Yıllarca atıl durumdayken Belediye Başkanı Mehmet Zeybek tarafından Afyonkarahisar’a kazandırılan Mehmet Muharrem Kasapoğlu Olimpik Yüzme Havuzunda hafta sonunda il şampiyonası düzenlendi. 170 sporcunun katıldığı şampiyonada renkli ve heyecanlı anlar yaşandı. Sporcular derece alabilmek için kıyasıya yarıştı.

Afyonspor’dan gol sesi geldi! Afyonspor’dan gol sesi geldi!

ATIL VAZİYETTEN TÜRKİYE ŞAMPİYONASINA

Su kaçağı ve tadilat problemleri olan ve bu yüzden bir türlü kullanıma açılamayan Olimpik Yüzme Havuzu Afyonkarahisar Belediyesi ekipleri tarafından baştan aşağı yenilendi. Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in spor şehri Afyonkarahisar’a ve gençliğe armağan ettiği tesis, binlerce çocuğa eğitim yuvası oldu. Önümüzdeki hafta Türkiye Yüzme Şampiyonası’na da ev sahipliği yapacak tam donanımlı tesis, şehrin ve gençliğin en gözde mekânlarından biri oldu.

AFYONKARAHİSAR’A DEV BİR SPOR TESİSİ

Başkan Zeybek Cumhuriyetimizin 100. Yılında önemli bir organizasyona ev sahipliği yapmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi. Başkan Zeybek; “Atıl vaziyette olan ve ekiplerimizin yoğun çalışmaları ile yeniden ayağa kaldırdığımız bu eserde 170 sporcumuzun katılımıyla il şampiyonası düzenledik. Paydaş kurumlarımıza da teşekkür ediyorum. Afyonkarahisar’ımıza, hemşehrilerimize hayırlı olsun. Yeni sporcular, yeni şampiyonlar yüreği sevgi dolu, cesaret dolu gençlerimizi buradan yetiştireceğiz. Şehrimize hizmet etme gayesi ile canla başla çalışmaya devam ediyoruz. Yüz akı eserlerimizden spora yaptığımız bu dev yatırım gençlerimiz ve çocuklarımızla daha da güzel. Onların burada eğitim aldıklarını ve böyle müsabakalara katılım gösterdiğini görmek bizleri gururlandırıyor. Gönlümüz bu tesisin atıl kalmasına razı olmamıştı ve şu an gelinen nokta ortada. Bu şehri ve gençliğimizi çok seviyoruz. Tüm sporcularımıza sportif yaşamlarında başarı diliyorum. Her daim gençlerimizin yanındayız.” ifadelerine yer verdi. N\S