İscehisar İlçesine ziyarette bulunan Maliye ve Tarım eski Bakanı İsmet Attila, İscehisar Belediye Başkanı Ahmet Şahin istişarelerde bulundu.

Bakan Attila ile bir süre sohbet ederek istişarelerde bulunan Başkan Şahin, “Yıllar oldu Maliye Bakanlığı'ndan ayrılalı ama İscehisarlı sizin Afyon'a, Afyon'un ilçelerine, kasabalarına özellikle İscehisar’a, İscehisar’ın Organize Sanayi, Küçük Sanayi, İscehisar'ın tamamına yapmış olduğunuz destek ve yatırımları hiçbir zaman ve ölene kadar unutmayacak, unutmaz da” dedi. 

BAKAN ATTİLA SAYESİNDE

Afyonkarahisar’ın 420 milyon dolar ihracatının Bakan Attila’nın attığı temeller sayesinde gerçekleştiğini vurgulayan Başkan Şahin, “Bugün Afyon'un 420 milyon dolar ihracatı varsa sizlerle atmış olduğu temellerin üzerinde, bugün mermerin, jeotermalin başkenti ise yine sizlerin atmış olduğu temelleri üzerinde, bugün 2. üniversite konulmuşsa bu da sizler sayesinde oldu. Biz İscehisar olarak 420 milyon dolarlık ihracatın yüzde 70'i doğal taş ve mermilerden bunun da yüzde 51'i İscehisar’dan yapılıyor. Bu anlamda baktığımızda eserlerinizin ne kadar ülkemize, ilçemize, Afyon'umuza olumlu yansımaları olduğunu görüyoruz. 4 milyon ton 2020-2021 yılı sonu sevkiyatımız bu sene 6,5 milyon ton bekleniyor. Gerçekten İscehisar olarak size ne kadar minnet ve şükran sunsak azdır. Tüm İscehisarlılar, mermerciler tüm halkımız adına şükranlarımızı sunuyoruz. Buraya kadar zahmet ettiğiniz için de sonsuz teşekkürler ediyorum” diye konuştu.

“AFYON İÇİN KOLLARI SIVADIK”

Maliye Bakanlığı görevini yaptığı dönemlerden bahseden Bakan Attila, “Maliye Bakanı olduktan sonra muhtemelen bir hafta sonra veya 10 gün sonra Afyon'a ziyarete geldim. Tüm hemşerilerimiz bizi karşıladılar. Orada tabi bir konuşma yaptım ve o konuşmada şunu söyledim, ‘Maliye Bakanlığı benim şahsımda Allah'ın Afyon’a lütfudur.’ Ondan sonra tabi kolları sıvadık. Afyon'a her alanda ne yapılması gerektiği konusunda gece gündüz çalışarak, gerek Maliye Bakanlığım döneminde gerekse Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı döneminde yapılması gereken her şeyi yaptık. Tabi Sayın Başkanım gayet veciz bir şekilde bunları izah etti ben kendisine teşekkür ediyorum ve başarılar diliyorum.”

BAKAN ATTİLA GENÇLERE TAVSİYELERDE BULUNDU

Ziyaretinde gençlere tavsiyelerde bulunan Bakan Attila, Türkiye Cumhuriyeti'nin önemine değindi. Bakan Attila, “100. Yılını kutladığımız Cumhuriyet çok önemli. Gençlerimizin kendilerini her alanda yetiştirmeleri ve her alanda bilgi sahibi olabilmeleri için yine kendilerini yetiştirmeleri gerekmektedir, şartlar onu gerektiriyor. Özellikle de bilgisayar alanında çok önemli mesafeler alındı. Gördüğüm kadarıyla herhangi bir konuda ihtiyaç hissedildiği zaman hemen akıllı telefonlara başvuruluyor. Orada internete giriliyor, internette hangi bilgiyi takip etmek istiyorsan veya ne öğrenmek istiyorsan orada öğreniyorsun. Mesela öyle bir şey oluyor ki, gençler 30 sene evvelini tanımıyor, bilmiyor. Bizim dönemimizi tanımıyor. Tabi haliyle beni de tanımıyor. Kim olduğunu da bilmiyor ama babaları amcaları dedeleri bunların farkında çünkü o zaman beraber yaşadık. İzah etme imkanı olmadığı zaman şunu söylüyorum, ‘Akıllı telefon var mı? Var. Akıllı telefon varsa o zaman İsmet Attila diye yaz, orada İsmet Attila neler yapmış veya neler yapamamış onu bir şekilde göreceksiniz’ diye de tavsiyede bulunuyorum” dedi.

İlçe Müftüsü yaşlı vatandaşları ziyarette bulundu İlçe Müftüsü yaşlı vatandaşları ziyarette bulundu

ATATÜRK, BÜYÜK ADAM BÜYÜK ŞAHSİYET

Afyonkarahisar’da olmasa da Afyonkarahisar’daki gelişmeleri sürekli takip ettiğinin altını çizen Bakan Attila , “Atatürk her zaman, her yerde rahmetle anılması gereken büyük adam, büyük şahsiyet. Şunu da söylemek istiyorum, ben Devlet Demir Yollarından emekli olan bir babanın evladıyım. Haşgeşliyiz ve o arada ben okuyarak daha öncesinde Sosyal Güvenlik Kuruluşları Genel Müdürlüğü, SSK Genel Müdürü, Bağ-Kur Genel Müdürü, Maliye Bakanı ve Tarım ve Köy İşleri Bakanı olmuşsam bu Cumhuriyet sayesinde oldum. Atatürk sayesinde oldum. Eğer Atatürk olmasaydı, biz nerede olurduk onu takdirinize bırakıyorum. Ayrıca şunu da söylemek istiyorum, Maliye Bakanı benim şahsımda Allah'ın Afyon’a lütfudur sözünün hemen akabinde her şey Afyon için, her şey Afyonlular için her şey haşgeşliler için. Bunu her zaman söyledim söylemeye de devam ediyorum ve yine Afyon'da ne oluyor ne bitiyor, yapılması gereken ne varsa Ankara'dayım, takip ediyorum” dedi.

Ziyaretin ardından Başkan Şahin günün anısına Bakan Attila ’ya hediye takdim etti.