Yarışmalar, 10-11 Mayıs tarihleri arasında Antalya Zeytinköy Atletizm Sahasında kıran kırana mücadelelere sahne oldu. Farklı kategorilerde ter döken 457 sporcular, en iyiler olmak için azimle mücadele etti. Afyonlu atlet Hamide Nur Tekdemir de bu mücadeleden zaferle ayrılanlar arasında yer aldı.
Tekdemir, 800 metre 2.42 koşarak ikinci olurken, 1500 metrede 4.48 derece ile üçüncü sırada yer aldı. Atletizm branşında gelecek vadeden bu genç sporcu, elde ettiği bu başarıyla Afyonkarahisar’ı Türkiye finallerinde temsil etme hakkı kazandı.
Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, “Sporcumuza ve antrenörlerimize bu başarılarından dolayı tebriklerimizi iletiyor, Türkiye finallerinde de başarılar diliyoruz” dedi.