Afyonkarahisar'da 24 Mayıs 2024 tarihinde yaşanacak olan elektrik kesintisi hakkında OEDAŞ tarafından yapılan duyuru, vatandaşları bilgilendiriyor. Kesintinin sebepleri, etkilenen bölgeler ve kesinti süreleri hakkında detaylı bilgi almak için haberimizi okuyun!

Arrangement With Candle 23 2148531156

Afyonkarahisar'da 24 Mayıs Perşembe günü İscehisar ve Dinar ilçelerinde planlı elektrik kesintileri yapılacak. Bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle farklı mahallelerde elektrik kesintisi yaşanacak.

İscehisar İlçesinde Kesinti Detayları

Afyonkarahisar'ın İscehisar ilçesinde, 24 Mayıs Perşembe günü saat 14:00 ile 16:00 arasında bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle elektrik kesintisi uygulanacak. Kesintiden etkilenecek bölgeler arasında Tepecik Mahallesi, Bahçecik Yolu Caddesi ve özel trafolu müşteriler bulunuyor. Çalışmaların planlanandan erken tamamlanması durumunda elektrik, ilan edilen saatten önce verilebilecek.

Dinar İlçesinde Kesinti Detayları

Afyonkarahisar'ın Dinar ilçesinde, aynı gün saat 10:00 ile 15:00 arasında elektrik kesintisi yaşanacak. Bu kesinti, Pınarbaşı Caddesi ve Pınarlı Köyü'nü etkileyecek. Osmangazi Elektrik Dağıtım AŞ tarafından yapılacak çalışmalar, erken tamamlandığında kesinti süresi kısalabilir.

Bu planlı kesintiler, şebeke tesis, bakım ve onarım çalışmaları kapsamında gerçekleştiriliyor. Amaç, elektrik altyapısının iyileştirilmesi ve uzun vadede arızaların önlenmesi.

Afyon’da korkutan kaza: Yaralılar var! Afyon’da korkutan kaza: Yaralılar var!

Kesinti bölgelerinde yaşayan vatandaşların, kesinti süresi boyunca elektrikle çalışan cihazlarını kapalı tutmaları ve gerekli önlemleri almaları önemle tavsiye ediliyor. Kesinti süresince oluşabilecek mağduriyetlerin önüne geçmek için elektrikli cihazların fişten çekilmesi öneriliyor.

Kaynak: FATMA SEDA CAN