Protokol imza törenine Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, bağışçı İş İnsanları Özcan Halaç ve Zeynep Başak Halaç, İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Güler, AKÜ Genel Sekreteri İhsan Ceran, İslami İlimler Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Emin Uz ile AKÜ Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanı Ömer Gürcan katıldı.

1,5 YILDA TAMAMLANACAK

Rektör Prof. Dr. Mehmet Karakaş, yeni fakülte binasının hayırlı olmasını dileyerek, “İmzalanan protokolle İslami İlimler Fakültemiz eğitim binası, Halaç Ailesi tarafından inşa edilecek. Başta hayırsever Özcan ve Başak Halaç olmak üzere Valimiz Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı’na, Afyonkarahisar Milletvekilimiz Prof. Dr. Veysel Eroğlu’na ve önceki Valimiz Gökmen Çiçek’e katkılarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi. Karakaş, “İslami İlimler Fakültemizin yeni binasının temeli inşallah Nisan ayında atılacak. 8 bin metrekarelik binamızın 1,5 yıl içerinde bitmesini planlıyoruz” diye konuştu.

İNCELEMELERDE BULUNDULAR

Afyonkarahisar Valiliğindeki imza töreninin ardından İş İnsanları Özcan Halaç ve Zeynep Başak Halaç, Rektör Prof. Dr. Mehmet Karakaş’ı makamında ziyaret etti. Ziyaretin ardından Rektör Karakaş ile İş İnsanları Özcan ve Başak Halaç, ANS kampüsünde inşa edilecek ve Nisan ayında temeli atılacak olan fakülte binasının yapılacağı alanda incelemelerde bulundu.

YENİ BİNA HAKKINDA

ANS kampüsüne inşa edilecek olan İslami İlimler Fakültesi, zemin üzeri 2 kattan meydana gelecek. Toplam 8 bin 418 metrekarelik binanın ayrı olarak tasarlanmış kafeterya binası ise bodrum üzeri zemin kattan meydana gelecek ve toplam alanı 802 metrekare olacak. Nisan 2023’de temeli atılacak olan binanın 18 ay içinde tamamlanması planlanıyor. Binanın 2 bin 768 metrekarelik zemin katında 120 kişilik 2 adet amfi, 2’si 96 kişilik, 8’i 56 kişilik ve 1’i 48 kişilik olmak üzere toplam 11 derslik, kütüphane, okuma salonu, ebru-hat atölyesi, kıraat-musiki atölyesi ve 2 adet öğrenci işleri ofisi yer alacak.>>ODAK HABER MERKEZİ

 

Editör: TE Bilisim