazan Ayı Boyunca Devam Edecek

İlki gerçekleştirilen ve 2 gün süren eğitimlerin, Ramazan Ayı boyunca düzenli aralıklarla devam etmesi planlanıyor. Bu süreçte, yenidoğan bakımı konusunda çalışan sağlık personelinin bilgi ve becerilerinin güncel tutulması hedeflenmektedir. Temel yenidoğan bakımı eğitimleri, sağlık personelinin bilgi düzeyini artırarak yenidoğan ölümlerinin azaltılmasına katkı sağlamaktadır.