Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, Işıklar ve Sülümenli beldelerinde vatandaşlarla bir araya gelerek, 28 Mayıs'ta yapılacak ikinci tur Cumhurbaşkanlığı seçimi için CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu'na destek istedi.

DOLMABAHÇE'DE HDP İLE MUTABAKAT İMZALADILAR

Işıklar ve Sülümenli beldelerinde ev, kahvehane ziyaretlerinde bulunarak çalınmadık kapı, sıkılmadık el bırakmayan Milletvekili Burcu Köksal, "14 Mayıs seçiminde iktidar kaybetti. Tek adam kazanamadı. Millet İttifakı bileşenleri olarak bir lokomotif gibi çalışarak partimizin Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu Çankaya Köşküne çıkaracağız. İktidar sürekli bir karalama kampanyası yürüttü. Erdoğan, bunu itiraf etti. Yalan algı kampanyası yürüttüler. Oslo’da PKK ile görüşüp, Dolmabahçe’de HDP ile mutabakat imzaladılar. TBMM’ye üç defa Apo’nun affı için kanun teklifi getirdiler. ‘Sümüklü FETÖ’nün’ beraat edebilmesi için kanun değişikliği yaptılar. Habur sınırında kurdukları çadır mahkemelerinde şerefli Türk Savcılarına teröristleri beraat ettirdiler. Kırmızı bültenle aranan terörist Osman Öcalan’ı TRT’ye çıkarıp yerel seçimde Binali Yıldırım’a oy istettiler. Bunları yapanların Cumhurbaşkanı Adayımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı Adaylarına laf etmeye hakları yoktur. 28 Mayıs Pazar günü yapılacak olan seçim sonrası zafer bizim olacaktır" diye konuştu.

BORÇ YÜKÜ ALTINDA EZİLMEYECEK

Vatandaşların 28 Mayıs Pazar günü sandığa giderken, FETÖ'yü beraat ettirenleri, PKK ile masaya oturanları unutmayacaklarını dile getiren Köksal, "Halkımız borç harç evini geçindirmeye çalışıyor. İktidara gelir gelmez, bireysel kredi kartı borçlarına kesin çözüm üreteceğiz. Tek adamın sebep olduğu ekonomik kriz yüzünden vatandaşlarımızın birikmiş kredi kartı borçlarını, devletimizin hazinesi, bankalardan devralacak. Kredi kartı borçlarının faizi tamamen silinecek ve anapara 36 ay taksitlendirilecek. Böylece yüz binlerce vatandaşımız, bu yükün altında ezilmekten kurtulacak, rahat bir nefes alacak, borç batağı yüzünden yuvalar yıkılmayacak. Unutmayın, 28 Mayıs seçimi, bu ağır borçlardan kurtulma veya ülkece borç batağına saplanma referandumudur" ifadelerini kullandı. >>ODAK HABER MERKEZİ

Editör: TE Bilisim