Göce Köftesi Nasıl Yapılır? Afyon Mutfağından Lezzetli Bir Tarif Göce Köftesi Nasıl Yapılır? Afyon Mutfağından Lezzetli Bir Tarif

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramı dolayısıyla düzenlenen basın toplantısında önemli açıklamalarda bulunan Türk-İş İl Temsilcisi Muharrem Uslu, 31 Mart seçimlerinden sonra Afyonkarahisar’ın bazı ilçe ve belde belediyelerinde işçi kıyımının devam ettiğini söyleyerek, “Son iki günde Dazkırı Belediyesinde 20 işçi, Sultandağı İlçesine bağlı Dereçine Belediyesinde 9 işçinin işine son verilmiştir. Bu işçi kıyımının bir an evvel son bulmasını, aksi taktirde Türk İş ve bağlı sendikalarla kanundan gelen haklarımızı kullanmaktan çekinmeyeceğiz” dedi. 

ENGELLERİN KALDIRILMASINI İSTİYORUZ

“Gece - gündüz, kış - yaz, soğuk - sıcak, yağmur - kar demeden çalışarak üreten biz işçiler, emeğimizin karşılığı olan ve geçim sıkıntısı çekmeden, aile bireylerimizle birlikte çağdaş düzeyde yaşayacak ücret istiyoruz” diyen Başkan Uslu sözlerine şöyle devam etti: “Asgari ücretin yoksulluk sınırının üstünde belirlenmesini istiyoruz. Emekli aylığı alt sınırının asgari ücret düzeyine yükseltilmesini istiyoruz.  Gelir vergisinde adaletin sağlanmasını, çok kazanandan çok, az kazanandan az vergi alınmasını istiyoruz. Yapılacak yasal düzenlemelerle örgütlenmenin önündeki engellerin kaldırılmasını istiyoruz” diye konuştu.

Kaynak: AHMET SARLIK